UFO - NLP

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Jaz bi tudi rekel, da statistično gledalo daleč od tega da bi bili sami v vesolju.
 

B81

22. jul 2007
34.274
8.816
113
Na partisu je nek Disclosure dokumentarec, kjer pričajo bivši zaposleni pri Nasi, v A51, piloti itd... povedo, kar so videli in da so pripravljeni pričati pred Kongresom itd... ne zgleda ravno, kot bi si vse skupaj izmislili..

Hawking, ki je neko ime:

"The idea that we are alone in the universe seems to me completely implausible and arrogant," he said.

edit:
Bi bilo zanimivo videti, kje bi bilo človeštvo, če ga ne bi ustavljale različne vere itd...
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Ja samo do človeka pa je trajalo skoraj 4 miljarde let razvoja.
Od starosti vesolja pa lahko tudi gladko odšteješ prve 3-5 miljard, ker takrat ni bilo težjih elementov.

Res je. Ampak smo še vedno na 7 milijardah. :) Poleg tega so vmes pri nas dolge milijone let vladali plazilci in vmes je prišlo nekajkrat do skoraj popolnega izumrtja.

Pač jaz mislim, da je vesolje preplavljeno v življenjem. Verjamem, da bodo določene najbolj primitivne oblike našli tudi v našem osončju (npr. na Jupitrovi luni Evropi).

Zanimivo je npr., da je življenje na Zemlji mogoče najti v izjemno ekstremnih pogojih. Zanimivo tudi to, da se ob malce bolj ugodnih pogojih življenje kar hitro "razcveti". Če dodamo k temu dejstvo, da smo do sedaj samo v vidnem vesolju odkrili že cca. 40 milijard planetov v "habitable zone", velikost in starost vesolja, bi bilo praktično nemogoče, da smo edino inteligentno, samozadevajoče se bitje. Dejansko je veliko večja verjetnost, da se ta trenutek pojavi na nebu portal in iz njega pride ogromna vesoljska ladja, kot pa da smo sami.

Je pa gotovo na mestu vprašanje, zakaj še nismo prišli v stik s kako višje razvito civilizacijo in da nas še niso zradirali. Glede na to, da na Zemlji absolutno velja zakon močnejšega, najbrž velja tudi v celotnem vesolju. Verjetno je krivo to, kot si rekel, da so med nami ogromne razdalje, mogoče nismo dovolj pomembni, mogoče so pa visoko razvite civilizacije bolj miroljubne (kdo ve).

To je moje mnenje na podlagi vseh dokumentarcev o vesolju, ki sem jih pogledal. :)

Bi te pa na tem mestu vprašal eno zadevo. Ker bo pri nas kmalu asteroidni prah, ki ga je pobrala tista sondica, se je pojavila bojazen, da se ne bi tam nahajal kak ekstremno agresiven virus, ki bi lahko povzročil štalo na Zemlji. Kaj meniš o tem?
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Bi te pa na tem mestu vprašal eno zadevo. Ker bo pri nas kmalu asteroidni prah, ki ga je pobrala tista sondica, se je pojavila bojazen, da se ne bi tam nahajal kak ekstremno agresiven virus, ki bi lahko povzročil štalo na Zemlji. Kaj meniš o tem?
Vem, da ne sprašuješ mene, pa vseeno, mene precej bolj skrbi tajanje ledu na Arktiki in Antarktiki v katerem je zamrznen kup mikroorganizmov, ki so že živeli tukaj in so adaptirani sem, mi pa na njih nismo.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.568
6.180
113
Mogoče pa niti niso tako daleč.
Lahko da samo prehajajo iz dimenzije v dimenzijo!? Kakšna vzporedna dimenzija mogoče!?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.169
-8.269
113
Zanimivo je npr., da je življenje na Zemlji mogoče najti v izjemno ekstremnih pogojih
Ja, ampak se moraš zavedati, da se je življenje na te pogoje prilagodilo. Za svoj nastanek je potrebovalo popolnoma idealne pogoje.

Je pa gotovo na mestu vprašanje, zakaj še nismo prišli v stik s kako višje razvito civilizacijo in da nas še niso zradirali. Glede na to, da na Zemlji absolutno velja zakon močnejšega, najbrž velja tudi v celotnem vesolju. Verjetno je krivo to, kot si rekel, da so med nami ogromne razdalje, mogoče nismo dovolj pomembni, mogoče so pa visoko razvite civilizacije bolj miroljubne (kdo ve).
Tukaj sta možni 2 splošno sprejeti razlagi.
Ali da vsaka civilizacija izumre predno je sposobna potovati na večjih razdaljah(veliki filter). Ali pa da je vesolje zelo, zelo prazno, kar se tiče inteligentnega življenja.

Bi te pa na tem mestu vprašal eno zadevo. Ker bo pri nas kmalu asteroidni prah, ki ga je pobrala tista sondica, se je pojavila bojazen, da se ne bi tam nahajal kak ekstremno agresiven virus, ki bi lahko povzročil štalo na Zemlji. Kaj meniš o tem?
Ni niti najmanjših šans za kaj takega
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri in Runo

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Res je. Ampak smo še vedno na 7 milijardah. :) Poleg tega so vmes pri nas dolge milijone let vladali plazilci in vmes je prišlo nekajkrat do skoraj popolnega izumrtja.

Pač jaz mislim, da je vesolje preplavljeno v življenjem. Verjamem, da bodo določene najbolj primitivne oblike našli tudi v našem osončju (npr. na Jupitrovi luni Evropi).

Zanimivo je npr., da je življenje na Zemlji mogoče najti v izjemno ekstremnih pogojih. Zanimivo tudi to, da se ob malce bolj ugodnih pogojih življenje kar hitro "razcveti". Če dodamo k temu dejstvo, da smo do sedaj samo v vidnem vesolju odkrili že cca. 40 milijard planetov v "habitable zone", velikost in starost vesolja, bi bilo praktično nemogoče, da smo edino inteligentno, samozadevajoče se bitje. Dejansko je veliko večja verjetnost, da se ta trenutek pojavi na nebu portal in iz njega pride ogromna vesoljska ladja, kot pa da smo sami.

Je pa gotovo na mestu vprašanje, zakaj še nismo prišli v stik s kako višje razvito civilizacijo in da nas še niso zradirali. Glede na to, da na Zemlji absolutno velja zakon močnejšega, najbrž velja tudi v celotnem vesolju. Verjetno je krivo to, kot si rekel, da so med nami ogromne razdalje, mogoče nismo dovolj pomembni, mogoče so pa visoko razvite civilizacije bolj miroljubne (kdo ve).

To je moje mnenje na podlagi vseh dokumentarcev o vesolju, ki sem jih pogledal. :)

Bi te pa na tem mestu vprašal eno zadevo. Ker bo pri nas kmalu asteroidni prah, ki ga je pobrala tista sondica, se je pojavila bojazen, da se ne bi tam nahajal kak ekstremno agresiven virus, ki bi lahko povzročil štalo na Zemlji. Kaj meniš o tem?

Jaz bi rekel da smo na zemlji mogoče preveč omejeni na to kakšni pogoji morajo biti za razvoj življenja. Ker na zemlji je to pač voda, kisik pa zmerna temperatura. Zakaj bi se moralo življenje milijardo svetlobnih let stran razvijati na enak način, pa imeti 2 roki, dve nogi in znati polomljeno angleščino. Če je to definicija življenja potem smo verjetno res sami v celem vesolju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo in McGiver

jest5

Guru
18. avg 2007
25.169
-8.269
113
Jaz bi rekel da smo na zemlji mogoče preveč omejeni na to kakšni pogoji morajo biti za razvoj življenja. Ker na zemlji je to pač voda, kisik pa zmerna temperatura. Zakaj bi se moralo življenje milijardo svetlobnih let stran razvijati na enak način, pa imeti 2 roki, dve nogi in znati polomljeno angleščino. Če je to definicija življenja potem smo verjetno res sami v celem vesolju.
V bistvu neka pravila obstajajo.
Recimo kemija mora biti zgrajena okoli ogljika, pogojno še silicija(samo so reakcije počasnejše, torej posledično gre vse počasneje). Ti gradniki tudi pogojujejo primerno temperaturo in okolje.

Pa ne skrbi, tisti ki se s tem ukvarjajo ne iščejo primatov v stilu zvezdnih stez :evil:
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.806
3.816
113
Jaz bi rekel da smo na zemlji mogoče preveč omejeni na to kakšni pogoji morajo biti za razvoj življenja. Ker na zemlji je to pač voda, kisik pa zmerna temperatura. Zakaj bi se moralo življenje milijardo svetlobnih let stran razvijati na enak način, pa imeti 2 roki, dve nogi in znati polomljeno angleščino. Če je to definicija življenja potem smo verjetno res sami v celem vesolju.

Pogoji za življenje so precej široki, celo na zemlji. Imajo pa vsi nekaj skupnih točk oz. elementov, ampak so ti tako pogosti v vesolju da celo v našem osončju obstaja par planetov/lun ki ustrezajo vsem tem zahtevam.

Recimo tekoča voda nas na prvi pogled omejuje na 0-100C, samo to še pri zemlji ni bilo vedno res. V zgodnji fazi nastanka zemlje je bil tlak na površini zemlje zaradi koncentracije drugih plinov (predvsem CO2ja) precej višji, tako da je tekoča voda lahko obstajala pri 300+C .. in po drugi strani, pri manjku atmosfere in nizkih tlakih lahko ob sončevi radiaciji obstaja tekoča voda pri zelo nizkih temperaturah. To močno razširi seznam opcij za nastanek življenja v nam znanem smislu.

Glede nastanka življenja na zemlji se vedno bolj kaže to da je življenje obstajalo zelo zgodaj, dejansko skoraj "takoj" po nastanku zemlje (več kot 4 miljarde let nazaj). To kaže na to da življenje lahko nastane zelo hitro (proces abiogeneze) ali pa da je bilo prinešeno dokaj zgodaj od drugod. Obe te teoriji pa pomenita da življenje zagotovo obstaja še kje oz. je zelo verjetno in to v večjem obsegu.

Seveda je treba vedet da je trajalo 4 miljarde let da je življenje na zemlji sproduciralo nivo na katerem lahko pošilja znake svojega obstoja sploh v vesolje. Tudi če bi iskali dinozavrove prdce kot znak življenja je to dokaj mlado življenje, vsaj v smislu zemljinega veka. Torej pri vprašanju življenja je treba vedet da če pogledamo zemeljsko evolucijo je čisto možno da obstaja življenje dokaj blizu nas, samo je na nivoju enoceličnih tvorb, ki jih mi pod nobenimi pogoji ne moremo zaznat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Mogoče pa je zgolj človeška percepcija, kako naj bi izgledali "vesoljci", napačna? Evo, če bi nekje na ulici delal anketo, bi večina rekla, da "marsovci" izgledajo kot E.T.
Kaj pa, če so "nezemljani" toliko napredni, da se znajo skrit pred nami, pa se nam prikazuje samo tisti "bolj nenapredni" ... :cool:
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.161
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Mogoče pa je zgolj človeška percepcija, kako naj bi izgledali "vesoljci", napačna? Evo, če bi nekje na ulici delal anketo, bi večina rekla, da "marsovci" izgledajo kot E.T.
Kaj pa, če so "nezemljani" toliko napredni, da se znajo skrit pred nami, pa se nam prikazuje samo tisti "bolj nenapredni" ... :cool:

Če so napredni in pametni, se skrijejo vsi... Ker, kaj pa bi naj imeli od nas?
Lahko pa da imajo, kot mi na zemlji, manj razvite narode, ki se radi kažejo in delajo probleme... :cool:
Vemo tako ali tako ne...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Mogoče pa je zgolj človeška percepcija, kako naj bi izgledali "vesoljci", napačna? Evo, če bi nekje na ulici delal anketo, bi večina rekla, da "marsovci" izgledajo kot E.T.
Kaj pa, če so "nezemljani" toliko napredni, da se znajo skrit pred nami, pa se nam prikazuje samo tisti "bolj nenapredni" ... :cool:
Jaz menim, da se srečujemo, ampak se med sabo ne zaznavamo. Smo v različnih dimenzijah. Ko bodo znanstveniki dojeli, da premice niso neskončne ravne črte, ampak so v resnici krožnice, se bo pa tudi na tem področju kaj revolucionarnega začelo dogajati.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.161
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Jaz menim, da se srečujemo, ampak se med sabo ne zaznavamo. Smo v različnih dimenzijah. Ko bodo znanstveniki dojeli, da premice niso neskončne ravne črte, ampak so v resnici krožnice, se bo pa tudi na tem področju kaj revolucionarnega začelo dogajati.

Jaz tudi menim, da se srečujemo...
Ne pa v različnih dimenzijah.
Kako dobro vidimo? Zelo slabo... Lahko da so tu, med nami, skriti zunaj našega vidnega polja, ki je zelo ozko...
Seveda pa multiverse in ostalo tudi velja...
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Tudi to bi bilo možno, sploh če upoštevamo, da sestavlja materija kot taka samo mislim da 2% celotne mase vesolja.

AndrejEnej,
nekje sem zasledil, da si lahko nezemljana predstavljaš kot kakršno koli obliko, ki lahko stoji skupaj. Tako široko. :)
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Teorija multiverza, da obstaja neskončno drugih vesolij (od katerih se nekatera že ob nastanku sesujejo sama vase, druga, kot naša, pa obdržijo), mi pa ne potegne. Potem bi imeli neskončno mnogo verzij samih sebe.

Paralelna vesolja pa .. mogoče. :)
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.161
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Teorija multiverza, da obstaja neskončno drugih vesolij (od katerih se nekatera že ob nastanku sesujejo sama vase, druga, kot naša, pa obdržijo), mi pa ne potegne. Potem bi imeli neskončno mnogo verzij samih sebe.

Paralelna vesolja pa .. mogoče. :)

Multiverse je, recimo temu "označil" že Einstein...
Pa potem, v novejših časih Hawkins...
Jaz nisem bolj pameten od njiju - je kdo tu? :sprasujemse:
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Ne vem. Bo odgovoril nekdo, ki je bolj kredibilen od mene. :) Ne potegne mi opcija, da obstaja nešteto nas, da so se vse zadeve že odvile in da se bodo odvijale v neskončnost.

Mi je bližja tista, da je vesolje hologram ali pa računalniška simulacija. Sploh upoštevaje, kako smo že na tej stopnji razvoja razvili virtualne simulacije in računalniške igrice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash