USA riots 2020

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Samo pravim da normalne metode do sedaj niso napravile se nič.
Tu se povsem strinjava.
To da folk izkoristi za plenjenje je pa čisto normalno v dog eat dog kapitalizmu. Vsak krade kak sam zna.
Pa že. Ampak v takem primeru je tudi normalno pričakovati nasilno kontravedenje s strani oblasti oziroma policije & narodne garde. In kakor se med demonstranti najdejo izjemni nasilneži so žal takšni seveda tudi med njihovimi (policijskimi) vrstami in posledično prej ali slej naj3bejo nedolžni, torej ta že tako ali tako zatiran malo človek in to dvojno, najprej s strani looterjev, nato pa še s strani "mirovnikov". Double-fail torej in to samo zaradi prvotnega vanaliziranja manjšega dela protestnikov.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.131
113
Trump ima pač Starorimske metode: Divide et Impera - Deli in vladaj...
Pa pobij vmes vse, ki ti niso všeč, tako kot so delali takrat vsi cesarji...
kolk jih je trump pobil? številke na plan.

Nisem za trumpa, amapk mislim da je v USA še marsikaj slabšega o trampa..mi pa gre na živce pristranskost, pa samo populistično buzeriranje, nič boljše ali bolj uporabno od trumpovega buzeriranja na twiterju. Stopar je kr živčen ko ne ve, kako bi kaj slabega nprtil in pripomnil o trumpu, prav patološko. Zajeban šiht. Če reče trump NE, ni v redu, če reče JA ni vredu.. podobno ko pri nas ni važno kaj ta vlada naredi, v medijih ni vredu. In res ne vidim v čem je smisel, razen v resnih težavah v medijh in panika v nekih (levih in antifa) strujah.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Zakaj potemtakem pri nas protestirajo "le izobraženci, ki so prihodnost naroda"?

Sicer pa ded ima prav:

EZgBr84XgAEFM-O
A lahko direkt link do tega njegovega tvita?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
A lahko direkt link do tega njegovega tvita?

Ta tweet je fake ampak statistika je pa bolj kot ne pravilna in posledično tudi sporočilo tweeta ne glede na to ali ga je dejansko spisal Tyson ali pa kdo drug razen v kolikor je tudi ta statistična slika fake. Priznam, da nisem šel preverjat vira na Bureau of Justice Statistics.

USA_crime_stats.jpg
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
"According to the new National Crime Victimization Survey published by the Bureau of Justice Statics, out of the 593,598 interracial violent victimization crimes between blacks and whites reported in 2018, 90 percent were black against white, and 9.5 percent were white against black. That is simply astounding given that black people compose just 12 percent of the general population and white people comprise 62 percent. And the trend is getting worse."
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.464
113
Hkrati se je pa potrebno tudi vprašati zakaj je tako, kdo je v velemestih odrinjen v svoje četrti, kdo ima nižjo izobrazbo, med katerim prebivalstvom je višja brezposelnost, kdo opravlja nižje plačana dela itd. Statistika ni taka za brez veze.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113
Hkrati se je pa potrebno tudi vprašati zakaj je tako, kdo je v velemestih odrinjen v svoje četrti, kdo ima nižjo izobrazbo, med katerim prebivalstvom je višja brezposelnost, kdo opravlja nižje plačana dela itd. Statistika ni taka za brez veze.
Meh...

Je bolj simple......tako kot pri nas.....otroci "čefurjev" ki so s trebuhom prišli sem gor iz juga v 60s al pa 70s.....znajo slovensko...se večinoma imajo za Slovence ker so tukaj dali šolo čez in hodijo tukaj v službe že ves čas so si ustvarili slovenske družine tukaj itd....v 90s so jebal ježa tukaj...preživeli in se socializirali...koneckoncev tudi postavili...prispevali v sistem

Tista bagra ki pa je prišla sem v 90s ali pa po 00s bi pa samo dominirali pa vse koristi tega sistema brez dolžnosti....nebi se učili jezika....ne bi spoštovali domorodcev...

Pa preden skočiš (nisem ti še rekel HOP :D)......to je bila dejanska debata na pivu s prijatlom "Slovencem".....oz sam se ima za Slovenca čeprav je po priimku daleč od tega......pa ni edini tak prijatelj....

Pa (je malo starejši od mene)......ko je Vojnović pred svojim "prvencem" ćEfurji RAUS delal neke tretjerazredne intervjuje na to temo z folkom...članke itd.....je bil med intervjuvanci.....in ko mu je izrazil svoj pogled na priseljensko problematiko.....pač da so si čefurji sami krivi za svoj status zaradi svojega attituda.....ga enostavno ni bilo v tem intervjuju omenjenega :D

Ker Vojnović pač ni prenesel njegovega pogleda...ker se ni sklapljal z njegovo naglumljeno zgodbo o kao bogih bogih priseljencih!

HOP!!! :cheer:
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in 8888

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Ti si opisal problem ćefurjev pri nas, ampak kako vezo ima to z afroameričani? Se nočjo asimilirat? Bi radi belce podjarmili? Ne razumem.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Statistika ni taka za brez veze.

Res je, vsaka zadeva ima svoj razlog, akcija-reakcija.
Dejstvo pa je tudi to, da je marsikaj odvisno od posameznika v smislu ali se bo malo zjokal kako je on bogi in kako ima slab(še)e pogoje in šanse kot nekdo drug in bo šel na lahko varianto go-with-the-flow ali pa si bo rekel "krščen duš, takole pa jaz ne mislim živet" in si bo ustvaril kaj bolj konkretnega zase, kaj dosegel in imel vsesplošno boljše življenje in posledično verjetno tudi njegovi potomci. Se nanaša na vse rase v vseh mogočih pogojih.
Vse Marsikaj se da, če se le hoče. Če se pa noče............
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113
Ti si opisal problem ćefurjev pri nas, ampak kako vezo ima to z afroameričani? Se nočjo asimilirat? Bi radi belce podjarmili? Ne razumem.
Podobno je......vse ima vzrok in posledico! To je bil moj point na njegovo trditev!

Hkrati se je pa potrebno tudi vprašati zakaj je tako, kdo je v velemestih odrinjen v svoje četrti, kdo ima nižjo izobrazbo, med katerim prebivalstvom je višja brezposelnost, kdo opravlja nižje plačana dela itd. Statistika ni taka za brez veze

Seveda je bit najlažje bogi bogi....hkrati pa ne bi dvignil svoje lene riti.....se izobrazil....se učil jezika.....gettho je lih zaradi njihove bogi bogi miselnosti ;)
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Ko si enkrat vpet v nek način življenja, je težko splavati ven. Še drugi se dostikrat potrudijo, da te zvlečejo nazaj v drek. Recimo otrok, ki vso mladost živi v getu, bo zelo malo verjetno drugačen od svojih staršev in vrstnikov.
Sej imaš pri nas cigane, pa si lahko pogledaš kako to gre. Samo da za razliko od ciganov tam nimajo kup pravic in ugodnosti.

No vidiš, cigani imajo popolnoma enake možnosti za šolanje in službo, kot jaz. Ampak problem je samo v njih samih. Ni družba in država kriva.