USA riots 2020

B81

22. jul 2007
34.258
8.810
113
Hvala, se mi je zdelo. Kakor vem se Mike zadnje čase bolj ukvarja s ponovno vrnitvijo v ring kakor tvitanjem.

Glede statistike, pa bi kar verjel, da je takšna. Tam čez lužo je precej tega narobe že takoj ob prihodu Evropejcev. Zato me ne preseneča takšna štala. Trump gor, Trump dol, Biden gor, Biden dol, ne bo nič bistveno drugače, le zdi se mi, da za svet in Evropo je Trump daleč boljša opcija. Nobene nove vojne, vsaj za zdaj. Nobelov nagrajenec nam jo je lepo skuhal z Libijo, Sirijo in Ukrajino. Biden pa je iz iste jate.
Pa verjetno res fake, zanj bi jaz itak sklepal, da bi se sel prej na ulico dret, kot pa tak tvit napisat :)
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Si pa kriv za to, da jim je težje splezati iz te luknje.
Tisti, ki si to želijo, imajo probleme v družbi, ker so cigani in bodo zihr kaj ukradli-vsi jih gledajo postrani, težje dobijo službo itd

Kaj sem jest kriv? Elaborate, please... Da pokličem policijo, če mi zmanjkajo žlebovi al kaj?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Hkrati se je pa potrebno tudi vprašati zakaj je tako, kdo je v velemestih odrinjen v svoje četrti, kdo ima nižjo izobrazbo, med katerim prebivalstvom je višja brezposelnost, kdo opravlja nižje plačana dela itd. Statistika ni taka za brez veze.

Kak so ze one zapovedi ki jih shapiro skoz vlece iz statistik

- dokoncaj srednjo solo
- ne mej izvenzakonskih otrok ( misljeno ne bodi 16 letna radodajka
- dobi službo

pa mas 99 % garantirano da si middle class v usa.

Kaj od zgoraj nastetega ni osebna odgovornost posameznika?
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.912
2.366
113
Lublana
Obišči stran
Si pa kriv za to, da jim je težje splezati iz te luknje.
Tisti, ki si to želijo, imajo probleme v družbi, ker so cigani in bodo zihr kaj ukradli-vsi jih gledajo postrani, težje dobijo službo itd


Jaz imam tudi že vse življenje probleme s predsodki zaradi svojega stila in tattoojev.... mnogi me imajo za narkomana, brezdelneža, luzerja, lopova..... na mnogih razgovorih za službo sem zvisel zaradi tega, v službah sem bil drugače tretiran.... policaji mi redno dajo pihat, čeprav še nikoli nisem napihal ali vozil pijan, večkrat sem bil čisto neprimerno obrovnavan s strani policije ...in še vedno je tako.... in kaj potem? Bi moral zato krasti, uničevati in vsepovprek jokat kako se mi dogaja krivica?
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
V bistvu je problem, če si otrok take 16 letne radodajke, ki se v sosednji sobi fuka za šus v žilo (za najemnino ne bo dost) medtem, ko naj bi se ti učil za srednjo šolo.

Sam, kot rečeno, ne vem kaj sem jest kle kriv.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.162
-8.273
113
Kak so ze one zapovedi ki jih shapiro skoz vlece iz statistik

- dokoncaj srednjo solo
- ne mej izvenzakonskih otrok ( misljeno ne bodi 16 letna radodajka
- dobi službo

pa mas 99 % garantirano da si middle class v usa.

Kaj od zgoraj nastetega ni osebna odgovornost posameznika?

To je zelo enostavno napisati. V okolju, kjer nimaš podpore za to, pa je realizacija malo bolj zajebana.
Doma imaš sranje, pri vrstnikih je sranje, po spacani osnovni(če sploh) moraš delat/krast/... ker doma ni denarja(fotr verjetno še v čuzi),... Malo kdo se izmaže iz tega. Vso mladost si v tem, imaš priučen tak pogled na svet. Koliko je šans, da ti preklopi v glavi, da prekineš vse stike s preteklostjo in spizdiš v popolnoma drugačno življenje?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.162
-8.273
113
Jaz imam tudi že vse življenje probleme s predsodki zaradi svojega stila in tattoojev.... mnogi me imajo za narkomana, brezdelneža, luzerja, lopova..... na mnogih razgovorih za službo sem zvisel zaradi tega, v službah sem bil drugače tretiran.... policaji mi redno dajo pihat, čeprav še nikoli nisem napihal ali vozil pijan, večkrat sem bil čisto neprimerno obrovnavan s strani policije ...in še vedno je tako.... in kaj potem? Bi moral zato krasti, uničevati in vsepovprek jokat kako se mi dogaja krivica?
Lahko bi jokal, lahko ne. Sam si se odločil za tak izgled in življenje, verjetno si tudi pričakoval kaj te čaka in si se sprijaznil s tem. Veliko pa se jih za to ne odloči, ampak so rojeni v to.

Ampak cigan pa le nisi :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.917
3.736
113
Ljubljana
hmpg.net
Ta tweet je fake ampak statistika je pa bolj kot ne pravilna in posledično tudi sporočilo tweeta ne glede na to ali ga je dejansko spisal Tyson ali pa kdo drug razen v kolikor je tudi ta statistična slika fake. Priznam, da nisem šel preverjat vira na Bureau of Justice Statistics.
Tweet je fake.
Statistika pa drži.

PA si pogledal tabelo 14?
Ko je žrtev belec je storilec:
bel 62,1%
črn 15,3 %
španec 10,2 %
azijec 2,2 %
ostalo 8,1 %
TO piše v tabeli 14. (številke ? 2.224.025 belcev je bilo žrtev belih napadalcev)

V tabeli 15 pa je podatek koliko zločinov je znotraj ras v USA:
White 62.1%
Black 70.3 %
Hispanic 45.4%
Asian 24.1 %

Črnci in belci se tepejo med seboj.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Predvidevam, da se pri šestih še nisi tetoviral, pa verjetno pri 14. tudi ne. Zdaj pa si odgovori o tvojih možnostih, za razliko od "brajdiča" iz kartonskega naselja, ki ga pri šestih v šoli otroci pljuvajo, ker je umazan, ker nimajo vode v naselju,... Kaj je otrok kriv? On bi šel v šolo, če ga nebi vsi po vrsti zajebavali.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Predvidevam, da se pri šestih še nisi tetoviral, pa verjetno pri 14. tudi ne. Zdaj pa si odgovori o tvojih možnostih, za razliko od "brajdiča" iz kartonskega naselja, ki ga pri šestih v šoli otroci pljuvajo, ker je umazan, ker nimajo vode v naselju,... Kaj je otrok kriv? On bi šel v šolo, če ga nebi vsi po vrsti zajebavali.

On ne gre v šolo, ker se mu ne da in ker ga itak noben ne sili. Zajebavat ga pa itak noben ne upa. Če pa že gre, pa tud vemo kako zgleda. Čivilni otroci dobijo uši v zameno za žepnino. In izmenjava ni glih na prostovoljni osnovi. Se pa strinjam, da otrok ni nič kriv. Pač tako popotnico za življenje je dobil od staršev. In kle ven ne bo zlezel.

Pa še enkrat, za jest5... kaj sem jest kle kriv?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower in 8888

jest5

Guru
18. avg 2007
25.162
-8.273
113
Ti si se v svojem odgovoru postavil ven v imenu vseh ostalih, torej si kriv, kot vsi ostali. Česa, sem pa že napisal, samo pridno beri.

Lahko pa naslednjič pišeš samo zase, pa ti ne bo treba jokcat.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.006
826
113
Predvidevam, da se pri šestih še nisi tetoviral, pa verjetno pri 14. tudi ne. Zdaj pa si odgovori o tvojih možnostih, za razliko od "brajdiča" iz kartonskega naselja, ki ga pri šestih v šoli otroci pljuvajo, ker je umazan, ker nimajo vode v naselju,... Kaj je otrok kriv? On bi šel v šolo, če ga nebi vsi po vrsti zajebavali.

Ti to iz prve roke al bluzis svoj pogled? Kdo ga pljuva? Matr mi grete na jetra taki ki ocitno pojma nimate, je pa moderno pametovat o tem. 3 otroke mam v soli s cigani in ne mi o teh bedarijah lapat, ker vec kot ocitno se ti ne sanja o tem. Oz. na dolenjskem ni tako, pri tebi pa mogoce, ceprav dvomim. Gre za samo in edino izkoriscanje. K da ti bi pa hodu v solo, ce ne bi blo obvezno? Daj ne bluzi. Ti v solo pridejo ko zelijo (ce pridejo), ce jih ni, ni nobene sankcije - zdej pa racunej. Da o tem, da jim v soli gledajo cez vse in spuscajo naprej raje ne zacnem. Poznam samo enega cigana (ne roma, ker sami si pravijo cigani) in temu stisnem roko kadarkoli, ostalo je pa adijo. Tko da res, ce ne veste, bodte raj tiho. K lahko pridejo k vam in boste pol cist kontra jamral.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower in 8888

jest5

Guru
18. avg 2007
25.162
-8.273
113
Ti to iz prve roke al bluzis svoj pogled? Kdo ga pljuva? Matr mi grete na jetra taki ki ocitno pojma nimate, je pa moderno pametovat o tem. 3 otroke mam v soli s cigani in ne mi o teh bedarijah lapat, ker vec kot ocitno se ti ne sanja o tem. Oz. na dolenjskem ni tako, pri tebi pa mogoce, ceprav dvomim. Gre za samo in edino izkoriscanje. V solo pridejo ko zelijo (ce pridejo). Poznam samo enega cigana (ne roma, ker sami si pravijo cigani) in temu stisnem roko kadarkoli, ostalo je pa adijo.
No pri nas je bilo obojega dovolj. Tako teženja ciganov, kot zajebavanja ciganov s strani drugih otrok. Eno gre z drugim.
Zdej imajo šolo v svojem naselju in tudi na splošno je z njimi veliko manj težav kot pred 30 leti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Najbolji Iz prve roke! Kaj pa zdaj? In govorim o 6 letnikih, ki se jim valjda (z izdatno pomočjo domače okolice) šola zagrauža! O romih in ciganih pa sem na prejšnji strani pisal - preberi ne bo ti škodilo.

PS: pa malo oladi, ker danes si na vsakega našpičen!
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Ti si se v svojem odgovoru postavil ven v imenu vseh ostalih, torej si kriv, kot vsi ostali. Česa, sem pa že napisal, samo pridno beri.
Lahko pa naslednjič pišeš samo zase, pa ti ne bo treba jokcat.

ja, tipično white guilt levičarsko blebetanje
ga pridno berem, pa ne samo tvojega, je tega povsod dovolj

pa nič ne štekam, česa (sem, smo) krivi
zgleda sem glup ko točak

a se ti ne bi še jest mal zasmilu? pa mi vseen razložiš, mogoče poštekam
sm tud jest bogi, ampak sej veš, nisem sam kriv, sm se pač rodil v tako okolje, ki ne šteka zakaj je krivo, če jim cigani žlebove kradejo
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.162
-8.273
113
Ni problema, držim pesti zate, da ti čimprej uspe razumeti citirane poste, na katere odgovarjaš