USA riots 2020

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Res je, vsaka zadeva ima svoj razlog, akcija-reakcija.
Dejstvo pa je tudi to, da je marsikaj odvisno od posameznika v smislu ali se bo malo zjokal kako je on bogi in kako ima slab(še)e pogoje in šanse kot nekdo drug in bo šel na lahko varianto go-with-the-flow ali pa si bo rekel "krščen duš, takole pa jaz ne mislim živet" in si bo ustvaril kaj bolj konkretnega zase, kaj dosegel in imel vsesplošno boljše življenje in posledično verjetno tudi njegovi potomci. Se nanaša na vse rase v vseh mogočih pogojih.
Vse Marsikaj se da, če se le hoče. Če se pa noče............
Marsikaj se da, če imaš pogoje za to. Če jih nimaš, je kakršenkoli podvig zajebana dogodivščina, ki jo ne zmore veliko ljudi.
Zdej se je recimo 60 miljonom s socialnega dna pridružilo 40 miljonov novih brezposelnih, državna pomoč pa je samo odebelila žepe že tako bogatim. Lahko si zihr, da je med to maso ogromno optimizma v svetlo prihodnost.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.912
2.366
113
Lublana
Obišči stran
To tvojo trditev dokazuje množica študij, ki so na voljo tudi na netu. V Ameriki lahko iz nič postaneš milijonar. Verjetno nam lahko postrežes s kakim linkom, ker mi gamad brezdelna nismo sposobni?
No to je glavni problem takšnih opic, ki se jim baje vedno godi krivica. Vsi bi radi bili miljonarji, ker mislijo, da jim to pripada. Seveda so nesposobni in nemotivirani za pošteno delo, ki bi jim prineslo bogastvo zato raje iščejo bližnjice, ki jih pripeljejo v zapor ali na britof. Ker delat samo zato, da imaš vsaj dokaj spodobno in normalno življenje je za njih brezveze.
Jaz ne vem kako postati miljonar in o tem tudi nisem nikoli razmišljal. Dovolj mi je to kar imam in kar lahko ustvarim.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Si sploh zna kdo predstavljati kaj pomeni 30% in več brezposelnost? To je ogromen sod, ki samo čaka da eksplodira. Trenutno še ne poči dokončno, ker trump printa dolarje ko zmešan. Brezposelni dobivajo v mnogih primerih več, kot pa če bi delali
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Marsikaj se da, če imaš pogoje za to. Če jih nimaš, je kakršenkoli podvig zajebana dogodivščina, ki jo ne zmore veliko ljudi.

Res je, ne zmore tega vsak ampak ni pa nemogoče. Zdaj pa tist "pregovor" "danes lahko postaneš karkoli hočeš" pretvori v temu primeren rek in pridoš do tistega kar sem prej napisal - če si dovolj zmotiviran ti lahko uspe marsikaj. Tudi iz geta se prebit v višje sloje.

V bistvu nimajo enakih možnosti. Za kar so sicer dosti sami krivi(kdo pa bo zaposlil cigana) in začarani krog se vrti dalje

Glej zgoraj napisano, s Cigani je enako. Imajo težje pogoje ampak možnost pa obstaja. Zato se tudi Cigani na štajerskem običajno veliko bolje vklapljajo v družbo in z njo bolje sodelujejo kot pa recimo Strojani & Co..

Vsak je svoje sreče kovač, ni pa vsem enako lahko oz. težko.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
No vidiš, cigani imajo popolnoma enake možnosti za šolanje in službo, kot jaz. Ampak problem je samo v njih samih. Ni družba in država kriva.
[sarcasm on]
Ne, ne, to JE družba in država kriva, brez najmanjšega dvoma, glej kako grdo se obnašajo/obnašamo do njih.
[sarcasm off]

Ampak o tem zakaj se tako gleda na njih (ja, zaradi izjemno dolge dobe izjemno slabih avad z njihovih strani) se pa nikjer ne debatira. In to (njihova "kultura") je tudi primarni razlog za odnos družbe do njih.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Država in družba jim nudi popolnoma enake možnosti. Za vse ostalo so sami krivi.
Ne, družba jim ne nudi enakih možnosti. Je v družbi preveč stereotipov. Tako realnih, kot nerealnih.
Krivda za tako stanje je pa na obeh straneh.

Kako in kaj je z njimi dobro vem, najbližji tabor je bil 5km stran od kraja, kjer sem preživel mladost.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Retired St. Louis Police captain was killed after responding to a pawnshop alarm during looting

A retired police captain fatally shot during looting in St. Louis was passionate about helping young people and would have forgiven those behind the violence on the city's streets, his son says.
David Dorn, 77, was killed while responding to an alarm at a pawnshop overnight Monday, St. Louis Police Department announced in a news conference Tuesday.
"Throughout the night, we made 25 arrests for various charges. And then there were 55 businesses and counting that were burglarized and had property damage," St. Louis Police Chief John Hayden told reporters.

EZjQCghWkAEzKh-
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
To bo rodilo pravi rasizem. Na sreco so belci v Zda vsaj toliko pri pravi, da se ne spravijo vsi na ulice...

Zadnji dve povedi povesta vse...


Screenshot_20200603_123834.jpg
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Ta tweet je fake ampak statistika je pa bolj kot ne pravilna in posledično tudi sporočilo tweeta ne glede na to ali ga je dejansko spisal Tyson ali pa kdo drug razen v kolikor je tudi ta statistična slika fake. Priznam, da nisem šel preverjat vira na Bureau of Justice Statistics.

Poglej priponko 33984
Hvala, se mi je zdelo. Kakor vem se Mike zadnje čase bolj ukvarja s ponovno vrnitvijo v ring kakor tvitanjem.

Glede statistike, pa bi kar verjel, da je takšna. Tam čez lužo je precej tega narobe že takoj ob prihodu Evropejcev. Zato me ne preseneča takšna štala. Trump gor, Trump dol, Biden gor, Biden dol, ne bo nič bistveno drugače, le zdi se mi, da za svet in Evropo je Trump daleč boljša opcija. Nobene nove vojne, vsaj za zdaj. Nobelov nagrajenec nam jo je lepo skuhal z Libijo, Sirijo in Ukrajino. Biden pa je iz iste jate.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Ne, družba jim ne nudi enakih možnosti. Je v družbi preveč stereotipov. Tako realnih, kot nerealnih.
Krivda za tako stanje je pa na obeh straneh.

Kako in kaj je z njimi dobro vem, najbližji tabor je bil 5km stran od kraja, kjer sem preživel mladost.

Dejstvo je, da nimajo enakih možnosti.
Če se rodiš v nekem taboru, kjer te namesto brat in pisat ter osnovne higiene, učijo krast, je pač jasno da kej dost ne more bit iz tebe.
Sam zato nisem jest kriv. Tko, da krivda nikakor ni na obeh straneh.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Tako za info. Protesti potekajo na ravni tko primskovo-predoslje v Kranju. Toliko ljudi, taksna povrsina. Ce to raztegnes na celo ameriko, je malo smesna prispodoba protestov. Da se ne bo kdo ustrasil ali poveliceval pussyjev. Brezveze in propaganda levice. Avtistov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Se še jaz navežem na naše rome: to so tisti, precej dobro "civilizirani" po naših standardih, živeči večinoma v Prekmurju s svetlimi izjemami na Dolenjskem in Beli krajini, vsi ostali so cigani.
Torej še ti "civilizirani" nimajo realno niti slučajno enakih možnosti, kot 1 km oddaljeni "civilni" otroci. Žal tako je.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Dejstvo je, da nimajo enakih možnosti.
Če se rodiš v nekem taboru, kjer te namesto brat in pisat ter osnovne higiene, učijo krast, je pač jasno da kej dost ne more bit iz tebe.
Sam zato nisem jest kriv. Tko, da krivda nikakor ni na obeh straneh.
Si pa kriv za to, da jim je težje splezati iz te luknje.
Tisti, ki si to želijo, imajo probleme v družbi, ker so cigani in bodo zihr kaj ukradli-vsi jih gledajo postrani, težje dobijo službo itd
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
ojoj se ena jokica, ueeee, ueee bogi jaz, ki ne morem nic narediti in nihce me ne vprasa kako sem in kaj bi rad. piz.da ste tecni s to neenakostjo. VSAK!! lahko dela na sebi in nekaj naredi. Ampak clovek je v 99% len kur.ac in je lazje s prtom kazati na druge.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Dej popij že svoj deci šnopčka, da se malo skuliraš, boš vsaj gmah dal, če ne drugega. Dojemanje prebranega ti tako ne gre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
zaseka najprej pred svojim pragom pometi in še enkrat preberi kaj si napisal! Hint: začetnice, čšž itak, manjkajoče črke, določnik/nedoločnik.

Pa jebite se že enkrat s forami o osebnostni rasti - še ena bedarija za cuzanje denarja ovcam - ja ste se znašli, oni reveži pa so še dalje butli.