Umazanija na dnu bazena

Egonislaw

Fizikalc
12. dec 2007
2.600
-4
38
Mb
www.pkr.com
Zdaj po 1 mesecu uporabe se mi je na dnu bazena začela delati svinjarija rjave barve. Kakop naj to sčistim. Poskusil sem že s sesalcem, ki je priložen ampak problem je v tem, da filter ne pobere vse svinjarije in jo spusti nazaj v vodo.

Uporabljam klor, algicid in sredstvo za zgostitev vode(da se naredijo kosmiči svinjarije)


Ali je boljši filter s peskom?

Filtriram vsak dan po pol ure na površju in pol ure po sredini vode.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ka mate to kako intex začasno sranje?

Rešitev je seveda sesanje, lahko tudi direktno v odtok, da teče čez filter, tko boš definitivno odpravil zadevo. Ne vem pa zakaj se ti bi delala rjava svinjarija, ker je izvor lahko skoraj izključno umazana voda. Alge so v 90% lepo zelene.
tongue-1.gif


Kemijo kupuj samo klor z dodanim algicidom (kake modre perle notr kot v prašku), najbolje tablete pa stalno dozirat in ne rabiš nič drugega.

Pri nas imamo klor skoraj na nuli, uravnan PH in je voda skoz BP. Je pa res da imamo streho in ne fašem deževnice, katera fino obrne bazen in rabiš več klora, da se vse skup ne sfiži.
 

Egonislaw

Fizikalc
12. dec 2007
2.600
-4
38
Mb
www.pkr.com
Bazen je Intex ja in ni pokrit tak, da mogoče je zdaj ta deževnica zjebala vodo. Ja kaj zdaj je voda zanič al se da to kak rešit?
 

zetko

Pripravnik
18. avg 2007
916
0
16
40
Ce filter ne pobere vsega pri sesanju, je pomojem najboljsa varjanta, med sesanjem voda tece direktno v odtok in ne nazaj v bazen. Sicer bos imel malo vecji racun za vodo, ampak [censored] ga
grin1.gif
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Redno sesanje in redno preverjanje stanja vode. Voda se da brez težav rešiti, le vedeti moraš, kaj je narobe. Torej merilec pH vode in merilec klora. Poleg tega je po dežju priporočljivo narediti klor šok.
Jaz sem imel lani po dveh mesecih vodo še vedno kristalno čisto. Od kemije sem rabil pH minus, klor (oboje po potrebi) in 'tabletke' (velikost hokejskega pucka
smile-1.gif
) Quattro za redno uporabo vsak dan.

LP,

Milan
 

Egonislaw

Fizikalc
12. dec 2007
2.600
-4
38
Mb
www.pkr.com
Sem uporabil tvoj predlog pa je vredu-direkt ven spustim posesano vodo in potem dodam malo sveže in kloriram pa je zdaj vredu.

@nalim

ja uporabljam tiste velike tablete tudi
zmaga.gif
 

din

Pripravnik
19. avg 2007
76
0
6
Sicer ne vem kateri tip bazena imaš (velikost, pretočna kapaciteta filtrirne naprave in tip filtrirne naprave - domnevam da je kartušna filtracija), ampak če je to kar si predstavljam pod imenom Intex, je filtracija sigurno več ali manj žalost (krepko poddimenzionirano).

Pri kartušni filtraciji se flokulans (sredstvo za kosmičenje) ne priporoča, sploh pa ne algicid. Mnogo boljše je paziti, da se ti alge ne zaredijo. Uporabljaj samo klor in sredstvo za zniževanje Ph vrednosti. Čas filtriranja 1h na dan je mnogo, mnogo premalo. V fazi filtracije, bi se morala voda v bazenu vsaj 2x "obrniti" in to vsaj 2 - 3x na dan. Najbolje v času kopanja (kopalci dvigujejo umazanijo iz tal) in preko noči, da se voda obnovi (predvideno filtriranje 8 - 12h/dan). Ph vrednost drži v območju 6,5 - 7,6, prosti klor pa 0,3 - 0,5 mg/l. To da ti gre umazanija preko filtra, mi da slutiti, da je z filtrom nekaj narobe, ali pa so te kartuše tako zelo porozne. Kartušna filtracija, katero poznam jaz, bi morala to umazanijo ustaviti.
 

din

Pripravnik
19. avg 2007
76
0
6
Ja saj to je OK, da si trenutno rešil na način, kot so ti priporočali. Ampak če ti filter ni zaustavil niti te svinjarije, potem ti filter ne filtrira nič, ampak samo obrača vodo v prazno. priporočam, da pozorno pregledaš filter, če je dobro sestavljen, ali če je kartuša poškodovana.
 

Egonislaw

Fizikalc
12. dec 2007
2.600
-4
38
Mb
www.pkr.com
Kartušo menjam vsak mesec tak, da mislim, da nič narobe z njo. Baje ni slab filter, ki čisti s pomočjo peska. Kake so kaj izkušnje s tem? Je boljše kot kartuše al isto?
 

din

Pripravnik
19. avg 2007
76
0
6
Kvaliteta/ostrina filtracije bazenske vode gre po vrsti:
1. naplavna filtracija ostrina filtracije pod 1 micron
2. Kartušna filtracija ostrina filtracije 10 - 20 micronov
3. Peščena filtracija ostrina filtracije 140 micronov (z dodajanjem flokulansa do 40 micronov)

Ta kartuša, katero jo menjavaš 1x mesečno , je očitno poddimenzionirana in je že v osnovi neprimerna za tvoj bazen (verjetno je sposobnost čiščenja, daleč od 10 - 20 micronov). Glavni faktor pri teh kit kompletih je pač cena in to smešna cena/smešna kvaliteta.