Umrl je Janez Zemljaric - dostojna tema

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

mistique

Guru
16. jun 2009
13.125
934
113
Emona / Carnium
Mal preveč sanjate nekateri in oblastnikom pripisujete nadnaravne sposobnosti...prijavili pa niste nikoli nikogar oz. vložili ovadbo.
Zakaj teh "šerifov" ne polovijo v 100% ? Ker je nasproti šerifa še nekdo, ki ima nekaj od tega...oz. takšnih mrhovinarjev je zelo veliko. Za njimi pa so različni motivi...nekateri so pohlepni, drugi želijo preživljati družine,...ljubice, dolgove,...Welcome to the system.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Pa te pravljice o Zemljariču imajo kakšno realno osnovo? Ali gre samo za fiktivnega moža v ozadju globoke države, ki je izmišljen za namen določene propagande?

Dejstvo je da so ljudje na visokih položajih iz prejšnje "države" vedno trn v peti sedanje desnice in v njih vidijo neko nelojalno konkurenco. Kaj več od natolcevanja pa ni nihče zmožen. Recimo Zemljarič kot lobist je v RS deloval legalno in legitimno, ima par črnih pik pri KPK ampak več od tega ni prišlo. Sedaj lahko rečemo da ima tak vpliv da se ga noben ni upal loti, bolj verjetno je pa da star prdec ni naredil nič narobe. Po drugi strani imate en kup ljudi iz sedanje politične garniture ki so bili obdolženi in eni celo obsojeni za točno to kar se očita tem fiktivnim grdim starčkom.

Realno je tako da delo lobista je delo in od tega imaš dohodek. Dokler je stvar urejena po zakonu ni nič narobe. Je pa delo lobista vedno grdo oz. za večino širše javnosti nemoralno. Če si uspešen si pa ood tega močno nagrajen, tako z močjo kot denarjem .. en takih je bil Zemljarič in ob njegovi smrti je to tisto kar šteje.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Zakon, ki je predpisal Register lobisov je bil sprejet 2010. Takrat je bil Janez Zemljarič star 82 let, verjetno je bil v penziji (borčevski)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.242
113
Meh…mi je zal da sem odprl temo. Najlazje je srat po cloveku, da bi se pa kaj naucili od njega pa ne. Ocitno je uspel povezat tok razlicnih apetitov da je stvar funkcionirala. Aja joj…se vedno funkcionira. Ko pa nasprotna stran dobi oblast se pa prvo med seboj pobijejo.

in prihranite moraliziranje. Zard sihta vem da so vsi krvavi pod kozo, vsi. Tko da ne prevec v idole verjet.
 
Meh…mi je zal da sem odprl temo. Najlazje je srat po cloveku, da bi se pa kaj naucili od njega pa ne. Ocitno je uspel povezat tok razlicnih apetitov da je stvar funkcionirala. Aja joj…se vedno funkcionira. Ko pa nasprotna stran dobi oblast se pa prvo med seboj pobijejo.

in prihranite moraliziranje. Zard sihta vem da so vsi krvavi pod kozo, vsi. Tko da ne prevec v idole verjet.

kako je že rekel jože..sve če da plati narod....deliti davkoplačevalske cekine ni problem, če ti pomagajo obstati na oblasti in omogočajo povezave pa sploh ne.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
Meh…mi je zal da sem odprl temo. Najlazje je srat po cloveku, da bi se pa kaj naucili od njega pa ne. Ocitno je uspel povezat tok razlicnih apetitov da je stvar funkcionirala. Aja joj…se vedno funkcionira. Ko pa nasprotna stran dobi oblast se pa prvo med seboj pobijejo.

in prihranite moraliziranje. Zard sihta vem da so vsi krvavi pod kozo, vsi. Tko da ne prevec v idole verjet.
Ok bodi konstruktiven kaj konkretno bi se lahko naucili od omenjenega? Kaj hudica je tako hudo dobrega naredil, da bi bilo za v ucbenike

kaj si pa tocno mislil s tistim, ko pa nasprotna stran dobi onlast…?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.242
113
Ok bodi konstruktiven kaj konkretno bi se lahko naucili od omenjenega? Kaj hudica je tako hudo dobrega naredil, da bi bilo za v ucbenike

kaj si pa tocno mislil s tistim, ko pa nasprotna stran dobi onlast…?
saj sem napisal: ocitno se je uspel obdrzati na oblasti na neki neformalni vplivni poziciji kljub temu da je bil ze res star in da ga je cas povozil. En od podatkov ki me je presenetil je ta da menda ni znal anglesko in je vedno rabil prevajalca ce se je s kakim tujcem dobil.

jasno je kaj sem mislil z nasprotno stranjo, jasno je da je sam presvetli JJ igral golf dalec od slovenije z ljudmi ki jih privrzenci desnice direktno uvrscajo v krog okoli zemljarica in lobistov v zdravstvu. In da so investicije v zdravstvu tekle tudi v casu vseh desnih vlad in da se ni nic kaj dosti spremenilo v tem casu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
ne tole mi ni čisto jasno kaj si s tem mislil... kdo se med sebj pobije?
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ko sem videl novo temo o Zemljariču, sem mislil, da bo na način, RIP, Janez ipd.
Ampak ne, spet cel kup političnega sranja.
Takole ne bo šlo dalje......
Ne pričakujem drugega tudi v temi npr. Prosti čas, ko bo kdo spraševal o slinčkih za svoje sončke....
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: BuDi in Kamele0N

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.005
5.719
113
blizu močvirne prestolnice
Well…

imel je svojo zgodovino… razocaral je veliko slovencev. Bil je oficir organizacije ki jo spostuje veliko slovencev.

bil je slovenec in umrl je.

tisti ki mu ne naklanjate lahke zemlje, verjamete v poracunanju racunov po smrti… Bog je milosten, bodote tudi vi.

bil je sposoben. Sicer ne bi imel takega vpliva. No sedaj pa zares - vasa mnenja, brez osebnih obtozb in gneva. Bil je nas sonarodnja
Zanimivo. No ja, pred časom si hvalil SDV kader tako da nič čudnega. Veš, tisti morilec Samo je ubil enega človeka, pa mu ne boš pisal hvalospevov, medtem pa ima ta iz naslova na svoji vesti vsaj pet pa ga poveličuješ. Nič ni naredil iz svojega denarja, tako kot noben politik.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.645
3.896
113
Zakon, ki je predpisal Register lobisov je bil sprejet 2010. Takrat je bil Janez Zemljarič star 82 let, verjetno je bil v penziji (borčevski)

A bejž, še celo kmerovsko trobilo piše o tem?
Res pa je da je po obisku novinarju izgubil spomin. Kmerovski man in black.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: jest5
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.