Utripanje oznak P R N D S pri VW Passat 2006 dizl

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
Mehatronika za zamenjat, sklopke, vztrajnik pa še ene par stvari, ki bi jih morala, če ne zdaj, pa v relativno kratkem času zamenjat. Bottom point, tu mač za tok star avto, da bi se splačalo. Je bil pa zelo prijazen majster, tako da hvala Tonyju za napotek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

B81

22. jul 2007
34.486
8.957
113
To niti ni ekstremno veliko. Zaupaš kak motor in ali se je olje v menjalniku menjavalo na 60.000 km?
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Meni se je zgodilo enako, pred trajektom v Splitu začelo vse utripat PRNDS (Audi A4, 2004, multitronic). Strošek popravila, šlo je za mehatroniko, je bil 450€. Mi je pa tip rekel, ti sam pelji domov, če spelje, pol bo šlo, če ne bo speljal, si najebal. In je speljal. BP do doma. Ampak sem ga takoj potem peljal popravit.
To se je zgodilo pribl. pri 250 kkm. Potem je avto naredil še dobrih 100 kkm brez problema, nato je začel cukat. Pol sem ga pa prodal.
Prodan s cca. 352 kkm. Menda se še vedno vozi, verjetno ni bilo veliko narobe.

Sicer pa, majstr (Rok, za nekatere OK, za druge ne, pa to ni bistvo) mi je rekel, da sta 2 vrsti multitronicov:

- tistim, ki je mehatronika že shodila in tisti
- ki jim še bo :evil:

Ne vem, kaj naj si mislim, ampak tip je imel očitno prav.

Olje v menjalniku sem zamenjal pri 185 kkm, ko sem avto kupil, potem nikoli več. Očitno je bil tu problem. Jaz bi svetoval REDNO menjavo olja na 60 kkm. Moje priporočilo (ne, nisem mehanik, pišem glede na izkušnje in slišano, prebrano na forumih).

RoMeX , kaj pa ti meniš?

Sicer pa glede na super duper negativne komentarje glede mehatronicov sem imel še kar "srečo", da nisem vložil par jurjev za popravilo.
Ampak, vožnja z avtomatikom je odtehtala vse minuse ...moje mnenje, da ne bo kdo Bubke špilal.
 
Nazadnje urejeno:
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
Romex ga je pregledal in njegovi oceni kar zaupam... Upam, da sem prav napisala, da je nekaj z mehatroniko, tok tega je blo narobe, da dopuščam možnost, da je kaj drugega, ampak v vsakem primeru bi bil strošek samo tega cca jurja pa pol, pol še sklopke in ostale zadeve, da bi bli celoten strošek čez dva pa pol. Olje je bilo menjano, ko je bilo potrebno (nekak po navodilih proizvajalca), avto je bil redno servisiran. V preteklosti je bila že me Jana glava motorja, šobe, dva računalnika, ma ni da ni. Dovolj.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Romex ga je pregledal in njegovi oceni kar zaupam... Upam, da sem prav napisala, da je nekaj z mehatroniko, tok tega je blo narobe, da dopuščam možnost, da je kaj drugega, ampak v vsakem primeru bi bil strošek samo tega cca jurja pa pol, pol še sklopke in ostale zadeve, da bi bli celoten strošek čez dva pa pol. Olje je bilo menjano, ko je bilo potrebno (nekak po navodilih proizvajalca), avto je bil redno servisiran. V preteklosti je bila že me Jana glava motorja, šobe, dva računalnika, ma ni da ni. Dovolj.
Aja, ne vem, če se prav razumeva: jaz ne dvomim v RoMeX -a, jaz sem samo napisal, kako je bilo v mojem primeru in pa, da se mi zdi malo prevoženih km za tolk škode ... ampak ja, pri multitronicu ne smeš biti preveč presenečen ...
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ce te kaj tolazi, meni je rocni menjalnik crknil pri takem folkswagnu. Od drugega lastnika, redno vzdrzevan. Stroski obnove so bili pri popoldancu blizu jurja in to rocni menjalnik, ki bi moral dvakrat avto preziveti. Tako, da pusti ta vw jajca.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Kilometrov ima avto res malo za ekonomsko totalko, ima pa tudi leta. Jaz tudi ne bi tega popravljal.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
Nehajte nakladat, skoraj 300jurjev in 20 let...end game! Saj nismo v Bosni. Dobro da je dobila kvalitetno informacijo pravocasno in da ne meče več denarja v jamo brez dna. Danes ne moreš več kupit avta brez asistenčnih sistemov, vi bi pa pasata starali, kot da je vino?
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in tony

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Nehajte nakladat, skoraj 300jurjev in 20 let...end game! Saj nismo v Bosni. Dobro da je dobila kvalitetno informacijo pravocasno in da ne meče več denarja v jamo brez dna. Danes ne moreš več kupit avta brez asistenčnih sistemov, vi bi pa pasata starali, kot da je vino?
Dej ne seri, avto star 16 let z 264 kkm še ni za odpad.
Bi bil pa strošek popravila v tem primeru absolutno previsok v primerjavi z vrednostjo avta. Ta denar, ki bi ga vložila v popravilo (recimo blizu 3k€), lahko mirne vesti doda k "novemu" avtu, je precej bolj smiselno.

Naj se le izogiba starih multitronicov, ampak to zdaj že ve ... :)

EDIT: typo
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.850
3.368
113
40
Lj
Ali je to ta slavni DSG, ki se nikoli ne pokvari? Ali je še bolj slaven Multitronic, ki pa se sploh nikoli ne kvari.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: B81 in AndrejEnej

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
moje izkušnje,
če ti je avto všeč, če te nič drugega ne moti, se tudi tak znesek "splača" investirat. Ker imaš potem nov menjalnik.
Pri drugem avtu pa ne veš kaj boš dobil in boš čez X časa lahko dobil enak ali kak drug error...
 

B81

22. jul 2007
34.486
8.957
113
Pri novem ni tezav in je 6 brezskrbnih let. In zelo verjetno ob rednem servisu ne bo dsg umrl.
Ce bi si ljudje dali dopovedat, da je 250 mesecno za lizing pac nuja, ker avto rabis, bi vsi vozili novejse avte. Tako pa se kupujejo stari avti s kesom, potem pa avto crkne, denarja pa ni.