USA riots 2020

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.568
6.180
113
IMG-cc45823523963cfd0b30d0e3030ff2d9-V.jpg.6165bf59e0aeb62bd19274d95d20fc52.jpg
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.180
8.962
113
Ne moreš Slovenije primerjat z Ameriko. Sej jaz mam tud tatuje, pa čudne avte pa piham na vsakem koraku. Meni tud to ni big deal.
Ni me pa še noben policaj ubil ker imam tatuje.
mogoče ker nisi pred kontrolo naredil kaznivega dejanja, in mogoče ker se neb opiral aretaciji in take fore?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
246
113
mogoče ker nisi pred kontrolo naredil kaznivega dejanja, in mogoče ker se neb opiral aretaciji in take fore?

sej fora je, da se to nabira... Sej to ni en primer in so potem take demonstracije. Policijsko nasilje se dogaja. to je dejstvo. In če ti vsak dan serjejo po glavi se enkrat tega naveličaš in udariš nazaj.

tak problem je zelo težko rešit. Pomoje bi trajalo več let. Zahtevalo bi zamenjavo veliko policistov... mogoče celo nerešljiv problem.

po drugi strani, si pa te tolpe jemljejo pravico v svoje roke in so vedno bolj predrzni v svojih kriminalnih početjih. Sam to bi morala reševat druga enota policije, skor vojska, ki bi pač te tolpe zradirala iz ulic. Ampak kaj, ko zadaj čaka XY število novih mulcev ki komaj čakajo da dobijo svoj bling bling status.

tko je, če je folku dolgčas in nima ničesar za zamotit v življenju. se pa to kuha že nekaj desetletji.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.533
14.143
113
ja res, cist je zabluzena tema.

Ja pa ne. Cigani neposredno nimajo nič z ZDA in tamkajšnjim trenutnim dogajanjem ampak posredno pa je debata o mentaliteti ter načinu življenja posredno prav OK povezana z različnimi kulturami, mentalitetami ter položaji v družbi kar na dolgi rok definitivno pripelje do takšnih in drugačnih problemov na več področjih in se to do neke mere lahko prekopira na ZDA. Ljudje pač poizkušajo razumeti oddaljeno situacijo s primeri iz domačega okolja, ni to nič novega.
Se pa strinjam, da se vseeno lahko zaključi to o Ciganih ter se bolj osredotoči na samo dogajanje v ZDA.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
246
113
Teh ekstremistov je preveč, oz. se jih ne ustavi.

Koliko prijav dobijo zaradi policijskega nasilja? koliko jih obravnavajo? koliko jih razrešijo?

sicer, kaj pa mi vemo kaj točno se dogaja. Več ali manj imamo sliko iz filmov in raznih youtube clipov. ne poznamo ozadja dogodkov itn...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.759
5.384
113
Samo stoparico je bilo treba vklopit, pa smo v 12h dobili klasicno Alter greznico. Tema je postala kombinacija tweetov iz deklarativno fasisticnih strani in prerekanja o #Gipsyslifematter...
Žal smo morali razčistoti nekatere vzporedne stvari....če ne bi dobil "bogi bogi bogi" greznico..
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.180
8.962
113
Ker George Floyd se je ane
glje ne vem, videl sem samo del posnetka kjer mu tiši koleno. Zdaj ce so možakarja za dobro jutro zmetali po tleh, brez osnovnega razloga in po njem skakali, potem je to velik problem , tudi sistemski in potem nadalje sodnije da te policaje strpajo v zapor. To se verjento vsi strinjajo ali?

Je pa vseeno zanimivo, da (vsaj ni videt iz posnetka) da tudi mimoidoči (raje snemajo) noben ne sikne kaj policajem, da naj tam nehajo skakat po možakarju. ... Pač ignorantska družba.. zato pa je tako.
 
  • Jezen sem
Reactions: brane_new
I

Izbrisan uporabnik 474

Kolikor je znano, je Floyd skušal kupiti čike z ponarejenim bankovcem. Ko je prodajalka poklicala policijo (kar po protokolu mora), Floyd ni želel počakat (kar bi moral), ampak je šel ven in bil nedaleč stran v avtu skupaj z tremi kolegi. Ko ga je policija našla so mu večkrat rekli, da naj stopi iz avta, pa ni htel in se je upiral, zato so ga zvlekli ven na silo. Motali so ga na silo vklenit, pol pa se je začelo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in brane_new

jest5

Guru
18. avg 2007
25.170
-8.268
113
Tam je mejčken drugače kot pri nas, ko lahko pride varda razgrajati na policijsko postajo.
Če boš šel sikati in ovirati postopek, boš hitro ležal na tleh
 
  • Všeč mi je
  • Ljubezen
Reactions: Matey in Kamele0N

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
So posnetki tudi aretacije.
Noben nič ne reče ker so po večini črni.
Pa tud če niso. Očitno majo policaji v usa probleme
Če vidi da ga snemajo pa kr...
 

B81

22. jul 2007
34.274
8.818
113
Pa ce je vklenjen na trebuhu na tleh...se menda ne more npr.pretepat al kaj?
Tu je slo za policista, pa vidis mu nasilje v oceh... sicer ne vemo, kaj je floyd rekel takega, ampak morali bi imet neko osnovno znanje o zdravju bemti...
 
5. apr 2015
1.325
685
113
Verjetno mu policaj pač ni verjel. Da jamra za šov, za kamere against police brutality.. Zdej pa je kaj je.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.759
5.384
113
Pa kolker spremljam... Tam je etak 3/4 drzave al v policiji...gardi....so rangerji... Al pa so v vojski oz so odslužili v iraku afganistanu (ex vojska).... Se pravi nacija z veliko PTSDja....dodaš še ščepec 2nd amandmenta (orožja) in maš shizofreno situacijo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in turbobitch

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.533
14.143
113
Je pa vseeno zanimivo, da (vsaj ni videt iz posnetka) da tudi mimoidoči (raje snemajo) noben ne sikne kaj policajem, da naj tam nehajo skakat po možakarju. ... Pač ignorantska družba.. zato pa je tako.

Obstaja ogromno posnetkov, kjer je lepo razvidno, da ljudje opozarjajo na preveliko uporabo sile in enako policaj vidi, da je sneman pa je vse skupaj brez učinka. Kakšni policaji v ZDA so konkretno pod primernim profesionalnim nivojem, to je dejstvo. Ampak enako je dejstvo, da niso vsi taki oz. menim, da so takšni v manjšini. Je pa tudi res, da je sama obravnava tam veliko manj liberalna kot pa recimo pri nas oz. v EU.