USB TV tuner in težave s sliko

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Pozdravljeni. Imam USB TV tuner DVB-T, ki sem ga kupil preko ebaya iz Kitajske. Zadeva deluje, težave pa mi povzročajo programi, za gledanje TV-ja na računalniku.

Poleg sem dobil program BlazeDTV 6.0 v katerem vse špila razen barv, sicer so barve normalne, ampak se vidi "utripanje" kot bi se malo menjala svetlost slike ali kontrast, najbolj je to opazno pri temnih barvah, saj je recimo nekaj časa črna barva res črna, nekaj časa pa temno siva in mi gre to zelo na živce.

Potem sem probal preko Windows Media Centra vgrajenega v Win 7, težave s spreminjanjem barv izginejo, se pa pojavi nova težava in sicer recimo 5 minut deluje vse normalno, potem pa začne sliko kockati in se kmalu za tem čisto ustavi, kot da ne bi bilo signala (pri blaze TV se to ne zgodi).

Probal sem tudi s Cyberlink power cinema, zgodi se enako kot pri Windows Media Centru.

Ključek mi sistem prepozna kot Leadtek Winfast DTV dongle gold, tudi driverji iz leadtekove spletne strani delujejo (enake sem dobil priložene na CD-ju) original program od Leadteka pa mi ključka sploh ne zazna.

Mogoče kdo ve kaj povzroča to ustavljanje slike v Media Centru in kako to odpraviti? Ali pa kako urediti, da se ne menjajo barve v BlazeDTV? Signal preko antenice je OK, ker sem probal na večih koncih in povsod ista težava.

Aja na puncinem laptopu na Win XP je v BlazeDTV težava enaka, drugih programov pa nisem probaval.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Čipšit kitajske zadeve imajo ponavadi težave s pregrevanjem. Moj kitajski tuner za par € je sicer super delal 2 meseca, potem pa je nepreklicno končal kariero.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Ni vse poceni, kar je poceni.
wink-1.gif
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Mah, možno je tut to ampak bratu identičen dela OK. Tudi včeraj je zadeva špilala kake 2 ure v Media Centru brez problema, pol sm pa ugasnu
smile-1.gif


Bom še mal potestiru, da vidim.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Mnja, grem pogledat kolk stane kakšna poštena zadeva pr nas
smile-1.gif



Hvala obema za pomoč!
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Meni dela ta SW ok. Ali pri bratu pomeni na isti lokaciji ali je to drugje. Mogoče imaš težave s samim sprejemom signala, ali pa se ti res kaj pregreva (to da začne kockati je lahko to, ali pa se mašini procesi zabijejo in ne sfolga več).
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Brat je na drugi lokaciji, ampak sem tudi jaz poizkušal na večih lokacijah in povsod ista pesem. Zadnjič se je zadeva čisto prenehala odzivati, sem vrgel vse skupaj v kot in danes že dobil nov TV tuner iz Mimovrste, ki ga bom kasneje preizkusil. Ta ima vsaj garancijo in jim ga lahko vrnem če kaj ne bi špilalo OK.

Je bila pa kitajska zadeva med delovanjem kar vroča, tako da je pomoje to vzrok za nedelovanje. Probal smo, zdej bom pa vedu da ne kupujem več takih stvari iz Kitajske
smile-1.gif
 

cungalunga

Pripravnik
3. avg 2007
60
0
6
Lahko daš kak link na tvoj tuner, da se ne bom nasral, ravno kupujem. No za 10 EUR res ni za pričakovat neke extra kvalitete...
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Tudi izdelki z imenom, ki jih kupis pri nas se precej grejejo. Jaz sem ravno zaradi tega raje vzel internega (na PCI), ki ima vecjo povrsino, nima plasticnega ohisja in ga lahko hladi ventilator v ohisju. Ce bos uporabljal na namiznem racunalu, potem ti svetujem, da izberes nekaj podobnega (jaz sem vzel Gigabyteovega), pri prenosniku pa na zalost nimas izbire.
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.597
67
48
Uporabi program DVB Dream.
Meni deluje od septembra, na 6 let starem laptopu, brez težav.
Sprejemnik pa imam USB, 2x2cm, kitajski, za 6,5 E.
Prilozeni program sicer najde postaje, a se ne da gledat, ker sicer krasna slika utripne vsakih par sekund.

LP
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Nimam linka od mojega tunerja, je pa tak siv USB kluček, antenca pa daljinček.

Mam laptopa tako pa PCI ne pride v poštev, ma ta tanovi se nej greje pa crkne, bom pač dobil novega
smile-1.gif
kar se pa pri kitajskem ne da urediti :D