USA East Coast 2010

AXi0N

Fizikalc
9. sep 2007
1.014
0
36
Ja, tako je... punca želi videt Key West, jaz sem že bil tam, ampak kaj hočemo. Najverjetneje bova zjutraj odrinila iz Orlanda in zvečer prespala na pol poti med Miamijem in Key Largom. Zjutraj pa direkt do Key Westa, ker potem ni več daleč.

Hvala ti za informacije
smile-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Key West je ql day trip iz Miamija (to sva naredila midva). Problem je, ker je večji del ceste enopasovnica in hkrati je to edina cesta, ki povezuje Key West s celino. Gor se valijo kolone raznih RV-jev in podobnih "počasnih" zadev, tako da je potovalna hitrost relativno nizka.

Mi pa ni treba razlagati, da cesta št. 1 v ZDA z razlogom nosi takšno ime.
zmaga.gif



Uživajta!
 

AXi0N

Fizikalc
9. sep 2007
1.014
0
36
Glede najema avtomobila še to... poznas paket Gold pri Alamu? Namreč gledam in je daleč najugodnejši, zanima me samo če vse vklučuje oziroma če je kje kaka "caka"?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.755
2.041
113
za šankom
letos sem imel oziroma še mam it na tajsko za 1 mesec ampak ga mali rumeni možje nekaj serjejo po bkkju pa mam back up plan cali,arizona.dej mi povej da namesto renta cara recimo v laju kar kupim avto in ga na koncu tam prodam.če slučajno veš je to tujcem omogočeno
confused-1.gif

recimo grem do nekega car dilerja ga kupim za 1,5k $ pripljem nazaj in dobim zanj recvimo 1,2k¢$
confused-1.gif

rad bi eno ameriško staro sranje ala ford,chrysler iz 90ih
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Tudi te variante ne poznam. Sem že slišal, ampak za detajle ti žal ne znam pomagat.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
Citat:
Uporabnik AXi0N pravi:
Glede najema avtomobila še to... poznas paket Gold pri Alamu? Namreč gledam in je daleč najugodnejši, zanima me samo če vse vklučuje oziroma če je kje kaka "caka"?

tale gold paket sem imel jaz v ameriki...vse kar rabiš je v ceni. daleč najugodnješi. seveda ti bo stric za šalterjem hotel oturit še kaj zraven...ampak se ne smeš pustit :)
 

apico

Pripravnik
18. avg 2007
117
0
16
Zelo lepe fotke. Z ženo sva se pred 10 dnevi vrnila iz USA. Midva sva naredila en krog po Floridi, nato kratko križarjenje po Bahamih, potem pa sva letela v NYC in še z vlakom do Bostona.

Amerika je še vedno kar ugodna za popotnike, žal močen dolar malo kvari vse skupaj. Midva sva tud imela avto preko Alama. Imela sva rezerviran nek SUV, ampak sva doplačala nekaj malega za chryslerja sebring cabrio (žal so zadnjega mustanga ravno oddali). Se mi pa zdi, da v enem dnevu ne moreš prevoziti ravno nekih ogromnih razdalj, ker enostavno ne moreš vozit hitro. Če hočeš še kaj imet od poti pa je absolutno priporočljivo načrtovat krajše etape.

Na Floridi so obvezni ogledi Everglades, Disney World, Kennedy Space Center in seveda Miami Beach ter Key West. NYC in Boston sta pa itak bolj zgoščena in človek v glavnem vidi vsaj najbolj zanimive zadeve.

Malo mi je žal, da v potovanje nisva uspela vključit Washingtona in upam, da bo še kaka priložnost. Kakorkoli, Ameriko ful priporočam.

Lp!
 

AXi0N

Fizikalc
9. sep 2007
1.014
0
36
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
Citat:
Uporabnik AXi0N pravi:
Glede najema avtomobila še to... poznas paket Gold pri Alamu? Namreč gledam in je daleč najugodnejši, zanima me samo če vse vklučuje oziroma če je kje kaka "caka"?

tale gold paket sem imel jaz v ameriki...vse kar rabiš je v ceni. daleč najugodnješi. seveda ti bo stric za šalterjem hotel oturit še kaj zraven...ampak se ne smeš pustit :)

Bom rezerviral in plačal kar preko interneta, tako da bo ze vse "official"
smile-1.gif
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
Citat:
Uporabnik apico pravi:
Zelo lepe fotke. Z ženo sva se pred 10 dnevi vrnila iz USA. Midva sva naredila en krog po Floridi, nato kratko križarjenje po Bahamih, potem pa sva letela v NYC in še z vlakom do Bostona.

Amerika je še vedno kar ugodna za popotnike, žal močen dolar malo kvari vse skupaj. Midva sva tud imela avto preko Alama. Imela sva rezerviran nek SUV, ampak sva doplačala nekaj malega za chryslerja sebring cabrio (žal so zadnjega mustanga ravno oddali). Se mi pa zdi, da v enem dnevu ne moreš prevoziti ravno nekih ogromnih razdalj, ker enostavno ne moreš vozit hitro. Če hočeš še kaj imet od poti pa je absolutno priporočljivo načrtovat krajše etape.

Na Floridi so obvezni ogledi Everglades, Disney World, Kennedy Space Center in seveda Miami Beach ter Key West. NYC in Boston sta pa itak bolj zgoščena in človek v glavnem vidi vsaj najbolj zanimive zadeve.

Malo mi je žal, da v potovanje nisva uspela vključit Washingtona in upam, da bo še kaka priložnost. Kakorkoli, Ameriko ful priporočam.

Lp!

ne vem zakaj ne bi mogel naredit preveč km na dan? men se sploh ni zdel kakšen problem...sama vožnja v ameriki se mi zdi super. sploh ni primerjave z nami pa čeprav je zelo strogo tam.

ampak teh mustangov je tam toliko da je že brezveze..:)
 

Mihec27

Zelenc'
16. jun 2010
4
0
1
Tudi jaz bi se pridružil vprašanjem in sicerm midva s kolegom razmišljava o tripu po west coastu in naju zanima, kje si dobil tako poceni avto. Vse kar gledava, je za 17 dni najmanj 1300 USD...kar je preveč, ker sva po pregledu postov računala, da prideva čez z ene 300 EUR na osebo
smile-1.gif
. Hvala za info.
 

Mihec27

Zelenc'
16. jun 2010
4
0
1
Vzamem nazaj zgornje vprašanje. Sem pri prvem preletu zgrešil post, kjer si že odgovoril na moje vprašanje. Super reportaža drugače. Hvala.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.700
3.581
113
Jaz sem pri alamu rezerviral midsize (dodge avenger) in naj bi bilo vse vključeno za 600$, potem so mi pa na šalterju prodal še zavarovanje, ker brez tega se naj nebi smel vozit. Na koncu sem plačal 1.200$ za tri tedne. Je bilo pa precej dražje ker sem avto vrnil drugje kot sem ga vzel (prevzel v LA, vrnil v Seatlu).