Vaje, ki jih lahko delamo doma za vse mišice...

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
torej... ne mislim hodit v fitnes, pa me zanima, katere so taksne vaje ki jih lahko izvajamo doma... od trebusnjakov... do sklec...

zanima me za vse skupine misic, od nog do ramen... katere so te vaje + koliko ponovitev... doma imam utezi za vsako roko posebej in pa za obe skupaj...
 
Nazadnje urejeno:

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.367
9.800
113
kod Džej-Zija
Zavajajoč naslov. Začni uporabljat šumnike. Majkemi.
jezen.gif
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Na guglu najdeš čuda stvari. Ne boš verjel, nekje so zraven celo sličice! Ok, za začetek pokukaj semle. Je pa tega cel kup, kot sem že omenil.

Vkolikor boš delal s prostimi utežmi, bodi pozoren na pravilno držo in izvedbo vaj ter (vsaj na začetku) ne pretiravaj z kilažami.
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
ne vem, jaz na googlu ne najdem pravih
crazy1.gif

na tej strani ki si mi jo dal, je sicer ql, ampak so vaje za orodja v fitnesu. jaz pa iscem ravno nasprotno... vaje, ki jih lahko sami doma izvajamo brez orodij. torej... sklece, "knjige", trebusnjake, vaje za hrbet, noge... saj pravim, edino kaj mam doma so utezi...tako da to lahko za roke delam... zanima pa me se za ostali del telesa...
 

B81

22. jul 2007
34.542
8.986
113
Počepi za noge
Sklece za vse ostalo, razen biceps
Počasni dvigi na drogu za biceps

kilo mesa in 3 kile riža dnevno in buum
grin1.gif
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
bum nocem bit... samo da nebom ko puter keks. definirano samo... nabildano pa ne

sam res bi rad malo vec vaj delal, za vse skupine misic. pa da mam napisano po kolk ponovitev, koliko minut itd... ne vem, vse kar najdem je za v fitness
frown-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Klik

Nekaj ti jih bo sigurno prav prišlo in seveda bodi pozoren na pravilno izvajanje vaj.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Samo z ročkami boš težko delal za vse mišice. Ti predlagam, da si še vsaj bench z nastavljivim naslonom kupiš... pol pa ni problem. Na benchu komot nardiš za cel zgornji del... pol pa počepi, trebušnjaki, sklece...

Tukaj maš precej vaj opisanih, samo rabiš pač bench...

Drgač pa moje mnenje... doma delat se ti zna zagraužat. Če nimaš kakšnih hudih preprek, pejt rajš na fitnes... tam maš družbo, vaje lahko bolj menjaš, pa še folk je k te "kontrolira" pr zadnjih ponovitvah, da kakšne ročke ne fašeš na nos
grin1.gif
... sm tud jst od začetka doma to probaval ampk to ni to....
 
Nazadnje urejeno:

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
meni se pa je ravno fitness zagravzal
crazy1.gif

ja, bench se pride, tak da to ni blem...

no, ves kaj mene zanima... razlicni pocepi, vrste trebusnjakov, pa to... tega nikjer ne najdem... mislim da bo treba v knjiznico it kr po kaksno knjigo za trenerje al kaj podobnega. ocitno tega ni na netu. vem da je bilo fajn napisano par let nazaj v mens health, se mi zdi da so bile podobne vaje za izvajanje doma, pa pisalo je koliko ponovitev, pa tehnika... itd.
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
ja sori, sem pa nisem nasu pravih... drugac pa hvala za link, lepo razlaga za vse misice, ceprav vaje so bolj ali manj za fitnes, vsaj kolikor sem pregledal

je pa ql stran, ogromno podatkov
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Sedaj si pa že rahlo tečen z izjavo "so bolj vaje za fitnes".

Poklikaj pa boš takoj opazil, da lahko delaš doma kar nekaj različnih vaj.

Evo za noge, tista stran, ki jo je dal @don carleone.
http://www.exrx.net/Lists/ExList/ThighWt.html#anchor172012

Vse kar je pod "barbell" boš lahko delal, ko boš kupil benč, da boš imel dolgo palico in do takrat lahko delaš vse vaje pod "dumbell".

Trebušne
http://www.exrx.net/Lists/ExList/WaistWt.html#anchor172895

Weighted, lahko delaš skoraj vse doma.

Skratka, veliko vaj lahko delaš doma. Samo pogledati moraš vse in pravilno jih delaj!
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
za noge začni delat počepe na eni nogi (pazi da koleno ne gre preko prstov), za zadnji del stifleg deadlift pa poskusi samo na eni nogi. Sklece na eni roki, zgibe na različne načine. To je vse kar rabiš.

Js sem enkrat naredu eno vadbo za tele moje prjatle fitneserčke. Zdržali niso niti pol ure. Meli smo pa dva para ročk pa medicinko. Marsikdo sploh ve ne kaj je trenig ko hodi na nek fensi fitnes pa pije proteinčke perj, po, med...
Če kdo misli da je zajeban lahko greva skup trenirat, mu kr ime pa priimek na ajmer napišem da bo vedu kam kozlat.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ni offtopic, resno mislim.


Kak maratonski seks v različnih pozah, od lažjih do težjih. Garantiram muskulfiber v hrbet, stegna, mogoče roke, itd... Pa še uživancija je telovadit.
grin1.gif



Drugače pa si poglej kako shemo vaj s prostimi utežmi.., malo testiraj, experimentiraj...izumljaj nove vaje... s prakso bo šlo brez problema.
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
neki podobnega je posneto. Filmček se bo pa dal videt verjetno, ko bo mojtrener nova stran gor. To bo verjetno že jutri ali pa pojutrišnjem.
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
hvala vsem, bom pa se skocu v knjiznico po kake trenerske bukve. malo me je sram, ker sem bil vcasih aktiven tekmovalec, pa sem zdaj cist out.

@ynos: saj zato pa bi se rad v formo spravu. me res dostkrat vse boli po seksu
crazy1.gif