v največji demokraciji ni huawei

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
In glavni agregati so bili nameščeni pod morsko gladino...in to so konstruirali inženirji, ki obvladajo stvar...??? Meni ni nič jasno, da ni bilo junaka, ki bi pomislil na to.
In to Japonska, kjer je prelomnica :sprasujemse: Res, nič jasno...

sicer ne vem zakaj rineš iz teme, kakor je bilo rečeno niso predvideli tega scenarija. Vsekakor za to ni kriva CIA. Pa še nekaj je za razliko od Černobila, ki je bila posledica napačnega upravljanja in napake. V fukišimi je bil naraven pojav, ki je presegel načrtovanja JE.

Se pa strinjam z Gargijem, lagali so in to debelo in sicer iz strani TEPCO.

ps boš povedal kje leži Krško JE? Ker očitno ti je to čudno?
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
a napiši še kaj o Fukušimi... Da, sensei... Nič ni narobe, sensei.
20190619_123414.jpg
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
Gargy pravi, bo šu na Kitajsko lovit signal

ni pene

tam bolj lovi in seva, če ga nau prej smog ubil...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

optiplex Fant, malo umiri tvojo retoriko in žaljenja vse popvprek (pokorvke, črnuhi, "ti pena iz gobca gleda ven") in probaj držat nek nivo normalne komunikacije, kot vsi ostali v tej temi (endvatri izvzet, samo on je niti ni sposoben)

Nisi ti mene malo zamešal? Nikjer nisem pisal, da ZDA prepovedujejo prodajo telefonov, kakšno javkanje o odločitvi, pa da mene ZDA omejuje? Lahko citiraš? Hvala.

Tukaj poteka le debata, kaj pomeni prepoved ZDA svojim podjetjem poslovanje z Huwei-jem tako kratkoročno kot dolgoročno. In tukaj so pač različna mnenja.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
optiplex, nočem riniti iz teme, vendar si me vprašal, pa ti še odgovorim...JE Krško sicer je na neki mali prelomnici, kolikor sem slišal do sedaj, ampak, nima morja in potresna dejavnost/aktivnost z Japonsko je neprimerljivo manjša. Bral sem, da Japonsko strese do 1500 potresov letno. Kolikokrat strese območje Krškega?
Pa ni mi treba odgovarjat...gremo s temo naprej.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Svet se bo od sedaj naprej vrtel malo drugače...Vsi na svetu so videli, da ZDA ni za zaupat in na splošno nobenemu, kot se je to do sedaj morda na videzno verjelo... Kitajska je že razvila svoj OS, ampak ga je morda razvijala počasi, sedaj pa verjemite, da ga s "podvojeno hitrostjo" oz. maximalno po "Kitajsko", kar pomeni, da bo hitro nared. Ta scenarij je seveda Kitajska predvidela (tu dam roko Kitajskim svetovalcem), za ostale pa bomo videli, kaj se bo izcimilo iz tega, ampak, zaupanja ni več. Vsi bodo morda počasi vključili svoje OS-e in ravno tu se je ZDA ustrelila v koleno, saj bo manj naprav na svetu z njihovimi "backdoori"
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
optiplex Fant, malo umiri tvojo retoriko in žaljenja vse popvprek (pokorvke, črnuhi, "ti pena iz gobca gleda ven") in probaj držat nek nivo normalne komunikacije, kot vsi ostali v tej temi (endvatri izvzet, samo on je niti ni sposoben)

Nisi ti mene malo zamešal? Nikjer nisem pisal, da ZDA prepovedujejo prodajo telefonov, kakšno javkanje o odločitvi, pa da mene ZDA omejuje? Lahko citiraš? Hvala.

Tukaj poteka le debata, kaj pomeni prepoved ZDA svojim podjetjem poslovanje z Huwei-jem tako kratkoročno kot dolgoročno. In tukaj so pač različna mnenja.

Glede na zagovarjanje sicer na pamet o sw Kitajcev, bi pričakoval da ameriških produktov ne uporabljaš. Zato ne vem zakaj bi te karkoli ameriškega prizadelo.
Če ameriško podjetje ne sodeluje več z Kitajskim je pač to odločitev njih samih. Pa ne mi zdej o Trumpu spet.

Kupiš, telefon, kateri ti najbolj odgovarja iz tvojih postov definitivno ne rabiš stora in googlovih aplikacij. Ampak se ne morš načuditi kitajski programski opremi, ki kot praviš je bolši in bolj napreden.

tako jest dojemam tebe. Amerika nikomur nič ne prepoveduje ali določa. Ko prvič iz sysprepa dvigneš OS na telefonu se z googlom z vsem strinjaš.
To je težko dojemljivo za vas.

Kitajska pa to na svojem ozemlju naredi čez noč. Žal google uporablja precejšen del sveta zato bo to Kitajsko obnašanje pač zjebalo Huawei.
nič tekega je čez glavo drugih vendorjev, ki bodo z vesljem pobrali tržni delež.

jest tako to vidim. Tudi vaše sprenevedanje da google ni bistven del današnjih android pametnih telefonov je neverjetn.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Google je bistven, saj smo vsi "zažrti" v ta sistem....15 let nazaj smo imeli vsi neke svoje emaile, sedaj pa imamo več ali manj Googla. Načeloma jaz osebno uporabljam od googla samo email, iskalnik in včasih (1-2X/mesec) navigacijo, katero sem začel uporabljat ene 2-3 leta nazaj...prej sem imel namenske navigacije (Mio Maps, IGo)
Ostale šare ne uporabljam, tako, da bi se rešil komplet Googla samo z menjavo Emaila, kot iskalnik pa bi začel uporabljat DuckDuckGo...navigacijo pa bi kupil namensko za 50€ ali pa ruknil kak app na telefon (Sygic recimo)
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
Svet se bo od sedaj naprej vrtel malo drugače...Vsi na svetu so videli, da ZDA ni za zaupat in na splošno nobenemu, kot se je to do sedaj morda na videzno verjelo... Kitajska je že razvila svoj OS, ampak ga je morda razvijala počasi, sedaj pa verjemite, da ga s "podvojeno hitrostjo" oz. maximalno po "Kitajsko", kar pomeni, da bo hitro nared. Ta scenarij je seveda Kitajska predvidela (tu dam roko Kitajskim svetovalcem), za ostale pa bomo videli, kaj se bo izcimilo iz tega, ampak, zaupanja ni več.


No Cash Kitajska ima že svoj OS.... najprej popravimo nebuloze
In ja večina pokrovk ga goni. Če ne verjameš naroči telefon iz tam dol...

Večina geekov pač tam naroči telefon in potem da gor custom rom in nalaga gapps, ki se za vsako distribucijo pač na voljo. Dobiš pa telefon, ki ga sicer lahko daš v angl. in par drugih jezikovo. Vendar so gor stock programi, neprevedeni in tudi neodstranljivi.

ni pa gor googla.

In ja svet ne bo nič drugačen in ZDA ima glavna razvijalska softwearska podjetja na Zemlji, ter vrhne DNS-je. Tvoje nakladanje da se bo svet začel kontra vrtet so kot mama Vanga, k govori o tehnologiji z slepimi očmi v visoki starosti dojemanja le te.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
Google je bistven, saj smo vsi "zažrti" v ta sistem....15 let nazaj smo imeli vsi neke svoje emaile, sedaj pa imamo več ali manj Googla. Načeloma jaz osebno uporabljam od googla samo email in včasih (1-2X/mesec) navigacijo, katero sem začel uporabljat ene 2-3 leta nazaj...prej sem imel namenske navigacije.
Ostale šare ne uporabljam, tako, da bi se rešil komplet Googla samo z menjavo Emaila...navigacijo pa bi kupil namensko za 50€.

ps...

te bom malo podučil
gmail lahko preko imap gledaš na stock odjemalcu. Za navigacijo pa je alternativa. Youtuba verjetno gledaš prko browserja...

no od nalaganja se zvijam od smeha..

skratka kr neki, nabijaš, sam da je kontra.

ps ker neamerišk browser uporabljaš, da te vidimo?

ps svoj mail server si postaviš v 15 minutah z nakupom domene vred in par vpisov dns recordov....
prej si verjetno svoj mail server imel..

lej nehi nabijat
kot Zakon si tipičen ameriški konzumerček. In danes to lahko presekaš. Da preideš od filozofiranja v realnost.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sej veš, da metulj na eni strani Zemlje povzroči vihar na drugi strani...sarkastično seveda, da se ne boš kregal in ravno tako se bodo zgodili premiki ob tem Trumpovem ukazu.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
...sem še pred tvojim recitiranjem popravil post, ker sem se spomnil na browser, ampak sem bil prepozen in si me že recitiral....pardon
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
Nič ne bo...... to je najverjetnejši scenarij. Pokrovke imajo 420B korist od Američanov. V kratkem obdobju z še bolj neverjetnim scenarijem ne bo nič.
Moje mnenje ponovno plačali bodo Trumpu da da prst gor.

in to je vse...

Vse kar je v tej zgodbi žalostno je brezhrbtenična EU, ki ima identičen problem kot ZDA.

in še neki bom dodal
denar nima čustev.... to pokrovke dobro vedo. Da bi 420B vrgli stran in povzročila paniko za selitev fabrk, je najmanj verjetn scenarij.

tukaj ni ega... Trump hoče le denar, žal je res nediplomatski, vendar za lastne ljudi bo prinesel dodatne šuške...
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, pa sva prišla na skupno pot ... jaz tudi mislim, da bo Trumpič reku, ajd, nej vam bo, še posebno sedaj, ko bodo ukinili dobavo redkih zemelj.
Aja, na YouTube sem pa pozabil, ti šment...od tega pa res priznam, da sem zelo, zelo odvisen. Brez tega bi se pa res tresel :evil::nazdravje:
Priznam, da mi sedaj v ozadju laufa Youtube muzika :cool:
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
Še enkrat Trump bo dobil keš, ostali bodo gledali. V tem jest vidim problem. Samo to ni Trump kriv, da se zna za svoje pobrigat.

Še enkrat google je ključni del telefona. Kitajska bo plačala ZDA, čeprav nerada. To sicer ob 420B presežku tudi z lahkoto naredi.
Mogoče je skrb Kitajcev ta, da bodo še drugi začeli izsiljevati.

ampak EU je tako ali tako neenotna in sam sprejema izredno škodljive odločitve za nas. Zato se je zgodil Brexit, čeprav je le ta izredno finančno neugoden za GB.

še enkrat Kitajsko izsiljevanje ob 420B presežku Kitajce več košta kot pa da plača 100-200B....
To Trump ve. Sej on je lutka, kot vsak ameriški predsednik.

pa še en info
Kitajska in ZDA sta zlizane. Kitajska ima kup deviznih rezerv in obveznic in drugi vrednostni papirji z ZDA, da bi morebitna destabilizacija ZDA (ki bi po mojem mnenju bla celo rešitev za njo) zresetirala ves dolg v ničvredne papirje.

To je pa najmanj kar si Kitajci želijo. Američani niso tako glupi v gospodarskem smislu, kot bi vi tuki radi prikazali to.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 474

Nisem čisto siguren, kako si ti to predstavljaš... Obstajata (uradno) dva ločena problema, neuradno pa je eden posledica drugega. Prvi je carinska vojna oz. zunanji Kitajski presežek - to naj nebi imelo nobene veze z Huaweiom. Drugi problem je domnevna možnost vohunjenja Kitajske preko Huawei naprav.

Po tvoje bo zdaj Kitajska plačala 100-200B$ (čeprav so razliko naredili Američani sami in ne Kitajska) in naenkrat nebo več problemov z vohunjenjem?