Ugriz kače

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Tudi jaz vsem, ki imajo problem z voluharji priporočam goža. Samo noben ga noče
grin1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
"Najboljša kača je mrtva kača. Ljudje ubijajo kačo iz strahu, nekateri tudi zaradi trofeje, lastnega zadovoljstva," je potožila mag. Staša Tome, herpetologinja iz Prirodoslovnega muzeja Slovenije. Negativen odnos do plazilcev se prenese tudi nanjo, večina ljudi se ob spoznanju, s čim se ukvarja, brez zadržkov zgraža: "Mislijo, da je z mano kaj narobe." Med delom na terenu je zbrala lepo zbirko zgodbic o kačah: mit, da kače sesajo kravje vime - pijejo mleko in ga zato zmanjkuje podeželskim kravam.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.904
3.025
113
Zadnja priporočila iz medicinske stroke za katera sem bral piše da imobiliziraš ud in greš čim prej k zdarvniku...prej se je govorilo še da rano obviješ ( ne pa prevezovanja nad rano zaradi tega da kri ne kroži)....tisto z rezanjem pa sesanjem krvi je pa čisto mimo...ne vem kje nekateri še te pravljice berete
 

hola

Zelenc'
23. mar 2008
17
0
1
To rezanje in sesanje je očitno res en urbani mit
smile-1.gif
Če se ne motim, mora tisti, ki ga kača ugrizne, samo mirovati, imobilizacija niti ni potrebna.
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Ja, no lahko se pa samo po bregu spustiš in upaš, da prideš cel dol.
grin1.gif
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
grin1.gif


Najbolje je, da ne paničariš in da skušaš ohraniti svoj srčni utrip čim mirnejši (da potuje strup čim počasneje) .. potem pa GSM in pokličeš, poveš in upaš, da se vse srečno izide.

Je pa preventiva (beri: bodi glasen, hodi s palico, imej primerno obutev .. ) najboljša obramba
zmaga.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Citat:
Je pa preventiva (beri: bodi glasen, hodi s palico, imej primerno obutev .. ) najboljša obramba
Tale tvoja preventiva-bodi glasen mi ni nič kaj preveč všeč. Najbolj sovražim ljudi, ki se derejo po gmajni.
Jaz se v gozdu poskušam "zliti" z naravo, res pa da s tem tvegam ugriz kače in napad medveda
evil.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
ksz
Če te kača ugrizne, najbolje da potem upočasniš pretok krvi in nad rano tesno prevežeš....s kačo.
 

ErazeM4

Pripravnik
1. mar 2008
191
0
16
Za vse nevedneže. Tole je gorski gad. Je bolj stropen kot navadni gad in je v primeru da pride do ugriza je nujno poiskati zdravniško pomoč.
 

dreja

Kaliber ekspert
14. okt 2007
326
0
16
Ko so v 80-tih letih delali cesto v Goriska Brda cez Sabotin so bile po pripovedovanjih najvecja ovira kace. Tam jih je baje bilo ogromno - hrib je bil po vojni zaprt za javnost, pobocje razmeroma skalnato, poleg tega pa se cel dan upirajo v pobocje soncni zarki skoraj pod pravim kotom - torej klima zelo ugodna za kace.

Kamjonisti in ostali delavci so takrat baje imeli prepoved govorit, kaj se dogaja. Je pa enega vojaka (delali so tudi vojaki jla, ki so sluzili v karavli na Sabotinu) ugriznila kaca v vrat, ko se je sklonil k vodi, da bi pil. In ga je pobralo, preden so mu uspeli pomagat...