V kakšnem jeziku pa naj pišemo?!?

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:

Citat:
Uporabnik mojamura pravi:

Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:



Pise se v knjizni ali pogovorni slovenscini in ne v narecni,jest v abecedi ne poznam crke O z dvema pikcama tako da zame ta ne obstaja ,se manj pa mislim upostevati jezik ki ima v sebi nemske(stajerski) ali madzarske(prekmurski)popacenke ali celo besede.



Mate pa prekmurci in stajerci skoz ene probleme z Ljubljano,pridite sem zivet ce vas tolk srbi.






jaz z LJ nimam nobenih problemov in dvomim da bom kdaj tam živela (čeprav, kot pravijo, nikoli ne reci nikoli)



Da pa ti ne boš upošteval prekmurščine ali pa štajerskega narečja....meni se pa to zdi, kot, da maš ti probelme z nami oz. še več, sam s sabo.

Narečja kot taka so in bodo. Slovenija je dežela, ki je majhna, a velika po ljudeh, ki govorijo toliko različnih narečij. Na kratko: narečja so tudi bogastvo Slovenije, seveda poleg njenih naravnih lepot.


Dej ce se gres odpirat neke debate probaj tudi prej razmislit kar mislis povedat, kdo je karkoli rekel proti narecjem zenska smotana,napisal sem ti da nemore biti to slovenscina vsem ali glavni jezik po forumu.



Ce bi imel sam probleme z stajerci ali prekmurci bi jest take debate odpiral in ne ti in ostali kateri so to poceli ze na suxu.






preberi si krepki text ... saj bi ti rekla ded smotan, ampak vsi dedi niso smotani, tak da boš ti zdaj samo smotan
grin1.gif






Aja....a nisi dobil ponoči, da si tak tečen?
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik mojamura pravi:
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Citat:
Uporabnik mojamura pravi:
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:

Pise se v knjizni ali pogovorni slovenscini in ne v narecni,jest v abecedi ne poznam crke O z dvema pikcama tako da zame ta ne obstaja ,se manj pa mislim upostevati jezik ki ima v sebi nemske(stajerski) ali madzarske(prekmurski)popacenke ali celo besede.

Mate pa prekmurci in stajerci skoz ene probleme z Ljubljano,pridite sem zivet ce vas tolk srbi.


jaz z LJ nimam nobenih problemov in dvomim da bom kdaj tam živela (čeprav, kot pravijo, nikoli ne reci nikoli)

Da pa ti ne boš upošteval prekmurščine ali pa štajerskega narečja....meni se pa to zdi, kot, da maš ti probelme z nami oz. še več, sam s sabo.
Narečja kot taka so in bodo. Slovenija je dežela, ki je majhna, a velika po ljudeh, ki govorijo toliko različnih narečij. Na kratko: narečja so tudi bogastvo Slovenije, seveda poleg njenih naravnih lepot.
Dej ce se gres odpirat neke debate probaj tudi prej razmislit kar mislis povedat, kdo je karkoli rekel proti narecjem zenska smotana,napisal sem ti da nemore biti to slovenscina vsem ali glavni jezik po forumu.

Ce bi imel sam probleme z stajerci ali prekmurci bi jest take debate odpiral in ne ti in ostali kateri so to poceli ze na suxu.


preberi si krepki text ... saj bi ti rekla ded smotan, ampak vsi dedi niso smotani, tak da boš ti zdaj samo smotan
grin1.gif



Aja....a nisi dobil ponoči, da si tak tečen?
evil.gif

Ja nevem KWA ti ni jasno,bolj preprosto in direktno nemore bit napisan.
 

vejca

Pripravnik
Vidim da ste odprli temo o jeziku pisanja na forumu.
Mene je edinole zmotilo pisanje Batateja v temi ososedu geju, resnično sem napisano bol malo razumela.
uporablja čudne izraze oz. pogovorne in rabiš kar nekaj časa da vse lepo pšrebereš.
Npr. fsakim,pune,fsi ,
Zmotilo me je samo to.
Ostali pa tako naprej kot do sedaj.
Nič nimam proti vam, super ste in pišete razumljivo.

Samo Batateja pa res ne razumem.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Batate je tak bil vedno in prepričana sem, da bo tak ostal. Če ga ne moreš brati, enostavno spustiš njegov post, pa je stvar opravljena.



Ja...jaz....pisanje na forumu
hysterical-1.gif
:



Tisti, ki so moj stil razumeli in ga imeli čisto radi, se bodo prilagodili novemu stilu
wink-1.gif
)



Aja, za šumnike pa tut mene občasno zmoti, če jih ni. Tudi sama jih na ircu nisem pisala in je bilo kar težko se nazaj navadit jih pisat, ampak je uspelo
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
Citat:
Uporabnik vejca pravi:
Vidim da ste odprli temo o jeziku pisanja na forumu.
Mene je edinole zmotilo pisanje Batateja v temi ososedu geju, resnično sem napisano bol malo razumela.
uporablja čudne izraze oz. pogovorne in rabiš kar nekaj časa da vse lepo pšrebereš.
Npr. fsakim,pune,fsi ,
Zmotilo me je samo to.
Ostali pa tako naprej kot do sedaj.
Nič nimam proti vam, super ste in pišete razumljivo.

Samo Batateja pa res ne razumem.

ta pisava je za Batateja tak kot Trade mark!!!

če spremeni pisavo..... umre legenda suxa.....
on mora tak pisat.... mora tak ostat..... to je edino nujno na tem svetu
pisava Batateja... pa umreti.... vse ostalo se da zmenit
cheer.gif
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Js ne pišem pravilno slovensko ampak se trudim tko da je vsem razumljivo. Ker tudi, ko sem se pred rečmo parimi leti preselil (uradno eno leto) v Maribor sem se mogu navadit bolj pravilno govorit, da so me že v prvo razumeli in mi ni blo treba vsega ponavljat.

Batate-jeve poste mi je pa zmeram zanimiv brat in se vedno nasmejim. Štajerščina paše zraven.

Recimo, ko je pa malcomx v temi od taroka uporablju očitno štajerske izraze za tarok sem mogu pa včasih, kr mal razmislt kaj sploh hoče povedat. Ampak to je bolj izjema, ker mamo izraze za tarok tako kot pravila v vsakem kraju oz. družbi drugačne.
 

Kiri

Pripravnik
15. avg 2007
498
0
16
39
Murska Sobota
Obišči stran
No, ce smo ze pri tem...tudi ta beseda "jest", ki si jo tu uporabil, ne pase ravno zraven. Si mogoce mislil "jaz"?
grin1.gif


Sicer pa je v prekmurscini madzarscine kot v "ljubljanscini" italjanscine. Ves, ce ti enega narecja ne zastopis, se ne pomeni, da je to kateri drugi jezik.

Sicer pa tudi sam nimam problemov z razumevanjem narecij po Sloveniji...dokler ne gre za uporabo nekih res ekestremnih besed. Razni izrazi iz spakedranscine, kot so ayde, desetkiæ in podobno, pa se mi prav gabijo.

Opazam pa tudi (vsaj v Murski Soboti), da prekmurski jezik postaja vedno bolj podoben knjiznemu jeziku, le naglasevanje je drugacno.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.473
1.255
113
Iskajoč brata
Jest vas vse zastomp, pa tud nasploh po Sloveniji sem vse zastopil, razn enkrat. Sov za vikend v Prekmurje in sn sov pozno zvecer v kafic na pivce. Tam je bla tv,kjer je bil sport in je napacna ekipa zmagala. En domačin, mal pijan, je svoje frustracije verbalno in glasno spustil name. Zastopil sm ene dve besede, mu nazaj pokimal. Zadovoljen se je obrn in odsel.
smile-1.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Skoraj vse poste razumem, včasih je treba kaj boljše prebrati in ne gre avtomatično. Ponavadi imam težave pri fonetično napisanih štajerskih besedah, ampak ko jih drugič preberem, so mi jasne. Bolj me motijo esede, ki bi morale biti napisane ločeno, pa se pišejo skupaj (npr. nebom, nebi, neboš,...).
Trudim se pisati razumljivo, včasih pretiravam z vejicami, nemalokrat pa uporabim kakšno splošno znano tujko, kot so npr. šravfenciger, mikser, feltna,...
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Kiri pravi:
No, ce smo ze pri tem...tudi ta beseda "jest", ki si jo tu uporabil, ne pase ravno zraven. Si mogoce mislil "jaz"?
grin1.gif

.

Ja kolkr in kaj mi folk replicira bi bilo bolje naslov posta spremenit,ce folk zna kot prvo sploh brati,ker zgleda vsak vzame tiste besede ki jih zeli slisat in nato tupi naprej po svoje.