Umrl po party-u

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik timecop pravi:
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Tudi "osveščanje" glede drog je malo preveč usmerjeno samo v to , da je vsaka droga smrtno nevarna in premalo v to, da bi tiste , ki se že odločijo za drogo , osveščali o učinkih in varni (kolikor pač je lahko) uporabi drog
Si v temle stavku vse povedal
bonk.gif
, zdaj pa le hitro enega zvij.
Pa če nekdo prašiča nonstop žre kot preslikavaš in potem guzne zaradi zamašenih žil si je tudi zam kriv ja, je tudi o tem že dosti raziskanega in objavljenega.
Pa če nekdo kadi celo življenje potem pa cmera zaradi raka, si je tudi sam kriv ja. Primerjava s padcem po stopnicah je pa itak neumesna. So stvari, ki jih lahko preprečiš, pa tiste, ki jih ne moreš in on bi to smrt lahko preprečil. Kapiš?

No saj pravim... ko boš šel naslednjič kropit ali na pogreb od koga, ki je umrl zaradi "zamašenih žil" lepo svojcem razloži, da je to dobra šola za njih in da naj nič ne jokajo, ker si je pokojni sam kriv. Ali te je mogoče samo gobec tukaj po forumih
smirk-1.gif


Sicer pa od človeka, ki tako omejeno gleda na svet sploh nisem pričakoval, da boš vsaj malo zastopil post katerega si citiral.
smirk-1.gif


[nadaljevanje posta naj timecop in ostali z omejenim pogledom na svet ne berejo]

Sistem je podoben kot pri preprečevanju smrtnih žrtev na naših cestah - povišat kazni in znižat omejitve. Postavljajo neke stroge in v mnogih primerih pretirane meje, potem pa so nesposobni pri izvajanju nadzora. Ciljna skupina za kaznovanje so tisti, ki peljejo 10km/h prehito in ne tisti, ki resnično ogrožajo sebe in ostale.
Pri "osveščanju" o drogah pa je isto. Ogromno je nakladanja, ogromno je prospektov, ni pa življenskega pristopa k težavi. Namesto, da sred preširca zdolgočaseni študentje talajo prospekte z anti-drugs propagando vsem mimoidočim (beri: od babic pri 80 letih, do 10 letnih šolarčkov) naj bi delodajalci raje ustrezno izobrazili več skupin in jih poslali na večje evente. Lep primer so Drogartovci, kateri se ne borijo proti drogam s tem, da govorijo o drogah kot o sredstvu za ubijanje ampak opišejo droge kot celoto - učinke, kaj je potrebno še posebaj paziti, kako ukrepati v primeru overdosea, kakšni so učinki ob mešanju itd. S tem dosežejo, da tisti, ki se kljub znanim negativnim stranem drog, odloči za uporabo ve, kako pa kaj je treba. Imajo celo tester, s katerim lahko vsak sam preveri kvaliteto (beri: če je preveč nevarnih substanc) i-jev. V končni fazi taka pomoč preprečuje smrtne žrtve in primere, ko se predvsem mladi overdosajo.... Lets face it. Če nekaj slepo prepovedujejo se bo še zmer najdu folk, ki bo poskušal to prepovedano. Če se že odločijo za drogo jih je treba vsaj osvestit kako najbolj varno uporabljat, da ne pride do neljubih dogodkov...... od ene polovičke ali ene đole folk ne umira.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Pomoje je blo v špilu par eksev, nekaj alkohola, po partiju se je pa "prizemljil" z kako četrtinko grama.
Da bi to bil heroin? Prej bi reko da koka. Ker z koko se človek "zbistri", čeprav bi znal tut hero pomagat...

Pol pa se mu je vrjetno ko je zaspal, ustavilo srce....
 

timecop

Fizikalc
22. jul 2007
1.312
0
36
Droge so v splošnem prepovedane, zatorej rabimo policijo, ki bo hodila na te partije, zmetala mularijo na šank, jim pregledala žepe, pobrala substance in jih za nedoločen čas poslala v hausarest! Zakon je jasen! Ampak če se ti fiksaš, ne pričakujem da me boš razumel, po vaše naj bi pa še poslali na teren ekipe socialnih delavcev, prostovoljcev in ostalih usmiljencev, kjer bi tem đankijem celo predavali o varni uporabi drog in jim po možnosti celo pokazali pravilno uporabo le te, ja kam smo prišli, samo da smo proti redu in zakonom, in če je na cesti omejitev 60 je to 60 ne 66 in ne 72, zato če te policaj ustavi in kaznuje tre upravičeno ker kršiš zakon in družbeno dogovorjen red, samo vas je preveč takih, ki vam to paše, zato se tudi nič ne premakne na bolje! Ti se zaradi mene fiksaj s čimer hočeš in kolikor hočeš, samo potem ne jadikuj, kako uboga presita mladina umira, ker ni dovolj obveščena in ker ni dovolj informirana, ker že v štartu nimaš kaj prepovedanih substanc v roko jemat, samo enim to nikoli ne bo jasno.

PS: Lajnanje s kapjo in nesrečami, je v tem primeru še vedno nonsens.
stupid-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.713
1.622
113
samo eni pa ste zabiti ko mati zemlja, kar izhaja verjetno iz totalne nerazgledanosti in miselnosti izpred 30 let. Fikserji, đankiji, odvisniki,..., so izrazi za tiste na trdih drogah, kapiš? Pohanje trave, papanje eksov, je enako igli?? Pa saj niste gladki
bonk.gif
Ko bi se vam sanjalo koliko današnje mladine žere bonbone, poha travo, bi po teh teorijah vsi bili odvisniki, ki bi pomrli čez par let. Pa ni tak. To je prehodno obdobje, ki večino mine, tisti neuravnovešeni slabiči, pa gredo na next level, ampak takih je malo. Ponavadi folk hodi na partyje kako leto, 2, 3, se spidira na polno, 99% jih to opusti in kot da nič ni bilo, živijo dalje, gredo na fax, dobijo službe. Tisti največji zadetki pa nadaljujejo do konca, kakršen koli pač ta bo.
Ta zgodba pa je spet napihnjena iz strani medijev in malo prirejena. partiji in heroin? Ni nikoli šlo skupaj. Pubec se je naspidiral do konca in mu srce ni sfolgalo. Klasični party tot
rolleyes-1.gif
 

timecop

Fizikalc
22. jul 2007
1.312
0
36
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Pohanje trave, papanje eksov, je enako igli?? Pa saj niste gladki
bonk.gif
Je legalno, je zakonito? Lep odraz koliko pohančkov je tu gori in mutibaričev, ki jim je red tujka, kar sebe klofaj po buči, če se ne znaš brez droge zdivjat.
priden.gif

Eni smo zakamrani priznam, fiksarji ste pa hudi frajerji, ker si upate.
cheer.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.652
253
113
jah pol pobijmo vse prodajalce avtov, nožov, pištol, lesa, ker vse to lahko postane morilsko orožje, ob nepravi uporabi, a ne???

če dec ni vedu navodil za uporabo, pol si je čist sam kriv!
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Sebe vprašaj koliko si star, toliko bedarij kot ti je uspelo spisat v tej temi, še malcolmx ni sposoben. Svašta!
stupid-1.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:

o krivdi pa tkole...
vedu je v kaj se spušča... Ni rečeno, da so starši krivi! Mogoče družba... Preprodajalec pa sploh nič...



Preprodajalec ni kriv?
hysterical-1.gif
Takmu bi jest spustu kuglo v glavo po hitrem postopku, tako kot se to dela na Kitajskem.

Vsak se sam odloči ali kupi ali ne kupi. Nikjer še nisem videl, da bi preprodajalec vsiljeval drogo.... naj kaznujejo preprodajalca zaradi samega preprodajanja, ne pa da ga obtožujejo za njegovo smrt....
 
Nazadnje urejeno:

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Sebe vprašaj koliko si star, toliko bedarij kot ti je uspelo spisat v tej temi, še malcolmx ni sposoben. Svašta!
stupid-1.gif

Bedarije? No naštej... jst sm vsaj utemeljil svoje mnenje vse kar pa ti znaš je pa sikat o stvareh, katerih sploh ne poznaš oz jih obravnavaš na ravni petošolčka.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik timecop pravi:
Droge so v splošnem prepovedane, zatorej rabimo policijo, ki bo hodila na te partije, zmetala mularijo na šank, jim pregledala žepe, pobrala substance in jih za nedoločen čas poslala v hausarest! Zakon je jasen! Ampak če se ti fiksaš, ne pričakujem da me boš razumel, po vaše naj bi pa še poslali na teren ekipe socialnih delavcev, prostovoljcev in ostalih usmiljencev, kjer bi tem đankijem celo predavali o varni uporabi drog in jim po možnosti celo pokazali pravilno uporabo le te, ja kam smo prišli, samo da smo proti redu in zakonom, in če je na cesti omejitev 60 je to 60 ne 66 in ne 72, zato če te policaj ustavi in kaznuje tre upravičeno ker kršiš zakon in družbeno dogovorjen red, samo vas je preveč takih, ki vam to paše, zato se tudi nič ne premakne na bolje! Ti se zaradi mene fiksaj s čimer hočeš in kolikor hočeš, samo potem ne jadikuj, kako uboga presita mladina umira, ker ni dovolj obveščena in ker ni dovolj informirana, ker že v štartu nimaš kaj prepovedanih substanc v roko jemat, samo enim to nikoli ne bo jasno.

PS: Lajnanje s kapjo in nesrečami, je v tem primeru še vedno nonsens.
stupid-1.gif

Ne ni nonsens... model je umru, ker je pretiraval. Meni osebno je enakovredno ali eden pretirava en večer in zaradi tega umre ali pa pretirava 30 let in zaradi tega umre. V obeh primerih sta bila oba seznanjena z nevarnostmi in oba sta šla zavestno čez mejo. Razlika je samo v tem, da senilni stardeci pljuvate po večini stvari, katerih sploh ne poznate oz niste seznanjeni z resnično problematiko. In potem so izjave v tvojem stilu "prav mu je", "še prepozno je šel" in podobno. Vsak normalen se ne spušča na tako nizek nivo....
Vam več pomeni, da kurcate folk in lajnate okol vaše predsodke, kot to, da bi dejansko manj folka umrlo... Racije ne rešujejo folka, Drogart pa je s pravim pristopom že marsikomu rešil življenje.

Sicer pa kot sem rekel... ne beri mojih postov, ker tud ne pričakujem, da bi taki senilneži kot si ti, zastopili oz vsaj premislili še o mnenju koga drugega.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Ti razložim zakaj "mu je prav".
Vedu je kaj se mu lahko zgodi, na lastno odgovornost je vzel robo in jo zaužil, vedel je kakšne so možnosti. Pa ni to isto kot da se odločaš ali boš spil eno pivo ali ne! In zdaj po tvojem mnenju človek ni sam kriv, ker je umrl na postelji. A bi ga mogu jaz prit prej zbudit naj ne zaspi, ker bo umrl?

To je isto kot, da bi jaz čakal pred tirnicami na vlak in ko bi bil oddaljen 10 m od mene bi skočil, še prej pa bi rekel "če me ne zbije, vsa čast meni, če me pa zbije pa bodo itak drugi krivi, ker mi niso rekli, da ne smem stat in preskakovat tirnic.
Vsak nosi odgovornost za svoja dejanja. In če zdaj ne bi umrl, je možnost da bi še kdaj kaj vzel, po mojem mnenju mu smrt ne bi ušla v kratkem času. Navsezadnje pa boli me k++++ za to osebo, ki je itak nisem poznal, poleg tega raje vidim da tak brus, ki za zabavo potrebuje par tabletk pa še kaj počeš odide čimprej, ker mi gredo na falus.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Ti razložim zakaj "mu je prav".
Vedu je kaj se mu lahko zgodi, na lastno odgovornost je vzel robo in jo zaužil, vedel je kakšne so možnosti. Pa ni to isto kot da se odločaš ali boš spil eno pivo ali ne! In zdaj po tvojem mnenju človek ni sam kriv, ker je umrl na postelji. A bi ga mogu jaz prit prej zbudit naj ne zaspi, ker bo umrl?

To je isto kot, da bi jaz čakal pred tirnicami na vlak in ko bi bil oddaljen 10 m od mene bi skočil, še prej pa bi rekel "če me ne zbije, vsa čast meni, če me pa zbije pa bodo itak drugi krivi, ker mi niso rekli, da ne smem stat in preskakovat tirnic.
Vsak nosi odgovornost za svoja dejanja. In če zdaj ne bi umrl, je možnost da bi še kdaj kaj vzel, po mojem mnenju mu smrt ne bi ušla v kratkem času. Navsezadnje pa boli me k++++ za to osebo, ki je itak nisem poznal, poleg tega raje vidim da tak brus, ki za zabavo potrebuje par tabletk pa še kaj počeš odide čimprej, ker mi gredo na falus.

1. Na čem si ti, da si prebral, da sem jst pisal, da ni sam kriv?
crazy1.gif


2. A rabim komentirat ta kretenizem?
crazy1.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.