Ukrivljena betonska plošča?

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sem pogledal se enkrat prvo sliko bolj podrobno, pa je videti, ja, da je sodr. Izvajalca pa niti ne poslusaj, ker ti bo vedno rekel, da je v redu in super narejeno.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.219
1.841
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
malo "švoh" temleji se mi zdijo...

koliko pa je tale hec stal?

Tudi meni se zdijo ob taki bremenitvi...

Take temelje imam jaz na lesenem nadstrešku (na 6ih stebrih za podobno kvadraturo).
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Kakorkoli,.... naročnik ne bo več mirno spal.
Statika v to ne bi mešal ker bo rekel samo --> poruši. Preračunov tudi ne bi delal, ker je preveč neznank, od vrste betona, do vrste in oblike armature, čas sušenja, temeljev itd....
Sam bi tole saniral, vendar je treba vprašati kakega izkušenega gradbenika na kakšen način!? Imaš tlačne in strižne sile,...zato podpreti na sredini verjetno sploh ne bo dovolj ker se še vedno lahko zloži na stran,.....

Opcija je seveda tudi da vprašaš izvajalca po zdravju in se poskušaš dogovoriti da se vse skup podre,....na čigave stroške pa ne vem?!
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Meni so hišo gradili zidarji, ki na našem območju veljajo za solidne. Pa je pri vsaki vezavi armature pred betoniranjem nadzorni imel kup napotkov in pripomb. Pa so imeli zidarji armaturne načrte in vse kar spada zraven. Samo brati jih niso imeli časa 😊
Če pri tebi ni bilo nadzornega, potem je tole lahko presneto nevarno (na dolgi rok).
Še pri nadzornem ni vse tipi top ...

Jaz bom delal tudi nadstrešek v velikosti 50 m2 z štirimi stebri, pa sem dal statiku preračunati, da me mojstri ne bodo peljali žejnega čez vodo.
Ker vsi mojstri vse vedo in imajo 30 let izkušenj pa to ...
Potem se pa podirajo nadstreški.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.257
2.495
113
v lokalni ostariji
na zadnje ko je moja stranka modrovala in dala statiku delat izračun ter načrt armature je bil rezultat enak kot ga je predvidel moj zidar. edina razlika je bila v temu, da je statik celo pozabil na eno preklado (jo je potem ko smo ga opomnili dodal)... torej če bi čist njegov načrt spoštoval brez pripombe nebi bilo ok...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.257
2.495
113
v lokalni ostariji
tole je rizkantno že za izvajalca... najbrž je res kakšn šiptar (jih je ogromno sedaj, ki namesto sljadoljed mešajo malta)....

bom delu v tvojih koncih kmalu ;:)
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
540
6
18
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Torej, vprasanje, kaj sedaj narediti?
Če se je plošča po 1 tednu razopažala in se je povesila samo toliko kot piše, da se je, to pomeni, da je dobro armirana in narejena iz kvalitetnega betona. Težava je v zobotrebcih, ki to ploščo držijo tam kjer je in to se da sanirati...
Bolj estetska rešitev pa bi bila porušenje in izdelava lesene zadeve... to je pa tudi res.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.849
9.542
113
z neko lato točno zmeri koliko imaš luknjo... za nek nadstrešek bo, res pa da sam se tega v takšni obliki neb šel, zgleda zelo nestabilno. Ampak za avto met spodaj, pa ko ga je.be.
wink-1.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Take konstrukcije se delajo pri nas? Ko sem pogledal sliko, sem mislil, da je to v Albaniji slikano..
smile-1.gif


jebemtis, se cize ne bi postavil spodaj, kaj sele avto, pa cetudi starega.😂
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.115
3.590
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik cnpod pravi:
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Torej, vprasanje, kaj sedaj narediti?
Če se je plošča po 1 tednu razopažala in se je povesila samo toliko kot piše, da se je, to pomeni, da je dobro armirana in narejena iz kvalitetnega betona. Težava je v zobotrebcih, ki to ploščo držijo tam kjer je in to se da sanirati...
Bolj estetska rešitev pa bi bila porušenje in izdelava lesene zadeve... to je pa tudi res.
Jap, to bo najboljše ... pa eno folijo na ploščo pokriti, da ne bo voda pronicala v razpoke, pa enega robota še, ki bo pozimi skrbno odstranjeval sneg.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.636
6.044
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Take konstrukcije se delajo pri nas? Ko sem pogledal sliko, sem mislil, da je to v Albaniji slikano..
smile-1.gif


jebemtis, se cize ne bi postavil spodaj, kaj sele avto, pa cetudi starega.😂
sem skoraj prepričan da so to delali ljudje albanskega rodu, načrt pa so najbrž dobili v "domačem" okolju.
1. previtki stebri (za ploščo brez nosilcev)
2. robovi plošče niso ojačani z nosilci
3. plošča sama je predebela (prevelika lastna teža)
4. prehitro razopažena.
5.....
izvedba dodatnih stebrov najbrž ne bo rešila ničesar, tudi če ploščo dvigne, na mestu stebrov naredi luknjo in vse skupaj ponovno zalije. Manjkala mu bo negativna armatura nad stebrom.

Dobi močno avtodvigalo, naveži ploščo po vogalih, in jo spusti na tla(poruši stebre. za poden bo boljša kot za strop.
Za strop pa naredi novo plošče malo bolj strokovno.

Sicer pa taka plošča stane najbrž okoli 3 jurje če mene vprašaš. (opaž armatura, in beton po nekem pametnem načrtu)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.849
9.542
113
vprašanje kako so naredili armaturo, ce bi lpo armirali v obeh cona zgornji in spodnji, nima kaj da klecne. vseeno, sama gradnja je čudna.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.636
6.044
113
pri taščici
V tem primeru v zgornji coni ne rabis armature, razen nad stebrom neko "malenkost" mogoce. Tam je itak nevarnost da steber plosco "prebije".
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.849
9.542
113
To je res, ampak zaradi reda bi jo že bilo pametno dat, konc koncv je 20 debela plata. tista mreža ne stane nič.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
540
6
18
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
vprašanje kako so naredili armaturo, ce bi lpo armirali v obeh cona zgornji in spodnji, nima kaj da klecne. vseeno, sama gradnja je čudna.

Ne pozabiti, da je bila plošča razšolana po 7 dneh... Če bi bila slabo armirana ali iz slabega betona, bi padla dol...
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
540
6
18
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik cnpod pravi:
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Torej, vprasanje, kaj sedaj narediti?
Če se je plošča po 1 tednu razopažala in se je povesila samo toliko kot piše, da se je, to pomeni, da je dobro armirana in narejena iz kvalitetnega betona. Težava je v zobotrebcih, ki to ploščo držijo tam kjer je in to se da sanirati...
Bolj estetska rešitev pa bi bila porušenje in izdelava lesene zadeve... to je pa tudi res.
Jap, to bo najboljše ... pa eno folijo na ploščo pokriti, da ne bo voda pronicala v razpoke, pa enega robota še, ki bo pozimi skrbno odstranjeval sneg.
Čemu je namenjen tvoj komentar pa res nisem uspel ugotoviti..??