V sanitarijah našli novorojenčka

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kot sem razumel, ga ni vrgla v stranišče, temveč ga pustila na najbrž visoko frekventnem stranišču, kjer je vedela, da ga bodo hitro našli. Tako je detomor malo prenapihnjen naslov.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.352
2.280
113
Od kod pa je avtocenter vransko visoko frekvenče v soboto.
Je tam kafič?
Pol je bila ja bližnja ne ena nekrščanka.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Kot sem razumel, ga ni vrgla v stranišče, temveč ga pustila na najbrž visoko frekventnem stranišču, kjer je vedela, da ga bodo hitro našli. Tako je detomor malo prenapihnjen naslov.
seveda de ljudje klikajo in se zgražajo brez, da bi kaj brali. ziher policija vedno to možnost vključi.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.920
5.461
113
Citat:
Uporabnik skala pravi:
seveda de ljudje klikajo in se zgražajo brez, da bi kaj brali. ziher policija vedno to možnost vključi.

Sem zadnjič za šankom ob 3jem piru sam tudi isto slišal...tko da sigurno imajo PR oddelek samo za zblojene nosečnice
zmaga.gif
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Žalostno je da ste za eno mačko naklofali 10+ strani o bogemn detetu pa skoraj nič.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.949
5.026
113
Citat:
Uporabnik sandra pravi:
Žalostno je da ste za eno mačko naklofali 10+ strani o bogemn detetu pa skoraj nič.

Žalostna je ta naša družba ja, da sta pes pa mačka več vredna kot človek. Tudi sam vem za primer, kje se otroka več kot očitno zanemarja, ampak ko pa ima cucek "žalostni pogled" pa je pod nujno treba z njim it žogco metat, da ne bo žalosten ta ubošček. Pa puloverček nujno obleci, ker je zunaj samo 5 stopinj.
Da ne omenjam družine z tremi cucki ali več. Blazneži!
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.564
8.912
113
Citat:
Uporabnik sandra pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
In kaj bi rada, da napišem?

Ja gremo res v propad da je toliko joka zardi enega mačka.

O mačkih se lažje pregovarjam, žal manj žalostna in manj resna tema kot tale. Je že na začetku šlo v smeri neumnosti, pa sem raje preskočil, ker mi je ene par odgovorov želodec obrnilo, sploh primerjava z mačko mi gre na jetra. Pa opazke o zblojenih nosečnicah in podobno...bruh....

Tule gre za hudo tragedijo in še hujšo osebno stisko in nazadnje seveda dejanje, ki je nesprejemljivo, nikakor pa obsojanja vredno, če ne poznamo okoliščin. Še dobro, da so dete našli in rešili. Je pa potrebno rešit tudi dekle in tega se večina komentatorjev tule nikakor ne zaveda, zato je bolje, da se ne spuščam v debate z njimi, bodo moje reakcije hujše, kot pri ustreljeni mački.
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Ljudje spadamo med bitja na zemlji, ki za svoje mladiče skrbimo. Če je s primerkom vse v redu, potem je skrben do potomcev, sploh na začetku. Ženska, ki je tega otroka rodila, je morala imeti ali neke odstopanja v mentalnem zdravju ali pa je bila pod vplivom nekih kemičnih substanc. Dvomim, da je osebna stiska dovolj za tak korak.
Kaj je sedaj tu za debatirati? Ali ima smisel debatirati o invalidu, ki na vozičku ne more po stopnicah. Ali je zaradi tega len ali zločinec? Pač ne more te ovire premagati, na nas je, da mu pomagamo čez to oviro. Tej ženski očitno ni nihče pomagal takrat, ko bi bila pomoč potrebna.
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:

O mačkih se lažje pregovarjam, žal manj žalostna in manj resna tema kot tale. Je že na začetku šlo v smeri neumnosti, pa sem raje preskočil, ker mi je ene par odgovorov želodec obrnilo, sploh primerjava z mačko mi gre na jetra. Pa opazke o zblojenih nosečnicah in podobno...bruh....

Tule gre za hudo tragedijo in še hujšo osebno stisko in nazadnje seveda dejanje, ki je nesprejemljivo, nikakor pa obsojanja vredno, če ne poznamo okoliščin. Še dobro, da so dete našli in rešili. Je pa potrebno rešit tudi dekle in tega se večina komentatorjev tule nikakor ne zaveda, zato je bolje, da se ne spuščam v debate z njimi, bodo moje reakcije hujše, kot pri ustreljeni mački.

Evo, jaz 100% pritrjujem temu komentarju.

Splav, nezaželena nosečnost, psiho problemi, to so same čisto tabe teme v Sloveniji, na podeželju kjer ima cerkev precejšen vpliv pa sploh. Ne vemo kaj je bilo, lahko je res nesočutna sociopatka, da je šla potem brez skrbi domov igre na PS4 nabijat. Lahko pa ima "zgolj" tečnega fotra kmeta in še desnega, pa se je bala bit še bolj izobčena iz svoje okolice. Kljub temu da je neznanka je tule že deležna brutalnega obsojanja.
Morda ves čas ni hotla v sebi sprejet, da je noseča, da nosi živo bitje in tudi po porodu ne...
Jaz mislim če bi ga res hotla ubit, bi ga že.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:Ne, osebna stiska vodi v stanje, ki je potem dovolj za ta korak.
No ja ... Potem bi iz osebne stiske prišel še en umor dnevno v Sloveniji. Normalno psihično zdrav človek se s težavami spopade, ne pa pred njimi poklekne.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.187
2.420
113
v lokalni ostariji
če bi ga hotela ubti bi ga. ne bi ga pustila kar na skretu. tukaj je bila pa neka huda stiska...

in dejstvo je, da tudi zakonodaja za detomor predvideva milejšo kazen kot za umor. ker velikokrat je zadaj huda huda stiska...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.564
8.912
113
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:Ne, osebna stiska vodi v stanje, ki je potem dovolj za ta korak.
No ja ... Potem bi iz osebne stiske prišel še en umor dnevno v Sloveniji. Normalno psihično zdrav človek se s težavami spopade, ne pa pred njimi poklekne.

Normalno psihično zdrav človek ja. Mentalno zdravje pa ni samoumevno, je pa podcenjeno, sploh pri nas. Vprašajte koliko žensk se sooči s poporodno depresijo, ki je velikokrat posledica hormonskega neravnovesja, neprespanosti, nemoči in tudi slabe vesti. Take ženske se obsoja, namesto da bi se to prepoznalo in pomagalo. Sem imel pred leti borbe na enem starševskem forumu, ko so babnice eno tako napadle.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.951
2.415
113
Prišla sta v dveh, zgleda da s partnerjem, bodočim očetom. Skače se pa le po njej. Kaj pa če je bil on psihič? Normalen moški bi jo peljal v bolnico na pa na WC rodit.