Uporabni programi za PPC + opis + slike

Floki

Guru
6. sep 2007
9.903
3.024
113
men je tudi
zmaga.gif
 

airj

Pripravnik
29. sep 2008
450
0
16
FingerKeyboard

Program za touchscreen tipkovnico s podporo za šumnike.



Od tukaj: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=501122
Prenesti je potrebno pravilni CAB paket za VGA ali QVGA resolucijo ekrana (mišljena je predvsem širina), ter izbrati tudi ali hočemo na tipkovnici smerne tipke ali brez njih.

Podporo za šumnike dobimo, če v konfiguraciji izberemo hrvaški layout (CRO) prilepil pa sem tudi zipano datoteko, ki vsebuje že popravljeni datoteki, ki jih potem samo prekopiramo v root\Program Files\FingerKeyb\Skins.
 

Priponke

  • 716591-fingerkeyboard-slo.zip
    2,6 KB · Ogledi: 736

airj

Pripravnik
29. sep 2008
450
0
16
Palringo

All-in-one messenger. Podpira MSN, google talk, ICQ, facebook chat, itd.. praktično vse protokole. Deluje na vseh vrstah telefonov in na vseh desktop računalnikih. Če pade povezava, smo na messengerjih še vedno dosegljivi, saj se Palringo povezuje na svoj strežnik. Morebitna sporočila uporabnikov ob ponovni vzpostavitvi povezave tako še vedno dobimo.

palringo.jpg



Dolpoteg tukaj: http://www.palringo.com/en/gb/download/

Edit: slika
 
Nazadnje urejeno:

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Kater program priporočate, da bi mi telefon deloval kot router?

Da bi se preko wifija povezal na net - ker preko BT ali kabla mi je
bonk.gif
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Obstaja kakšen program za remote desktop za na dlančnik? Rad bi z domačega računalnika dostopal in upravljal dlančnik na daljavo.Preko GPRS ali wlana.
 

airj

Pripravnik
29. sep 2008
450
0
16
Nisem prepričan, ker GPRS/UMTS povezava ne omogoča dorektnega dostopa do določene naprave povezane preko GMS podatkovnega omrežja, ker taka naprava nima v internetu vidnega IP naslova, pač pa je v internetu viden samo IP celice na katero je taka naprava vezana. Šlo bi, če bi najprej vzpostavil na dlančniku VPN povezavo, kar pa ne gre, če nimaš dlančnika pri roki. Dlančnik pa lahko kontroliraš preko Activsync povezave recimo s programom MyMobiler.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Hvala obema za odgovore.

Uporabljam MyMobiler in Pocket Controller, vendar nista to, kar jaz rabim, saj oba delujeta samo preko ActiveSync. Remote desktop mobile, ki je instaliran na dlančniku, pa ne morem (ne znam
redface-1.gif
) usposobit.

Predpostavimo, da je dlančnik z WM6 izven našega fizičnega dosega, povezan na internet preko WiFi ali GPRS (3G), mi pa ga hočemo uporabljati. Npr.: nastaviti preusmeritev klicev na drugo številko.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Preko GPRS ali 3G ne bo šlo (kot so ti že povedali), ker naprava od zunaj preprosto ni dostopna (vsi porti zaprti).... za WiFi sem pa tudi (skoraj) prepričan, da pri ugasnjenem zaslonu ne dela.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Preko GPRS ali 3G ne bo šlo (kot so ti že povedali), ker naprava od zunaj preprosto ni dostopna (vsi porti zaprti)....

Je to značilno za vse prenosne naprave, ki imajo možnost telefonije, ali je odvisno od operacijskega sistema, oz. ISPja? Če je tak dostop možen na iPhone, menjam ob prvi priliki (čeprav mi deluje kičasto).
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Na iPhone-a sicer lahko naložiš VNC server in je tako telefon dostopen preko standardnega VNC klienta.... ampak blokirani porti so stvar operaterjev. Pri iPhonu bi bila edina rešitev, da ga imaš na kablu in vklopljen WiFi (v tem primeru ne prekine povezave).
 

airj

Pripravnik
29. sep 2008
450
0
16
VNC server obstaja tudi za Windows Mobile, to ni problem.. da se tudi nastavit, da WI-FI ne prekine povezave, ko gre dlančnik v Stand-by. Problem je ISP, ki blokira dostop od zunaj na napravo povezano v internet preko GPRS/UMTS ipd.
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
V teoriji bi šlo tako, da imaš pri sebi vpn server postavljen. Kreiraš userja za pda in mu dodeliš nek ip. Potem pa na PDAju nastaviš klienta, ki se na vsak način poveže na ta vpn. Verjetno bi šlo z mortscript nastavit eno bližnjico, da prvo požene ali wlan ali gprs in se potem poveže na vpn. Tko, da preden greš stran od dlančnika, samo to poženeš in bi moglo delat.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
ve kdo mogoče za kak program, da bi preko pcja z miško in tipkovnico lahko upravljal z ppc?