Varilni aparat na žico --za doma

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
pri varjenju z polnjeno žico in co2 se zamenja polariteta, rabis samo še co2 ventil. nastaviš ga po občutki, tam okrog 10 litrov pretoka.. jaz včasih tud na 12 navijem, odvisno mesta kjer delam..
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Jaz podpiram lokalno, sem uporabnik varstroja ze 10 let, sicer čist navadnega 250A ampak je ok.. kolegom se je tolk dopadel, da so ga še vsaj trije kupili potem.. menjam samo še za kakšen pulzni fronius alpa merkle :D
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.414
149
63
pri varjenju z polnjeno žico in co2 se zamenja polariteta, rabis samo še co2 ventil. nastaviš ga po občutki, tam okrog 10 litrov pretoka.. jaz včasih tud na 12 navijem, odvisno mesta kjer delam..
pri varjenju z polnjeno žico in co2 ??

A ni to eno ali drugo ? Ali polnjena žica ali pa "navadna " polna žica in co2 ? Menjava polaritete je sigurno opisana da se ve kam in kako.

A ventil ima nastavitev pretoka..sem mislil da se nastavlja kakšen pritisk. Treba pravi ventil,manometer kupiti..Kar pri njih .ali je kje cenej ?
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.554
-383
83
Jaz podpiram lokalno, sem uporabnik varstroja ze 10 let, sicer čist navadnega 250A ampak je ok.. kolegom se je tolk dopadel, da so ga še vsaj trije kupili potem.. menjam samo še za kakšen pulzni fronius alpa merkle :D
Itak ksasicni Trafo. Imam Supermig 271, za dela/popravila na manjsi kmetiji cisto o.k.. zadeva. Sedaj so moderni EWM- ji in Lorchi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Imam tudi jaz supermig 251, brat ima 271.. načeloma ista aparata edino dušenje ima 271 boljše.. ewm promovirajo vsi živi, kolega kateri ima šlosarsko delavnico sedaj kupuje samo še esab, tud drug svet - ekvivalenca fronius in top 10% aparatov.. lorch pa nisem še nikoli probal..
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
pri varjenju z polnjeno žico in co2 ??

A ni to eno ali drugo ? Ali polnjena žica ali pa "navadna " polna žica in co2 ? Menjava polaritete je sigurno opisana da se ve kam in kako.

A ventil ima nastavitev pretoka..sem mislil da se nastavlja kakšen pritisk. Treba pravi ventil,manometer kupiti..Kar pri njih .ali je kje cenej ?
sorry, narobe sem napisal.. pri varjenju z polnjeno žico ALI zaščitnim plinom...

ja na ventilu se nastavlja pretok, imaš tudi manometer za pritisk - na katerem vidiš kolk barov je še v jeklenki.. kupi vse na enem mestu, boš dobil vse naenkrat.. najhujš je, ko čakaš eno malenkost nevem kolk časa, da boš prihranil 5e.. jaz nebi :p
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.554
-383
83
Imam tudi jaz supermig 251, brat ima 271.. načeloma ista aparata edino dušenje ima 271 boljše.. ewm promovirajo vsi živi, kolega kateri ima šlosarsko delavnico sedaj kupuje samo še esab, tud drug svet - ekvivalenca fronius in top 10% aparatov.. lorch pa nisem še nikoli probal..
271 ima tudi 4 kolesni pogo , 251 ga menda nima. Baje tudi tanove cebelce od varstroja niso slabi aparati.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Maš verjetno prav ampak dokler ne uporabljaš 8 metrskega gorilca ga pomoje sploh ne rabiš... Sem mal pogledal nove mašince od varstroja, nore igrače verjetno vredno vsazga eura če delaš z njim kej konkretnega.. Vidim da so cene dejansko šle za dobro tretjino gor.. Jaz sem dal za 251ko pred 10 letni menda slabih 700e, danes je 1200, 271ka je bla kake 3 leta nazaj 900e, danes u merkurju zanj hočejo jurja in pol.. adijo pamet..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sonny_Chiba

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.571
9.283
113
cist tako moja izkušnja, en cajt je stal v kotu mig mag, potem pa nekaj rabiš, pa je preparela pištola (cev za plin) pa sem menjal pištolo, zajebancija, ker je mal drugačna, kot v štartu...potem vse to urediš, potem pa kalvarija s flašo. Ker ti jo menjajjo samo tisti ki so tijo izdali, vohaj, kjer si jo dobil pred 5 leti in podobno. Kalvarija da te kap.

Na elektrode in pika. Če že. Da tisto pikneš kar pač je nujno.
 
  • Haha
Reactions: nemenabijat

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Zanimiva izkušnja, jaz imam svoj co2 10 let, kupil novega, do sedaj niti enega problema. Kar se tiče plina, pri nas ti zamenja jeklenko iz pamtiveka brez atesta za novo, nevem kam ti hodiš ampak zamenjej prodajalca plina, ker te nekdo jebe.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.721
9.004
113
Bom pa po nasvetu prijatelja varilca šel mal višje po lestvici od Ipotoolsa in bom vzel tole, mal zase velik pa za mulca, Varstroja 135/145 imam polhn kufer.