V Kranju novo krožišče

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.612
199
63
Kranj
ko imamo kranjsko temo:

Kdaj se bo uredila Žagarca?
Ste videli ko delajo pločnik/kolesarko od Aveta mimo krožnega Eurospin do konca pri semaforju? Bodo tudi krožnega kaj povečal?
Kdaj bo jebeni Kranj Šenčur 4 pasovnica? TO JE JEDRO vsega zastoja. In naprej Žagarca......
Kaj krščen duš pacajo Delavca 1 leto?
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Mislim koliko ste neumni, da bolj ne morete biti. No, saj vidim, da po dnevniku samo se sport prenasajo ker vecjih resnic niste vec zmozni prenesti. Povprecen iq je res pod pod povprecjem v sloveniji. Se vidi po odbojki.
V glavnem ze po prenovi obvoznice mimo brnika sem opozarjal nad odsotnostjo dvopasovnice in, da se je promet s krozisci v bistvu upocasnil in zgostil pa ste se smejali. Tole krizisce je nekdo samo fajn zasluzil. Vseeno je kako velika in siroka je flasa, ce je vrat steklenice enako sirok. Slovenske budale.
Imaš prav.
In ne samo da je nekdo fajn zaslužil. tudi varnost se je poslabšala.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Jado
Po moje je podvoz preozek za 3 pasove, kaj šele za 4.
Itak, 2x pol AC zapreti za vsaj dve leti da naredijo dodatni podvoz
 

Priponke

  • Screenshot_2019-09-28-12-33-18-862_android.png
    Screenshot_2019-09-28-12-33-18-862_android.png
    1,2 MB · Ogledi: 183

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.612
199
63
Kranj
torej misija nemogoče ob svetem NIkoli....super....res kreteni povsod, tisti, ki delajo projekcije.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
V primeru, če pelje naprej mimo prvega izvoza po zunanjem pasu, če mu je sicer prometna situacija dopuščala, da bi šel vmes na notranji pas.
Če bi mu prometna situacija dopuščala in bi vseeno ne šel na notranji pas, bi bil dotični navaden egoist, ki bi s svojo vožnjo oviral tistega, ki se skuša pri naslednjem uvozu vključiti v krožišče.
Ker govorimo o situaciji, ko se ta zunanji zaleti v onega notranjca, je več kot verjetno, da mu prometna situacija ni dopuščala takega manevra. Notranjec, po drugi strani, ne sme pod nobenim pogojem (v zakonu ni nobenih odpustkov, relativizacij in podobnega) iz notranjega pasu zapostiti krožišče, če signalizacija tega izrecno ne dopušča (in posledično zahteva od zunanjca, da zapusti krožišče).

Tako da prekršek je tu precej vprašljiv.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Evo se dogaja točno to, kot sem predvideval.
Se peljem včeraj, pomojem tretjič,odkar je odprto iz Šenčurja v Kranj, si izberem desni zunanji pas, pa en pacient iz Britofa pred mano zapelje na zunanji pas, in tam čaka na prosti notranji pas. Sem se moral v krožnem ustavit in čakat še jaz, da so mimo po notranjem štirje peljali, da se je speljal. In to v soboto popoldan, ko ni veliko prometa.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Iz šenčurja naravnost v kranj po zunanjem vozijo samo pacienti ki mislijo da morajo v križišču vsaj 4 prehitet. To kar opisuješ so pa posledice. Vsi normalni peljejo naravnost po notranjem brez nepotrebnega vijuganja in guzenja najprej iz kolone ven in za krožnim spet nazaj v kolono.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
mirsi
Sam sebi se zahvali, ker si našel sebi enakega salabajzerja. Če bi oba šla na notranji pas, ne bi imeli toliko težav po rondojih. Tako pa vsi na zunanjega. Zanimivo, ravno obratno kot na AC, kjer pa vsi rinejo levo
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomazpog

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Iz šenčurja naravnost v kranj po zunanjem vozijo samo pacienti ki mislijo da morajo v križišču vsaj 4 prehitet. To kar opisuješ so pa posledice. Vsi normalni peljejo naravnost po notranjem brez nepotrebnega vijuganja in guzenja najprej iz kolone ven in za krožnim spet nazaj v kolono.
Torej če te prav razumem, sem naredil napako, ker sem upošteval navodila policije in cestne oznake, ki dovoljujejo vožnjo proti Kranju tudi po desnem pasu, saj tako po besedah policije izboljšajo pretočnost, čeprav moram potem za krožnim nazaj v kolono ???? a prav razumem?

Tudi ne vem, zakaj misliš, da bi jaz po zunanjem mislil 4 prehitet, moja pot je daljša od tistih, ki pripeljejo po levem pasu - po notranjem je pot krajša in bolj naravnost. In tudi dejansko so mene takrat štirje prehiteli, ki so bili pred križiščem za mano, medtem ko sem stal v krožnem in čakal da se tisti iz Britofa spelje, in ne obratno.

Sicer pa,če bi vsi morali vozit po notranjem kot predlagaš - torej vsi normalni in nenormalni po enem pasu, potem ni bilo potrebe, da zapravijo miljon za novo krožišče - tako se je vozilo prej :-(
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Midva tukaj ne bova prišla skup ker ti filozofiraš zakaj nekaj je in ni in bi moralo oziroma ne smelo biti, jaz pa opisujem kar vsako jutro gledam v praksi. Po zunanjem naravnost letijo samo šumaherji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: turbobitch

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Midva tukaj ne bova prišla skup ker ti filozofiraš zakaj nekaj je in ni in bi moralo oziroma ne smelo biti, jaz pa opisujem kar vsako jutro gledam v praksi. Po zunanjem naravnost letijo samo šumaherji.
ja res ne bova prišla skup, ker naravnost je po notranjem pasu, po zunanjem je pa naokoli, kar je dlje.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Nikakor se mi ne uspe spomnit kje je kdo trdil da je naokoli bližje, tako da, če ti ni odveč prosim pomagaj.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Nikakor se mi ne uspe spomnit kje je kdo trdil da je naokoli bližje, tako da, če ti ni odveč prosim pomagaj.
Tu si ti pisal :
z šenčurja naravnost v kranj po zunanjem vozijo samo pacienti ki mislijo da morajo v križišču vsaj 4 prehitet.
Prehitevaš jasno laho samo po bližnjici, ne naokoli, pa tudi će kdo prihaja z leve, ki ima prednost in ga morata oba tako levi kot desni čakat, prej odpelje mimo levega, ki prej spelje na notranji pas, kot mimo desnega, ki gre na zunanji pas. Tako da res ne vem, kako si predstavljaš da bi lahko tisti na zunanjem lahko prehitel koga ki gre po notranjem. Tisti ki gre na notranjega ima bližje in prej spelje, če sta že dva vštric.
No pa saj vidiš, zadnjič so me po notranjem štirje prehiteli, in ne obratno.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.624
766
113
Tebi pa res ni pomoči, a še nikoli nisi prehiteval počasnel po zunanji (daljši) strani ovinka? Če imaš pred sabo nekega mečkača, pač izbereš drug pas kot on in ga v vsakem primeru z lahkoto prehitiš.

Sicer pa, krožišče je že nekaj časa odprto, koliko je bilo kaj nesreč? Kakšna je pretočnost prometa?

Samo ta dva vprašanja štejeta, neki hipotetitčni in teoretični scenariji sedaj nikogar več ne zanimajo.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Hm, kako naj ti napišem, da ne bo treba risat. Če želiš po daljši poti prehitet nekoga, ki gre po krajši, moraš peljat hitreje.

Odgovarjam samo na to kar si citiral, ostale solate nisem bral.