Uvoz avtomobilov iz tujine

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.954
113
verjetno so lagali, pa jih je zrihtal. Bedina je poseben model in se zna upirat.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Posnetka ni vec. Kako mu je pa to uspelo? :)

A ni to tole

Oddaja_Koda____Prvi_interaktivni_multimedijski_portal__MMC_RTV_Slovenija_22B0D521.png



https://www.rtvslo.si/koda/jezni-po...nakupu-rabljenega-avtomobila-iz-tujine/488827
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Ne da ga zagovarjam, ampak vzel je torej manj kot 10 %. Kaj bi bilo, če bi ljudje vedeli po koliko dobi Mercator ali Spar robo na paleti na dvorišče trgovine in koliko nam zaračuna storitev, da lahko to potem vzamemo s police?
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Ne vem, midva sva se menila kulturno in sem skor verjel, da bo kaj iz avta, res pa je potem pisal cez skoraj pol leta, ko sem ze zdavnaj kupil... :)
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
V najboljsih casih foruma avtomobilizem.com se je iz tega cloveka tolk norca delalo (upraviceno), jao keri smehi so bli to, ni melo veze kolikokrat si ga dobil da nabija, ni se premaknu za 1cm in se naprej tupu svoje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Me prav zanima ali je novinar naredil napako ali je Janez res tak šalabajzer, da je imel “firmo” na spletni strani (in računu?) narobe zapisano (končnica e.kw. namesto e.K.).

e.K. je namreč nemški ekvivalent našemu s.p. . Z dodatkom, da velja predvsem za “prodajalce ozr. posrednike” - in tu je na pravno na varni strani, vsaj kar se firme tiče in obtožbe, da je izdal račun kot oseba zasebnega prava.
Seveda je še vedno odprto kako je “odigral” z DDV.

Obtožba “Čeferina” o previsokih stroških zaračunanih naprej (recimo prevoz) - a se sploh ve od kod je avto krenil na pot? Če je slučajno iz severa Nemčije potem tistih 840,- EUR ni več tako nerealnih (ja, je veliko - a dodajte DDV, ki si ga morda ne more odbiti) - ozr. samo rabi ustrezen račun izvajalca/cev.

Pod črto - Malijeva je prosila, da jo nekdo nategne, ko se je pa zgodilo, pa jo je občitno premalo in se sedaj javno pritožuje.

Edit: typo v prvem stavku
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: B81

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Pod črto: babnica se je osmešila pred celo Slovenijo, Bedina pa bo verjetno dobil kakšen obisk davčne ;).
Kar je tudi prav, saj s svojim delom na črno predstavlja nelojalno konkurenco ostalim, ki delajo po pravilih in plačujejo vse zahtevane dajatve.