Union pivo

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Heineken iz Lj je v primerjavi z drugimi (npr. iz Avstrije) oduren. Morda bo v Laskem bolje
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Glej, tebi je Union soliden predstavnik lagerja. Drugim Laško pivo. Tretjim xxx pivo...
Okusi so različni...
Ne vem pa, zakaj bi naj bil Union potem drugačen, kot je zdaj. Enako za Laško pivo...
To je res od okusov, samo če uniona objektivno oceniš, je to pač tako kot sem napisal, pa nekaj vem od ocenjevanja piv. Vmes je že bil po Šrotovo koruzna brozga, pa zdaj ni več, bo pa spet. Tudi Laško je to nekoč bil (zelo dober lager), oziroma je še zdaj, samo Club v steklenicah, ki se prodaja v Avstriji. To kar terajo v zelene piksne je navaden koruzni pils.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
To je res od okusov, samo če uniona objektivno oceniš, je to pač tako kot sem napisal, pa nekaj vem od ocenjevanja piv. Vmes je že bil po Šrotovo koruzna brozga, pa zdaj ni več, bo pa spet. Tudi Laško je to nekoč bil (zelo dober lager), oziroma je še zdaj, samo Club v steklenicah, ki se prodaja v Avstriji. To kar terajo v zelene piksne je navaden koruzni pils.
Pač ne pij slovenkih piv... Preprosto...
 
22. jul 2007
12.798
1.313
113
123
Glej, tebi je Union soliden predstavnik lagerja. Drugim Laško pivo. Tretjim xxx pivo...
Okusi so različni...
Ne vem pa, zakaj bi naj bil Union potem drugačen, kot je zdaj. Enako za Laško pivo...
Ker je druga voda, ali še nisi opazil razlike pri kavi, da če jo drugje skuhaš ima tudi drug okus.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
A se ni nekaj govorilo, da bi se tisti prostor tam izkoristil za razširitev železnice?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

:valjamse: , seveda nisem. Ampak ne morem dovolj pokazati, kakšnega hudiča so včasih ljubljančani počeli proti laščanom. :p To je bila prava vojna!

Zadeva me prav zabava, čeprav je konkretno žalostna, ker se direktno tiče našega gospodarstva.

Na tisto tvojo pripombo sem pa seveda imel prvo misel popolnoma tehničnega značaja - ki pa verjetno nikogar ne zanima. Torej, pivo Union se dela iz vodne vrtine iz ljubljanske podtalnice, v spominu imam da je globoka 70 ali 100 m, medtem ko se Laško pivo dela iz vode izpod Marofa ali tam nekje, torej izpod neokrnjenih kozjanskih gozdov.

Torej - prej je Sava v Unionu kot pa Savinja v Laškem piru. :p
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Voda v Ljubljani, sploh Unionska vrtina je zelo kvalitetna. Te Unionske vrtine so tudi eden izmed verjetnih razlogov, da je Heiniken kupil vseskup. Glede varjenja piva je pa bistvo drugačnost vode in ne toliko, katera je boljša.

Sicer pa je večji problem od vode problem Laškega, kot očitno v bodoče Uniona v dodajanju neslajenih žit. Sicer pri nas večina ljudi itak pije pir v stilu znamke in jih sploh ne zanima kaj je v kozarcu, tko da za splošno populacijo bo baš vseeno, kje bo Union varjen. Tradicija je tukaj žal v drugotnem planu. Če je pa res, da ostane v Ljubljani butični del Uniona z muzejem vred, potem je pa to lahko tudi dobra stvar. Bomo bili videli je reku slep.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower in kajpace

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
mah kaj pa vem, če pogledaš murkota in blaža se je decentralizacija določene zadeve zgodila že mnogo let nazaj