v čem je razlika med dvd - in dvd+

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Fizično v mediju ni razlike, razlika je v formatu zapisa na disku (DVD+R ima malenkost manjšo kapaciteto kot DVD-R).

Zadeva se vrti izključno okoli denarja: DVD+RW Alliance (Dell, HP, Mitsubishi itd.) so izdali DVD+R format, DVD Forum (Philips, Sony, Thomson) pa DVD-R. Zadnje čase se je prepir umiril, Sony je npr. član tudi DVD+RW Alliance.

Večina pekačev sicer peče obojne, je pa DVD-R bolj kompatibilen s starejšimi DVD komponentami, starejši DVD pogoni jih boljše berejo...
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Res je, da naj bi DVD-R "lepse" tekel na starih komponentah. Vendar jaz neke razlike se nisem opazil in na + ali - pri kupovanju sploh ne gledam!
 
Nazadnje urejeno:

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Prej nisem cisto dobro prebral.. Sem razumel, da mislil fizicno velikost diska.
redface-1.gif
Tole o vrtenju pa res ne razumem...
 
Nazadnje urejeno:

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
jaz sploh nebi dojel razlike

na prejšnjem računalniku sem imel pekača ki je pekel obe varijanti + -

zadnjič sem pa nekje staknil zunanji dvd pekač na usb, ampak peče samo na +
sploh pa nei dojel če ne bi kupil cd-je ki so -

se pravi da ni nobene hude razlike .
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Hmm, ne vem kdo mi je to 1x rekel in zgleda sem pobral cisto napacno informacijo... No, glavno da je avtor clanka izvedel kar je zelel.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Tako nekako ja, danes je praktično vseeno, na katere medije pečeš, ker vsi vse berejo.
Starejše dvd komponente pa + medijev še ne berejo, imamo tako doma, tak da moram vse filme na - medije pečt.

lp
Peter
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Jest imam pa v avtu dvd radio ki ravno tako bere samo -dvd in prej nisem opazil razlike dokler nisem enkrat posnel risanko na +dvd. Sedaj vedno kupujem - dvdje ker je itaq vseen vse ostale aparature so itaqkompatibilne na oba formata da se komu ne zamerijo
wink-1.gif