UFO - NLP

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Bolj se sprasujem, kdo je ustvaril nasega stvarnika in se bolj, kdaj je sploh zacetek vsega. Pa piz..da, ne more kar od vedno nekaj obstajat...ce gres nazaj...se nikoli ne konca...ja, vem, prapok in te fore...ampak iz majhne pikice oz. nica da rata tako vesolje. Me ne kupis...

Temu se reče v filozofiji regressus ad infinitum in je pogosta, a nerešljiva zanka. Na eno točki se je potreba ustaviti in reči, da stvarnik enostavno je - večen, vedno je bil in vedno bo.

Ostalo napisano pa za moje pojme žal ni vredno komentarja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tofsy

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.465
113
Ozeroma še bolje, stvarnika ni.
Jasno je debata o tem z beliverji brezpredmetna, tako da se ne bom spuščal vanjo :zmaga:
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Take zaključke pa dobimo, če se nima blage veze o tem, kako poteka evolucija.

Lahko pa zberes toliko moci, pa razlozis, kako poteka evolucija. Ker tvoj stavek je sedaj vreden nic, oz. je napisan v smislu "arogance"...jaz vem vec, kot ti, ampak ti ne bom povedal.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.465
113
Lahko pa zberes toliko moci, pa razlozis, kako poteka evolucija. Ker tvoj stavek je sedaj vreden nic, oz. je napisan v smislu "arogance"...jaz vem vec, kot ti, ampak ti ne bom povedal.
Zakaj bi te sedaj učil snov srednje šole. Sicer imaš že vse prinešeno k riti, začni kar na wiki.
Če ne verjameš, to ni moj problem.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Ozeroma še bolje, stvarnika ni.
Jasno je debata o tem z beliverji brezpredmetna, tako da se ne bom spuščal vanjo :zmaga:

Se strinjam, tako kot se je o tem nesmiselno pogovarjati z nebelieverji. Poznam tisto, da naj bi teoretično vse to lahko nastalo tudi iz nič, ampak sam vidim preveč dokazov za obstoj stvarnika, ki pa so seveda take narave, da jih nekdo s tvojim načinom razmišljanja ne bi nikoli sprejel. Zato res bolje, da se na tem mestu ustavimo.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Oziroma ne, bom spremenil odgovor.

Povsem verjamem znanstvenikom, da je lahko vse skupaj nastalo iz nič. Teoretično je mogoče.

Nobena aplikativna znanost pa mi ne more odgovoriti, zakaj se je to zgodilo ravno pred 14 milijardami let (in ne pred 100) in kdo/kaj je vse to sprožilo - torej eksplozijo. Z odgovorom "zato, ker se je pač lahko, ker so bili taki pogoji", se ne sprijaznim, ker če ni bilo nič, tudi pogojev ni moglo biti.

Trdno verjamem, da je za vsem tem nek plan, da obstaja neka vrhovna, temeljna, bazična inteligenca. Že dejstvo, da se o tem sploh pogovarjamo, je za moje pojme kar soliden dokaz za to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Od nikoder. Enostavno je. Vedno bilo in vedno bo. Neodvisno tako od časa kot od prostora.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Mene najbolj fascinira dejstvo nastanka vesolja, kaj je bilo pred bigbangom? Torej pred časom t=0? Void? Nič? Kako lahko in 0 nastane nekaj? Torej, za začetek je moralo priti do zmesi dveh elementov. Kako pa sta ta dva elementa nastala? Iz 0?
Pod črto, mislim, da se nekateri (pa ne mislim tokrat na Alter) delajo pametni in razvijajo svoje teorije, ki pa jih nihče ne more ovreči.
In ja, trditi, da smo edini v vsem širnem vesolju z milijadami zvezd (sonc) je res absurdno. Jaz bolj verjamem v to, da če fizikalni zakoni veljajo povsod v vesolju (naj bi), potem tudi druge napredne civilizacije ne morejo prit do nas. Če je Alfa Centauri 4.3 svetlobna leta stran, bi pri svetlobni hitrosti 299793 km/s za pot do nas potrebovali 4.3 leta. Ampak, tudi če bi bilo to možno, pa ni, vsaj ne zdaj, bi morali tista bitja uporabljat zadnji update Wayteq navigacije, da nas sšploh najdejo v tem širnem prostoru ... :eek: :evil: :eek: :evil:
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Mene najbolj fascinira dejstvo nastanka vesolja, kaj je bilo pred bigbangom? Torej pred časom t=0? Void? Nič? Kako lahko in 0 nastane nekaj? Torej, za začetek je moralo priti do zmesi dveh elementov. Kako pa sta ta dva elementa nastala? Iz 0?
Pod črto, mislim, da se nekateri (pa ne mislim tokrat na Alter) delajo pametni in razvijajo svoje teorije, ki pa jih nihče ne more ovreči.
In ja, trditi, da smo edini v vsem širnem vesolju z milijadami zvezd (sonc) je res absurdno. Jaz bolj verjamem v to, da če fizikalni zakoni veljajo povsod v vesolju (naj bi), potem tudi druge napredne civilizacije ne morejo prit do nas. Če je Alfa Centauri 4.3 svetlobna leta stran, bi pri svetlobni hitrosti 299793 km/s za pot do nas potrebovali 4.3 leta. Ampak, tudi če bi bilo to možno, pa ni, vsaj ne zdaj, bi morali tista bitja uporabljat zadnji update Wayteq navigacije, da nas sšploh najdejo v tem širnem prostoru ... :eek: :evil: :eek: :evil:

Bom navedel nekaj reakcij na tvoj zapis, da ne bo izpadlo, da sem kakšen verski fanatik (ker absolutno zagovarjam obstoj višje inteligence). :)

Pred velikim pokom ni bilo nič. Zero. Nada. Vsaj ne v obliki časa in prostora, kot ju poznamo sedaj. Vse je bilo zgoščeno v eni sami točki nič. Kot sem že rekel, obstajajo neke teorije, ki dokazujejo, da lahko tudi iz nič pride do vžiga in posledično do eksplozije. Kaj je pa izven meja vesolja? Kako se lahko prostor širi v nič?

Trditev, da smo sami v vesolju, včasih primerjam takole: predstavljaj si eno mravljo v gozdu. Kaj za njo predstavlja svet? Tistih nekaj kvadratov gozda, po katerih se giblje. Za njo je že gozd nepredstavljivo velik, kaj šele vse ostalo izven gozda. Analogno si lahko predstavljamo nas na tem majhnem planetku.

Kar se fizike tiče. To, da je fizika povsod v vesolju enaka, ni čisto res. Enako je s časom. Že v bližini črnih lukenj vsi fizikalni zakoni odpovedo, čas pa se začne obnašati drugače.

Premagovanje velikih razdalj pa bomo po moje raje dosegali z ukrivljanjem prostora kot z visoko hitrostjo. Tako tudi zrelativiziraš čas, da se ne vrneš nazaj 50 let starejši kot si šel na pot.
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pomoje mi z nasim dojemanjem sveta nikakor ne moremo razumeti obstoj časa in prostora. Ciljam na obstoj časa od vedno do prostora, kako se je vse ustvarilo iz nič. Pač, smo še "pretrdi" za razumevanje tega.
Predstavljajte si iluzionista, kateri nam predstavlja trike in nikakor ne moremo razumeti, kako je nekaj naredil, če pa nam predstavi trik oz. kako ga je izvedel, pa nam je takoj vse jasno.
Enako je z razlago prostora in časa, le veliko, veliko bolj zapleteno, saj še nobenemu ni uspelo dokazat, zakaj se gre. Obstajajo samo terorije, kar pa ni 100%, je le teorija oz. fantaziranje. Če bi se nam predstavila realnost, kako je vse narejeno, bi pomoje takoj vse razumeli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Tako jaz dojemam (če grem malo izven okvirjev teme) Jezusa (kot osebo, ne iz verskih vzgibov). On je menda res živel pred 2000 leti, in če je obvladal zadeve, kot jih danes iluzionisti, potem ni čudno, da so ga imeli za "boga". Danes bi bil pač eden izmed mnogih. Tako je moje mnenje.
Človek kot človek, z iluzionoističnimi sposobnostmi ter hkrati tudi z govorniškimi sposobnostmi (kot npr. Adolf, tega slednjemu ni moč oporekati - samo, da je bilo njegovo podstrešje malo preveč razmetano glede dojemanja sveta, kaj vse mu pripada po "nepravični" delitvi po Versajski mirovni pogodbi )

EDIT: verskih vzgibov, ne "verskig vzgibov" (popravek - typo)
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.749
210
63
Bom navedel nekaj reakcij na tvoj zapis, da ne bo izpadlo, da sem kakšen verski fanatik (ker absolutno zagovarjam obstoj višje inteligence). :)

Pred velikim pokom ni bilo nič. Zero. Nada. Vsaj ne v obliki časa in prostora, kot ju poznamo sedaj. Vse je bilo zgoščeno v eni sami točki nič. Kot sem že rekel, obstajajo neke teorije, ki dokazujejo, da lahko tudi iz nič pride do vžiga in posledično do eksplozije. Kaj je pa izven meja vesolja? Kako se lahko prostor širi v nič?

Trditev, da smo sami v vesolju, včasih primerjam takole: predstavljaj si eno mravljo v gozdu. Kaj za njo predstavlja svet? Tistih nekaj kvadratov gozda, po katerih se giblje. Za njo je že gozd nepredstavljivo velik, kaj šele vse ostalo izven gozda. Analogno si lahko predstavljamo nas na tem majhnem planetku.

Kar se fizike tiče. To, da je fizika povsod v vesolju enaka, ni čisto res. Enako je s časom. Že v bližini črnih lukenj vsi fizikalni zakoni odpovedo, čas pa se začne obnašati drugače.

Premagovanje velikih razdalj pa bomo po moje raje dosegali z ukrivljanjem prostora kot z visoko hitrostjo. Tako tudi zrelativiziraš čas, da se ne vrneš nazaj 50 let starejši kot si šel na pot.

ste sli pa v globino ...

recimo, da je nasa zivljenska doba relativno kratka, za taka vprasanja, razmisljanja. neka zrela leta, ko sami odlocamo kaj bomo in kaj ne so nekaj desetletij. znotraj katerih se moramo ukvarjati s poloznicami, bivalnimi razmerami, krediti, mularijo, babami, koneckoncev moramo tudi malo odspati, nekaj pojesti, popiti, vsaketoliko tudi kaksno mlado nasaditi, ...

kdaj v tem medprostoru, casu se bomo ukvarjali se z vprasanji obstoja vesolja pred tocko nic? nekaj je tam zunaj. 100%. ampak da bi ti sel tja, malo pogledat, bi moral ziveti 2x, 5x, 20x, 500x (poljubno vstavi) dlje, kot je zivljenska doba cloveka.

tukaj smo, v tem trenutku, tukaj in zdaj. to imamo in izkoriscamo. vsak po svoje.

ce pa slucajno kdaj pride kdo od njih nas pogledat, pa jebi ga ... umres lahko tudi od cunamija, spanske gripe, ljubosumne zene ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.465
113
Kar se fizike tiče. To, da je fizika povsod v vesolju enaka, ni čisto res. Enako je s časom. Že v bližini črnih lukenj vsi fizikalni zakoni odpovedo, čas pa se začne obnašati drugače.
To v bistvu ni res. Fizika prav dobro deluje in nič ne odpove.
Problem so samo naši modeli/enačbe, s katermi poizkušamo to opisati.
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri in Runo

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
In zakaj potem mi ne moremo od nikoder priti (beri: iz nič)? :zavijazocmi:

Saj nisem rekel, da ne moremo. Povsem dopuščam tezo, da smo materialno nastali iz nič. Pravim samo, da je bilo glede na dejstvo, da ima vesolje svojo starost, ki jo lahko določno izrazimo s časovno enoto, vesolje načrtno "sproženo" in da ima zadaj nek nam neznan razlog. Zakaj je namreč lahko nastalo pred 14 milijardami let, pred recimo 20 pa ni moglo, če pa so bili pogoji (torej obstoj niča) enaki? Tega ne more pojasniti nobena znanost. Vemo, da ima vesolje svoj začetek in da bo nekoč razpadlo, torej je časovno omejeno. Vemo, da se širi v neskončnost, prav tako pa je prostorsko omejeno. In glede na to, da izven vesolja obstaja neskončnost tako časovno kot prostorsko, je bilo potem takem načrtno ustvarjeno s strani nečesa neskončnega in brezmejnega.