Varilna maska

damo

Majstr
4. sep 2007
1.002
148
63
Kupujem varilno masko za MMA in TIG. Hobi varilec, ki se šele uči. Uporaba občasna, za domače potrebe. Kaj in kje kupiti za recimo 100eur in v čim so boljše od onih za npr. 30?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.888
113
Med 30 eur in 100 eur je razlika lahko samo v marži. Pogledaš pri kitajcih, vidiš da štancajo 3 modele in ti 3je modeli se pri nas prodajajo pod različnimi znamkami od 1-10x dražje. Tako da kupiš tisto ki je najcenejša glede na tip. Če iščeš kaj boljšega smo hitro ranga par 100 eur, ampak za hoby uporabo totalno nesmiselno.

Drugače imajo vse, tudi najcenejše opcijo izbire jakosti in pa zamika zatemnitve, ki bi načeloma morale pokrit osnovne potrebe za hoby upoorabo. Razlike so v velikosti LCD vizirja, kjer velja načeloma pravilo večja je površina boljše je.

Sam imam kitajko kupljeno pri kitajcih pa dela BP že par let, pazit je treba na baterijo oz. če imaš masko pospravlljeno nekje na prostem ti zna baterije požret v par dneh ker se bo LCD zaslonka vklapljala glede na ambientalno svetlobo. Tako da je nujno med neuporabo baterijo ven dat, ali pa masko pokrivat oz. dajat v škatlo kjer je tema.
 
  • Haha
Reactions: Sonny_Chiba

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.553
-384
83
Ne sparaj na maski. Oci so samo ene. Pojdi v trgovine kot so Varesi,Varikon,Ingvar...., ti bodo svetovali kako in kaj tam lahko tudi probavas razlicne maske pri varjenju. Pod 100€ skoda da gledas, tudi ce je samo za doma.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.576
8.917
113
No Varesi ima na zalogi cel kup mask in ne boš verjel, vse za okol 100 EUR so lepo kitajske in popolnoma enak šmoren kot vsa Hofer in Ebay navlaka od 30 do 100 EUR. Za občasno varjenje bo to popolnoma dovolj. Za kaj resnega in za dolgotrajno vsakodnevno uporabo je pa treba višje s ceno.

Sam bi šel v Varesi in kupil nekaj za okol 100 EUR, ki mi sede na glavo.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.888
113
Ne sparaj na maski. Oci so samo ene. Pojdi v trgovine kot so Varesi,Varikon,Ingvar...., ti bodo svetovali kako in kaj tam lahko tudi probavas razlicne maske pri varjenju. Pod 100€ skoda da gledas, tudi ce je samo za doma.
Ko ni bilo samozatemnitveni mask so pa profi pa tudi hoby varilci itak dobili vsaj 10x več sevanja skozi oči pa se ni noben posebej sekiral. Amaterje so pekle oči ali pa je bil kdo par dni slep, ampak taka je bila normalna švasarska udarna akcija. Te maske, tudi najslabša omogočajo da narediš začetek vara s pogledom skozi masko in se zatemni takoj (milisekunde) ko se zazna el. oblok tako da ščitijo oči neprimerno boljše.

Pri MMA varjenju je BTW precej bolj nevaren plin, ki se sprošča iz oplaščenja elektrode oz. na splošno če recimo variš kaj kar ni čisti material (recimo pocinkane stvari so precej nevarne) potem dobiš večino nevarnih snovi preko dihal. Če to pogledamo je potem super, da ima maska tudi zaprt filtrirani sistem, samo smo v rangu 500EUR+ sedaj.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.576
8.917
113
V bistvu je res kar praviš. Se pa skozi masko za okol 100 EUR z ebay.de (nemški prodajalec) vidi bistveno bolje od teh najbolj čip kitajskih. Sem enkrat narajmal akcijo in dobil zraven vrhunske rokavice gratis. Obe sta pa za svetlobno leto boljša zaščita od tradicionalne variante, ki si jo držiš pred očmi.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.888
113
Pol je najboljš počakat en teden in kupit Hoferjevo? https://www.hofer.si/sl/p.ferrex-varilna-celada.000000000000364575.html

Za udobje me ne skrbi, nebi pa šparal na račun slabe zaščite oči.

So te maske tudi za TIG?

Vse maske so tudi za TIG (tig dela še najmanj svetlobe od vseh tipov varjenja, tako da rabi najmanj zaščite), načeloma se stopnjo zatemnitve določa na moč obloka torej na tok s katerim variš. Vse te maske gredo tam do 500A, kar realno v hoby rabi nikoli ne boš uporabljal.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.888
113
Pa BTW maska je samo osnovna zaščitna oprema, rabiš še zaščito kože pred UV sevanjem, pa zaščito telesa pred iskrenjem. V dobi sintetičnih oblačil je super če imaš namensko švas obleko, ali pa vsaj predpasnik in rokavice. Sam imam predpasnik in rokavice (vse leder) pa imam vseeno naluknjana vsa ostala delovna oblačila (k... je ker še novejše "kavbojke" niso več švaspruf, ker so preveč sintetike in ti iskre hitro naredijo luknje skozi)! ;)
 

md1

Pripravnik
3. feb 2008
53
0
6
Kupujem varilno masko za MMA in TIG. Hobi varilec, ki se šele uči. Uporaba občasna, za domače potrebe. Kaj in kje kupiti za recimo 100eur in v čim so boljše od onih za npr. 30?
So razlike med maskami, predlagam tole, ki jo imam tudi sam :http://www.varesi.si/trgovina/avtomat-maske/avtomatske-varilne-maske-telwin/telwin-jaguar
Mislim, da za ta denar dobiš solidno masko.
Sem imel prej eno cenejšo vrsto let, ampak je bila bolj temna v "čakanju".
Če bi bile vse enake tudi telwin ne bi imel razlike v ceni, tudi njihove dobiš za dobrih 30 eur...
 

damo

Majstr
4. sep 2007
1.002
148
63
Aha, naj še omenim, da se gre za domačo hobi varjenje, za kaj popravt, "pičt", kako konzolo naredit.... efektivno bom elektrodo topil 1 uro na leto.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.654
6.510
113
A tudi ti rabiš za čebulo rezat?

438087628_948394570158921_8816133463288409347_n.jpg.5e4817d3246881c7c76387f3eed521cf.jpg
 
  • Haha
Reactions: Holobist in damo

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Profiči boste prisegal na znane firme, itak. Če je kaj boljša za 100€ nevem. Vem pa, da moja iz aliexpresa zadostuje za vse. Kako to vem, ker jo uporabljam. Varil sem od aluminija do 7.5 elektrode, nikol se nisem nabliskal. S to kitajsko, za 20€ je prav mešn lušn delat. Je tudi res, da taboljše nisem nikol uporabljal. tko da nisem najbolj zanesljiv info.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Jaz mam tudi avtomatsko iz lidla. Nimam pa primerjave z nobeno drugo kot s tistimi, ko jih z roko držiš.
Še nikoli nisem mel problemov z očmi in sem većkrat čez celi dan švasal ( ne konstantno ampak s pavzami).
Za to kaj doma delaš ne vidim potrebe po dragih maskah. Vidi se vredu, preklopi takoj, lahko nastavlaš zatemnitev.