USB ključ in njegovo "nedelovanje"

jest5

Guru
18. avg 2007
25.273
-8.458
113
Po dodajanju novega DVD snemača se je pojavila težava. En xy USB ključ noče več odpreti ne preko explorerja, ne preko "my computer". Vse kar dobim, ko kliknem na ikono je teženje, naj izberem program za odpiranje(če vsakič posebej iz windows mape izberem explorerja, mi zadevo odpre). Ga pa odpre preko tistega menija, ki se prikaže, ko se ključ vtakne v računalnik-torej zadeva ni crknila.
Sumim, da je problem v spremenjeni črki pogona, vendar le te ne morem povrniti na staro stanje. Če DVD snemaču(pogon G), ki je prevzel prejšnjo črko USB ključa(trenutno H), dodelim kakšno drugo črko(pač ena xy črka), še vedno ne morem dodeliti ključu črke G, ker je sploh ne prikaže med prostimi črkami.
Tudi če ključ izbrišem iz upravitelja naprav in pustim sistemu, da ga ponovno instalira, ni nobene spremembe...
Če priklopim MP3 predvajalnik, le ta deluje normalno.
Ima mogoče kdo kakšno idejo, kaj bi bilo za narditi? Operacijski sistem so XPji
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Najprej moraš tisti napravi, ki koristi trenutno črko, to črko brisati ali popraviti v drugo. Šele potem je ta črka na voljo za druge pogone.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.273
-8.458
113
Saj sem... Preberi bolje. DVD snemač uporablja črko, ki jo je imel prej ključek. Snemaču sem sedaj dal drugo črko, vendar se črka še vedno ni sprostila
 

Florjan

Pripravnik
1. sep 2007
444
1
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Saj sem... Preberi bolje. DVD snemač uporablja črko, ki jo je imel prej ključek. Snemaču sem sedaj dal drugo črko, vendar se črka še vedno ni sprostila

Prejšnja črka se bo sprostila šele po restartu sistema:
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.273
-8.458
113
Citat:
Uporabnik Florjan pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Saj sem... Preberi bolje. DVD snemač uporablja črko, ki jo je imel prej ključek. Snemaču sem sedaj dal drugo črko, vendar se črka še vedno ni sprostila

Prejšnja črka se bo sprostila šele po restartu sistema:
Bodi brez skrbi, da je bil sistem medtem tudi restartan. In ne samo enkrat.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Torej ključ ima trenutko črko H: ?
dir H:\ tud ne dela ?
Na drugem PC dela ?

"Po dodajanju novega DVD snemača "
enote ali programa ?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.273
-8.458
113
Problem rešen.
Faking virus je bil
bonk.gif
 

Hovi1

Pripravnik
10. apr 2008
62
0
6
Da si malo sposodim temo

Preden sem naložo SP2 mi je usb kluček delal nomalno, potem pa sem naložo SP2 in sedaj ko priklopim usb ključek na računalnik






Ve kdo kako rešit to težavo, brez da ponovno nalagam windowse brez SP2?
Je sicer res da je laptop zelo star, če je kje v tem težava.

Pa še to: Če pa priklopim na leptopa preko USBja hišni internet al pa simobilov brezžični internet, pa dela vse normalno.
 
Nazadnje urejeno:

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Če je laptop res tako star, verjetno ne podpira usb 2.0. Razlog, da ti tega prej ni kazalo, ker xp brez sp2 nima driverjev za usb2
 

Hovi1

Pripravnik
10. apr 2008
62
0
6
Pa je možno kak naret , da bi te drajvera zbrisal, pa bi lahko imel vseeno nalčožen SP2 na kompu?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ali ti ključ sploh ne dela? Na sliki je samo opozorilo, da bo delal na nižji hitrosti, kot bi lahko!
 

Hovi1

Pripravnik
10. apr 2008
62
0
6
Ne ne dela, sploh se ne pokaže pogon za njega, pa sem probal 2 kluča, ki na mojem namiznem računalniku delata.
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
desni klik na moj računalnik —> manage —> disk management in poišči tvoj ključek pa mu dodeli črko. Glede hispeed napake pa:KLIK
 

Hovi1

Pripravnik
10. apr 2008
62
0
6
Sem spremenil črko pogona za usb ključek, vendar se v moj računalnik ni dodal da bi lahko brskal po njem, ko sem ga pa ponovno noter vstavo pa je bil spet brez čke.

pa v disk management mi gre odpret ključek
 
Nazadnje urejeno:

Podobne teme