USA riots 2020

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Problem je predvsem v kriminalcih, pa nima veze, črn, bel, rdeč, rumen....kriminalci tam prevečkrat streljajo na policaje še preden jih lahko sploh kaj vprašajo. Zato policaji v praksi prevečkrat prej streljajo preden sprašujejo. Žal na ta način lahko najebejo tudi povsem nedolžni. Jeba je to. Kaj narediti? Zmanjšat kriminal ampak kako?
Mogoče ne bi bilo tako če bi meli malo boljši zakonodajo o orožju. Sicer pa je itak prepozno.

Kaj ima tu orožje veze? Misliš, da imajo kriminalci, ki streljajo na policaje registrirana orožja ali kaj in bi se z bolj strogo zakonodajo težje prišlo do orožja?
Ne razumem na kaj ciljaš.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Ce bi nekdo bral samo presveti Alter bi pomislil da so vsi protestniki crni kriminalci, vse ostalo pa je med in mleko. Pa verjetno so clani crnsko-ameriske komunisticne partije (beri levaki).. Policaji pa da so iz angelskih oblakov prisli v obljubljeno dezelo in samo opravljajo svoje angelsko delo. Rasizem pa je tam fake in izmisljena pogruntavscina kaksnih evropskih ekstremnih levičarjev... Tako da solidarni megaprotesti v londonu, parizu, amsterdamu itd so protestniki verjetno priseljenci pobeljeni v varekini...

Policijsko filmsko nasilje nad siromaki pa naj le bo, dokler je v dezeli Hollywooda... nas ne boli. Bolano do amena.




 
  • Všeč mi je
Reactions: wd40

B81

22. jul 2007
34.474
8.952
113
Ce bi nekdo bral samo presveti Alter bi pomislil da so vsi protestniki crni kriminalci, vse ostalo pa je med in mleko. Pa verjetno so clani crnsko-ameriske komunisticne partije (beri levaki).. Policaji pa da so iz angelskih oblakov prisli v obljubljeno dezelo in samo opravljajo svoje angelsko delo. Rasizem pa je tam fake in izmisljena pogruntavscina kaksnih evropskih ekstremnih levičarjev... Tako da solidarni megaprotesti v londonu, parizu, amsterdamu itd so protestniki verjetno priseljenci pobeljeni v varekini...

Policijsko filmsko nasilje nad siromaki pa naj le bo, dokler je v dezeli Hollywooda... nas ne boli. Bolano do amena.




Ce kdo izvaja rasizem, so to lih tisti, ki se bunijo in ne obratno. Idi z majico white lifes matter po ulici tam...
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic in tomi

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113

Šurde ja. Dejstvo je, da je ogromno ljudi imelo že probleme (beri: so doživeli verbalne in fizične napade) zgolj zato, ker so govorili "all lifes matter", kaj bi potem šele bilo če bi namesto tega pisalo "white lifes matter". In take zadeve niso bile problematične v pretežno črnih soseshak ali getih ampak v vsepomešanih velemestih, napadalci so bili pa prav tako raznoraznih odtenkov pigmenta in ne zgolj ta temnih...
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Šurde ja. Dejstvo je, da je ogromno ljudi imelo že probleme (beri: so doživeli verbalne in fizične napade) zgolj zato, ker so govorili "all lifes matter", kaj bi potem šele bilo če bi namesto tega pisalo "white lifes matter". In take zadeve niso bile problematične v pretežno črnih soseshak ali getih ampak v vsepomešanih velemestih, napadalci so bili pa prav tako raznoraznih odtenkov pigmenta in ne zgolj ta temnih...

Ni pomembna samo prva beseda, ki sem jo napisal. Beri naprej...
Moj vir je poslovni partner, Američan, belec, star 55 let, živi na jugu države New York. Urbana belska vas s cca 15.000 prebivalci. Je v zadnjem času imel že kar nekaj obiskov "belih strank", ki so ponujale vse, kar sem napisal, zastonj... In ne razumejo besede "ne"... Ja, ga je strah za družino in razmišlja, da bi se preselil nekam...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Ni pomembna samo prva beseda, ki sem jo napisal. Beri naprej...

Sem bral naprej in prej in zdaj. Ampak še vedno je dejstvo, da boš imel probleme že z napisom "all lifes" kaj šele z "white lifes". Nekateri so pretepeni tudi samo zato, ker imajo rdečo kapico z napisom MAGA in ja, vem, da eni to povezujejo z rasizmom in s Trumpom, katerega mnogi sovražijo v dno duše ampak kaj pa če si samo patriot, ki priznava enakost vseh ras in želiš zgolj najboljše svoji državi oziroma kaj če z napisom "all lifes" želiš zgolj opozoriti, da so dejansko pomembna vsa življenja - vključujoč črna - in imaš samo zaradi tega probleme? Ni vsak, ki ima tak napis na majici ali kapi avtomatsko rasist, da bi si zaslužil tepež ampak to se dogaja. Težave s policijo imajo vsi ne glede na raso, pred kratkim smo videli kako recimo ustrelijo belca, videli smo statistike ampak ne, policaji so anti-črni rasistični prasci, ki si zaslužijo smrt. Ja ni tako a ne, enako kot niso vsi črnci kriminalci.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Sem bral naprej in prej in zdaj. Ampak še vedno je dejstvo, da boš imel probleme že z napisom "all lifes" kaj šele z "white lifes". Nekateri so pretepeni tudi samo zato, ker imajo rdečo kapico z napisom MAGA in ja, vem, da eni to povezujejo z rasizmom in s Trumpom, katerega mnogi sovražijo v dno duše ampak kaj pa če si samo patriot, ki priznava enakost vseh ras in želiš zgolj najboljše svoji državi oziroma kaj če z napisom "all lifes" želiš zgolj opozoriti, da so dejansko pomembna vsa življenja - vključujoč črna - in imaš samo zaradi tega probleme? Ni vsak, ki ima tak napis na majici ali kapi avtomatsko rasist, da bi si zaslužil tepež ampak to se dogaja. Težave s policijo imajo vsi ne glede na raso, pred kratkim smo videli kako recimo ustrelijo belca, videli smo statistike ampak ne, policaji so anti-črni rasistični prasci, ki si zaslužijo smrt. Ja ni tako a ne, enako kot niso vsi črnci kriminalci.

Ah, saj v bistvu mi je žal, da sem sploh kaj napisal... Se opravičujem...
Želel sem samo povedat, kaj mi belec v belskem (100%) predmestju piše (zdaj vsak dan vsaj dvakrat)...
Kjer belci nosijo majice "White Supremacy", "KKK Rules" in podobne... In so vsi oboroženi in imajo "vaško stražo"... In policija ne naredi nič, ker jim je to všeč in je tam vedno "mir" (za "pravilno" misleče)...
Ostalo pa...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Saj sem te razumel in ja, rasizem oz. rasisti dejansko obstajajo. Niso pa vsi belci rasisti, niso vsi policaji rasisti, niso vsi črnci rasisti in enako niso vsi kriminalci.

Še vedno pa ni prav, da ima probleme nekdo, ki zagovarja pomembnost VSEH življenj. Enostavno ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

B81

22. jul 2007
34.474
8.952
113
Ah, saj v bistvu mi je žal, da sem sploh kaj napisal... Se opravičujem...
Želel sem samo povedat, kaj mi belec v belskem (100%) predmestju piše (zdaj vsak dan vsaj dvakrat)...
Kjer belci nosijo majice "White Supremacy", "KKK Rules" in podobne... In so vsi oboroženi in imajo "vaško stražo"... In policija ne naredi nič, ker jim je to všeč in je tam vedno "mir" (za "pravilno" misleče)...
Ostalo pa...
Torej je na najbolj varnem mestu doma..?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Ne, ker ni "njhov"... Kot sem napisal, ga vabijo, pa noče... Zgleda, da se bo moral izselit...

Pri ekstremistih lahko res prehitro končaš popredalčkan v stilu "če ni naš je njihov", torej v tem primeru "niggerlover" or something in bi dejansko znal imeti probleme.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Harlem vabi... baje se zadnje cajte že celo beli pojavljajo tm. Ampak, za vsak slučaj nej vseeno prej tist jopič vzame... Škodit ne more.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Pri ekstremistih lahko res prehitro končaš popredalčkan v stilu "če nisi naš si njihov", torej v tem primeru "niggerlover" or something in bi dejansko znal imeti probleme.

Ja, pred pol ure mi je napisaj, da so ga "sredi noči" vrgli pokonci in ga začeli spraševat o njegovem "prepričanju"... In če bi danes naredil žar za vse v okolici... Bo, nima kaj...
Išče kak "suburb" (predmestje) okoli mesta New York (tam pač dela in to za zelo dober denar), kjer bo mešana populacija...
Ko sem bil prvič pri njemu doma, me je presenetlo, da niso imeli (in še nimajo) nobene Mehiške, Kitajske, Indijske... restavracije. So židovske, Poljske, Nemške, Teksaške... Samo belske restavracije, v glavnem... v Kitajsko restavracijo (ker ima rad hrano) sva šla "čez mejo" v New Jersey...