Uporabna računalniška znanja, ki se jih lahko naučimo doma

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
Katera so uporabna računalniška znanja, ki se jih lahko naučimo doma? Mislim na znanja, ki se jih lahko nauči povprečen uporabnik računalnika/interneta in ki so lahko uporabna pri poklicni poti? Sem malo "googlal" o tem, pa mi nič pametnega ne najde. Mogoče SQL, WordPerfect, Java, Linux, Wordpress? Kaj od tega se lahko nauči npr. s pomočjo Youtube tutorialov in da je uporabno?

Naj dodam da Excel, Word...že kar dobro obvladam :) Hvala za odgovore.
 
Nazadnje urejeno:

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
Katera so uporabna računalniška znanja, ki se jih lahko naučimo doma? Mislim na znanja, ki se jih lahko nauči povprečen uporabnik računalnika/interneta in ki so lahko uporabna pri poklicni poti? Sem malo "googlal" o tem, pa mi nič pametnega ne najde. Mogoče SQL, WordPerfect, Java, Linux, Wordpress? Kaj od tega se lahko nauči npr. s pomočjo Youtube tutorialov in da je uporabno?

Naj dodam da Excel, Word...že kar dobro obvladam :) Hvala za odgovore.
Pozabil sem dodati da sem si pripravljen vzeti čas max. 1 teden po 1-2 uri na dan. ;)
 

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
To mislim da že kar dobro znam, tako ali tako pa so to tečaji izpred 4 let. Bom poskusil najti nekaj za svoj okus.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Najprej pogruntaj kaj bi rad delal v zivljenju in se bos tega ze priucil. Ce si šolar imas itak program napisan. Ostali prosti cas porabi za kurbe in pijaco, ali pa pogruntaj en dober hobi, recimo ob 8h zjutraj v ponedeljek blokiras ljubljansko obvoznico z avtom, ce si penzioner. Vsa priucena znanja bodo izginila, ce jih ne bos redno uporabljal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
Najprej pogruntaj kaj bi rad delal v zivljenju in se bos tega ze priucil.
Sem že ugotovil pred leti, samo se mi zdi, da bo treba malo zamenjati. Pa tudi želim v bližnji prihodnosti (čez nekaj mesecev) poskusiti nekaj novega, nekaj drugačnega.
Če želiš na kilo, potem pozabi. Tudi če trdiš, da znaš nekaj, pozabi. Še veš ne, kako je Excel 'velik'
Največ ti bo v pomoč motivacija.
Kar se tiče Excela, se popolnoma zavedam, da veliko še ne vem. Ampak osnove (pa še nekaj več od tega), ki jih obvladam, so v trenutni situaciji povsem dovolj. Pa tudi ne vem, kaj bi mi omogočili detajli v Excelu, težko bi mi znanje Excela v nulo omogočilo neke nove možnosti, razen seveda poučevanja Excela, kar pa za sedaj nimam namena početi.