URE tretji del

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Samo par vprašanj za poznavalce : danes grem čekirat nekaj na Ali in se mi zabliska tole


A takšne pošiljke sploh prideju v EU ? Prepričan sem bil da se mečejo direktno na odpad.

Drugo vprašanje : nekaj berem o aviatorjih in naletim na tole (link : http://www.thejewelleryeditor.com/watches/article/aviator-watches-best-where-to-buy/)

"Highly legible black dials with luminous white markings, easy-to-read sword hands and a triangle at 12 to indicate whether the plane was flying upside down or not were made for both the German Luftwaffe and the British Royal Air Force. " Ha ? kako to deluje ?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.468
2.316
113
Se imaš res dobre kitajske homage, škoda sploh ponaredek kupovat za 20€.

1600270352740.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Drugo vprašanje : nekaj berem o aviatorjih in naletim na tole (link : http://www.thejewelleryeditor.com/watches/article/aviator-watches-best-where-to-buy/)
"Highly legible black dials with luminous white markings, easy-to-read sword hands and a triangle at 12 to indicate whether the plane was flying upside down or not were made for both the German Luftwaffe and the British Royal Air Force. " Ha ? kako to deluje ?

Da odgovorim samemu sebi - pa še komu ki ga mogoče zanima.
Da aviator ura pokaže lego letala - normalno ali na vampu - je iz starih časov - ww1 cca, ko te ure niso bile ročne.
Ure se je obesila na komandno ploščo in seveda se je obrnila, če se je letalo zasukalo.
Ko so postale ročne /pa ko so letala dobila umeten horizont ?/ je to funkcijo izgubila.
Trikotnik z dvema pikama je pa baje (bil) v aviaciji standarden simbol za full moon.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
ksz
rad bi poizkusil te ure. Jih kdo prodaja fizično v Sloveniji?

Steinhart so kvalitetne kopije pravih ur. Tudi dvomim, da bi jih kje lahko videl v živo. Sicer so bolj znani po diverjih, kot pilotskih, ampak ok. Če si pripravljen dat malo več, potem ti veliko bolj priporočam ogled pravih pilotov in tudi firm, ki imajo konkretno tradicijo v tem segmentu in so razlogi zakaj so ure take kot so (od oblike, materialov, itd.). Preveri recimo Laco in Stowa.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Steinhart so kvalitetne kopije pravih ur. Tudi dvomim, da bi jih kje lahko videl v živo. Sicer so bolj znani po diverjih, kot pilotskih, ampak ok. Če si pripravljen dat malo več, potem ti veliko bolj priporočam ogled pravih pilotov in tudi firm, ki imajo konkretno tradicijo v tem segmentu in so razlogi zakaj so ure take kot so (od oblike, materialov, itd.). Preveri recimo Laco in Stowa.
cena je x2, ne malo več
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.110
59
48
Steinhart so kvalitetne kopije pravih ur. ...
Torej Steinhart ni prava ura? Samo zgleda kot ura, ali kaj si hotel povedat?
Zgledajo kakor zgledajo, če je komu všeč naj jo kupi.
Kvaliteto izdelave in materialov lahko potrdim iz prve roke, imam vsak dan zadnjih osem let na roki Nav-B Chrono II, in nimam popolnoma nobene pripombe. Navrh vsega je brez ene same praske, pa je kar izpostavljena.
Če išče pilotsko uro za zmeren denar je Steinhart absolutno no-brainer. Ne motreš falit.
Drugače pa vsakemu svoje, naj kupi kar komu paše. Povedat hočem samo, da Steinhart ni neki poceni crap.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ishtar007

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
Torej Steinhart ni prava ura? Samo zgleda kot ura, ali kaj si hotel povedat?
Zgledajo kakor zgledajo, če je komu všeč naj jo kupi.
Kvaliteto izdelave in materialov lahko potrdim iz prve roke, imam vsak dan zadnjih osem let na roki Nav-B Chrono II, in nimam popolnoma nobene pripombe. Navrh vsega je brez ene same praske, pa je kar izpostavljena.
Če išče pilotsko uro za zmeren denar je Steinhart absolutno no-brainer. Ne motreš falit.
Drugače pa vsakemu svoje, naj kupi kar komu paše. Povedat hočem samo, da Steinhart ni neki poceni crap.
Ne bodi tako užaljen no. Saj sem napisal, da so to kvalitetne kopije pravih ur (oz. dizajnov ur). Če te zanima samo in le ura kot taka, potem kupiš kar želiš. Če te pa zanima kaj zgodovina, zakaj so ene pilotske tip A ali tip B, kdaj so nastale, itd., potem prideš do originalov, torej tistih, ki so jih dejansko izdelovali med drugo svetovno vojno. In prideš do Laco, Stowa, IWC in A. Lange & Sohne. Dizajn je pa v veliki meri določila Nemška vlada.

A. Lange & Sohne ne izdeluje več pilotskih ur takega tipa in je hudo draga znamka. Rang nižje je IWC, ki enako ne sledi več originalom. Stowa je cenovno x2 Steinhart, ampak je veliko bolj kvalitetna, originalna znamka, res pa je, da enako pri fliegerjih ne sledijo več originalu v detajle. Laco se najbolj drži (pri določenih modelih) originalu in ima cenovni razpon, kjer je doma tudi Steinhart. Ni pa rečeno, da ti ta originalni dizajn sploh potegne.

Zato sem tudi izpostavil, da če uporabnika zanima le in samo tak tip ure (A ali B še vedno ne vemo), želi mehansko in ga nikakor ne zanima zgodovina, itd., potem bo Steinhart ok izbira (jaz bi potem sicer raje Hamilton). Še raje bi posegel po recimo nemški Dekli, kjer dela vse majhna manufaktura, imaš lepe možnosti izbire kombinacij, uporabljajo preverjene ETA mehanizme, izbiraš med ročnim navijanjem in avtomatikom, itd. in je cenovno v rangu Steinharta. Ima pa za nekaj več denarja možnost poseči po urah z dejanskim renomejem med pilotskimi urami.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Ce sem odkrit kupujem uro po izgledu in trpezljivosti, glede uporabniških izkušenj. Pa ceno sem si postavil do 450 eur. Vse ostale stvari so mi tuje, niti ne zelim zabesti v podrobnosti prevec.

Me pa zanima kaj pomeni tip A ali B?
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
499
172
43
image-asset.png



"Type A (Baumuster A) from 1940 to January 1941
a classic dial with numerals 1 to 11 and the triangle with two dots at 12

Type B (Baumuster B) starting in January 1941
Big minute numerals from 5 to 55 and a small inner circle with numerals for h, at the position of 60 min a triangle and a line on its top."
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
Ce sem odkrit kupujem uro po izgledu in trpezljivosti, glede uporabniških izkušenj. Pa ceno sem si postavil do 450 eur. Vse ostale stvari so mi tuje, niti ne zelim zabesti v podrobnosti prevec.

Me pa zanima kaj pomeni tip A ali B?
A in B imaš že odgovor.

Ok, potem lahko v tem rangu gledaš poleg Steinhart še recimo basic serijo Laco in Hamilton, mogoče se najde še kaj od Archimede, čeprav zna pasti že čez, Dekla, nekaj modelov ima tudi Seiko.

Če ti je všeč Steinhart, bo čisto ok izbira.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
A in B imaš že odgovor.

Ok, potem lahko v tem rangu gledaš poleg Steinhart še recimo basic serijo Laco in Hamilton, mogoče se najde še kaj od Archimede, čeprav zna pasti že čez, Dekla, nekaj modelov ima tudi Seiko.

Če ti je všeč Steinhart, bo čisto ok izbira.
Aja to velja seveda, če se ti gre za klasične pilote (tip A ali B). Če pa iščeš bolj moderno pilotsko uro, potem se lahko izbira precej razširi. Recimo še Glycine pa ruski Poljot in še marsikaj.