Varilni aparat na žico --za doma

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Pozdrav..

Imamo kakšnega varilca?

za domačo uporabo , je takšen aparat delujoč :


Ali je v tem cenovnem razredu kaj drugega in morda celo pri nas dobavljivo? Govorimo o mig varjenju z žico. Na elektrodo ga že imam.


Kolikor sem na hitro pogledal imajo ponavadi ti mali omejitev v kolutu žice na 0.5kg ,ta pa ima 1kg ?? Katera polnjena žica je pri nas dobavliva pa neke normalne kakovosti ?

Hvala.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Jaz bi tudi priporočal ipotoolsa za tak denar.. Če bi dodal še nekaj zraven bi dobil že kakšnega solidnega telwina.. Glej nekaj okrog 200A, kar je manj boš razočaran. Polnjena žica je res čisto sranje, pozabi to, če piha je boljš zavarit z elektrodo.

K varilnemu aparatu prištej še enga stotaka za jeklenko zaščitniga plina, manometer ponavadi dobiš ob varilnem aparatu.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Sploh ne gre ,da ne verjamem mnenjem.. Samo tule moram pa res reči ,da gre bolj za to ,da imam ,kot za uporabo.

To je vse skupaj da ga rabim na leto pet ur ,pa sem močno pretiraval. Poči lopata, orodje... Sploh ne gre za neko planirano delo.

In takrat ko rabiš ,iščeš nekoga ,potem prosjačiš.. Bolje imeti svoje ,zapikati pa mir.

Morda bi se bolj pogovarjali o temu kaj kupiti kot uporabnosti.

Jaz sem dal nek model ,ki mi j tako nekako laično izpolnjuje potrebe ,cena pa tudi sprejemljiva.
Tako da me zanima ali je v tem rangu še kaj drugega za takšen denar .
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Potem boljše, da nimaš kakor da kupuješ ta "krš", ker je dejansko zadeva bolj ali manj neuporabna. Forum je namenjen da izmenjujejo mnenja, tvoja odločitev je ali kritiko/mnenje sprejmeš in se pravilno odločiš ali greš pač po slovensko z glavo skozi zid :)

Dejstvo je, da zaheftaš boljše z elektrodo kakor pa z tistim kar si predlagal zgoraj. V tem rangu denarja ne dobiš ničesar kar bi vsaj približno zavarilo tako kot je treba.

Če se stegneš do 200e potem dobiš tole kar je primerno že za hobi uporabnika..

 
  • Všeč mi je
Reactions: mk20 in mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
To je super.. Zato sem spraševal . Še pri nas je ,v primeru kakšne težave je lažje z garancijo.
Katero žico je najbolje tako vsestransko uporabljati ? 0,8-0,9-1,0 ?? In kje kupiti. Ima pa za kilski kolut ali se motim . Ker kolikor sem gledal so fi 100 koluti eno kilo.

Hvala še enkrat.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
vzemi 0.8, najbolj univerzalna za tak tip aparata.

jaz vsa leta varim z 1.0, od milimetra pleha pa do 10mm in gor, nisem imel nikoli potrebe po več..
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mk20

Pripravnik
10. okt 2007
89
5
8
Samo to verjetno ne samo s polnjeno žico? Ampak žica in plin? Potem moraš pa računati se jeklenko in plin ter ventil na ta ipotools?
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Ah kje, ga ni dnarja da vzamem aparat na polnjeno žico.. Kot sem napisal, ponavadi dobis ventil zraven (sicer niti ni drag, za 30-40e dobiš že ok zadevo), jeklenko je pa treba kupit ...
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Odprem Fb in vidim, da kolega prodaja točno to kar iščeš...

 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Še malo raziskujem..

Kaj pa tole ? Ima še možnost priklopa plina ,če bi res videl da brez ne gre ?Pa ročka je euro če se ne motim ?

€ 149,98 50%OFF | MIG Welder 150A Gas/No Gas Welder DC 220V 3 in 1 Flux Core Wire Inverter Welding Machine MMA MIG ARC IGBT Inverter Welder

Kje pa recimo kupiti najcenej jeklenko z ventilom ? To je plin samo co2 ali je to mešanica kot vidim ponekod argon co2??

Koliko varjenja pa drži recimo 10 kg jeklenka ?
Ne pozabimo pa , da to bi res parkrat na leto za hobi uporabo.
Hvala za pomoč.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
slabs k ipotools.. jz nebi..

jeklenko kupis na bolhi, 100e kjercs.. 10kg drzi kar nekaj let, če bolj malo variš..

za hobi smo ti svetovali zgoraj kater aparat vzem.. če ga bos mel sam za gledat na ponku.. pol pa vzemi tega iz aliexpressa...
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.553
-249
83
Še malo raziskujem..

Kaj pa tole ? Ima še možnost priklopa plina ,če bi res videl da brez ne gre ?Pa ročka je euro če se ne motim ?

€ 149,98 50%OFF | MIG Welder 150A Gas/No Gas Welder DC 220V 3 in 1 Flux Core Wire Inverter Welding Machine MMA MIG ARC IGBT Inverter Welder

Kje pa recimo kupiti najcenej jeklenko z ventilom ? To je plin samo co2 ali je to mešanica kot vidim ponekod argon co2??

Koliko varjenja pa drži recimo 10 kg jeklenka ?
Ne pozabimo pa , da to bi res parkrat na leto za hobi uporabo.
Hvala za pomoč.
Nekateri si res komplicirate zivljene. Videno ze v vecih temah ne samo v tej.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Meni se pa zdi normalno da ne greš/m kar na prvo žogo. Več mnenj ,lažje izluščiš bistvo.

Profiči itak ne bodo tule spraševali ker že iz znanja ,potreb točno vedo kaj in kako.
Tisti drugi pač iščemo optimum.

Verjamem da je iptools dobra izbira. Ampak kaj konkretno ima bolje kot recimo ta z alija pa nihče ne napiše.
Potem to ,da ima opcijo plina ni prednost ??
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
ups..sem sem videl da ima ipotools tudi za plin..

Pa velja ista ročka ali treba kaj predelavati ??
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.553
-249
83
Ce ne drugega ima servis v Sloveniji. Glede optimuma smo ti ze povedali da je za tvojo uporabo ipotools (mogoce tud i kaksen WTL)best buy glede p/p.
Ce bos aparat rabil samo obcasno se toliko slabse ce nima servisa v sloveniji, zarjavi zica ne gre skozi bovden problemi, crkne pogon zice, problemi, elektronika isto.
Kako mislis da ni prednost ce ima opcijo plina????? Seveda je
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Absolutno je prednost tudi lokacija nakupa.
Na prvo žogo sem mislil da ipotools nima opcije plina ,ker ima drugačno ročko kot oni z alija ki ima mislim da euro/snemljivo ročko..

In če se kasneje odločim dokupiti še 10kg jeklenko. Moram karkoli predelati ali samo aparat nastaviti na plin. ?

Katere ventile potrebujem in na koliko se potem nastavijo ??

Hvala.