utorrent in firefox

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.543
36
48
44
Ne vem, če je že kdo imel tako težavo. Par dni nazaj mi je firefox začel zelo počasi odpirati stvari. Najprej čaka 5 sekund potem pa začne počasi migati. Ko ugasnem torrent je vse ok. Glede brzine sem že preveril. Tudi, če je download ugasnjen je isto sranje..Kakšen predlog? Zamenjam clienta?
smile-1.gif
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
27
48
hmmm ... zanimivo

jaz že kr precej časa uporabljam utorrent in nimam nikakršnih problemov pri skakanju po netu, če je DL speed zelo majhen ... ponavadi mi počasi odpira takrat ko mi DL-ja s polno hitrostjo

probaj restartal modem ali ruter oz. oboje ... včasih se tudi tukaj kaj zatakne po nekem določenem času
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Vrjetno je problem v tem, da imaš upload nastavljen na max. To opcijo zmanjšaj na cca 80% zmogljivosti linije in težave bodo izginile z počasnim odpiranjem strani z brskalinkom.



Možnosti/nastavitve/povezava in, ko se ti odpre okno imaš spodaj v oknu tudi možnost spreminjanja hitrosti dl/ul.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.543
36
48
44
Prej sem pozabil dopisati, upload mam recimo na polovico linije ali pa še manj in je isto..Stvar se je nekako poslabšala se mi zdi po namestitvi nove verzije 1.7.2 a kok je sedaj.

Tudi jaz nimam pojma. Sem mislil, da je kaj s firefoxom, zato sem naredil restore particije ampak isto. Ko ugasnem clienta je vse ok
smile-1.gif


Router sem sprobal na www.speedtest.si, kjer zgleda vse ok. Razen, če je v utorrentu kaka nova nastavitev...pojma nimam.

Bom še malo opazoval. Včasih se kake stvari rešijo same od sebe..
rolleyes-1.gif
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Kako imaš pa te nastavitve poštimane?

torr15fej.jpg
 

sniper007

Pripravnik
22. jul 2007
712
0
16
Vsekakor je bolše imeti kabel. Nisem mislil kot svetovanje uporabi wifi...

Uporabljaš router in če kateri?
 

sniper007

Pripravnik
22. jul 2007
712
0
16
In koliko torrentov imaš v utorrentu hkrati aktivnih?

Problem je lahko v tem, da imaš dosti aktivnih torentov, kateri skupaj ustvarjajo mnogo povezav in je CPU v rouerju preobremenjen.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.543
36
48
44
Ja to vem. Mislim da mam naštimano 2:1. Se pravi največ 2 aktivna in 1 download. Povezave mam pa itak omejene..Sam sej ko se zatakne..dam recimo torrente na pavzo, al pa tut če ne in grem preverit na speedtest, kjer je pa ok. Se prav, da router ne bremza..
 

sniper007

Pripravnik
22. jul 2007
712
0
16
Citat:
Uporabnik SpEkTr pravi:
Sam sej ko se zatakne..dam recimo torrente na pavzo, al pa tut če ne in grem preverit na speedtest, kjer je pa ok. Se prav, da router ne bremza..

Če iz tega sklepaš, da router ne bremza, potem napačno sklepaš.

Na speedtestu, ti pač preveri tvoj prosti bandwith in ti ga pač pribljižno oceni kakšen je.(tisti trenutek)


Med brskanjem po spletu, pa se mora router ukvarjati z firewallom raznimi filtri(če jih imaš), ter z NAT-om, ki pa so za procesor zahtevni in ker ima router že polno dela z routanje torrentov pride do laga... Kakšni cenejši se potem navadno sesedjo...

Zato so routerji, narejeni iz starih PCjov, kjer laufajo razni linuxi in seveda FreeBSD tako zakon
cheer.gif
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.543
36
48
44
Ja ok, preveril sem brzino se pravi, koliko je sploh obremenjen interne (ker nas je več) pa, če bi router počepnu verjetno ne bi s polno hitrostjo laufal?? Ali pač?

V glavnem, router je do nedavnega čisto v redu delal. Kar naenkrat pa tkole..Malo sumim računalnik, samo nisem še prišel zadevi do dna..
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Kokr so že povedal, je bl problem število povezav k se jih zvpostav, tud če nimaš linije dokonca zabite zna met router s tem probleme, ker se uspostav velik povezav.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.543
36
48
44
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Kokr so že povedal, je bl problem število povezav k se jih zvpostav, tud če nimaš linije dokonca zabite zna met router s tem probleme, ker se uspostav velik povezav.

No ja ok, bom probal zmanjšat na ne vem..40 povezav pa bomo vidl kaj se bo zgodil
smile-1.gif
Če ne pa hard reset routerja ..
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
jaz nimam ruterja, pa mi isto zacne vse stekat. tako da ne vem, kaj bi bilo to krivo. sistem je cist, pa vse... ima kdo se kaksno resitev?