Twilight Zone (Območje somraka)

Mr_Giany

Pripravnik
8. avg 2007
52
0
6

Se spomnite teh serij, ki so jih predvajali na TV Slovenija v začetku 90-ih?
Jaz se jih in sem jih kar nekaj spremljal. Poleti sem dobil vse tri sezone (iz 80-ih, tiste, ki so bile na TV Slovenija) v divx in že več kot mesec dni vsakodnevno to gledam. Približno 2/3 zgodb je kar nekaj, hudo otročje, ostale so pa super. Ful se opazi, da je bilo pri tretji sezoni veliko več budžeta, ker vse skupaj izgleda veliko bolj kakovostno.
Malo sem prebiral o Twilight Zone na netu in izvedel, da obstajajo tri različice in sicer ena iz 60-ih, ena iz 80-ih in ena iz 90-ih. Tiste prve, iz 60-ih, so še črno-bele, druge, iz 80-ih so te, katere smo gledali na TV Slovenija in jih pravkar gledam jaz, tretje, iz 90-ih so pa neka moderna različica, pri katerih ima spremno besedo vedno Forest Whitaker. Niso mi najbolj všeč. Še vedno se mi najbolj dopadejo tiste iz 80-ih, pa čeprav je večina rahlo bednih. Vmes so posneli tudi nekaj celovečerni različic Twilight Zone. Zadnjo pred nekaj leti.
Kako se pa vam zdijo te serije? Ste jih spremljali?
Dajmo udarit eno debato, glede na to, da sem fan te serije.
cool-1.gif



tzone4.jpg


Twilight Zone 60`s



logo.jpg


Twilight Zone 80`s



f66caf9ee53b8983d6169e4e5ff79d3a_full.jpg


Twilight Zone 90`s
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Muska je zakon.
cheer.gif

Se pa spomnim ene črno-bele oddaje, v kateri je bila v glavni vlogi telefonska govorilnica - ko si šel enkrat not, nisi mogel več vn. Na koncu je prišel tovornjak, ki je govorilnico naložil in odpeljal na deponijo. Tam je bilo že na milijone govorilnic z okostnjaki not.
grims-1.gif
).
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Se spomnim ko sem gledal to kot mulc. Nekaj delov je bilo res scarry. Npr. tisti, ko so si nekaj šepetali na uho...in si se potem čisto spremenil.., al znorel...potem je bilo pa še na radiu...kr hudo. Pa tistega, ko je ustavil čas....





Če kdo rabi vseh 156 delov...
grims-1.gif
...



28,8GB

 
Nazadnje urejeno:

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Enega se ful spomnim. En tip je vsak dan videl, kako se en rdeč avto v prepad zapelje. Na koncu pa mislim da je sam zapeljal noter.

Scenariji so bili bolj taki kot so kakšne moraste sanje.
cheer.gif


Če kdo lahko predlaga kakšne dobre dele, da ne bi tistih 2/3 dol vleku.
aplauz.gif
 

Mr_Giany

Pripravnik
8. avg 2007
52
0
6
Citat:
Uporabnik pediater pravi:

Enega se ful spomnim. En tip je vsak dan videl, kako se en rdeč avto v prepad zapelje. Na koncu pa mislim da je sam zapeljal noter.



Scenariji so bili bolj taki kot so kakšne moraste sanje.
cheer.gif




Če kdo lahko predlaga kakšne dobre dele, da ne bi tistih 2/3 dol vleku.
aplauz.gif






Bom naredil spisek, ko pogledam vse dele skozi
smile-1.gif






Tisti rdeči avto v prepad pa je bil primer župnika, kateri je imel privide iz mladosti. Sem gledal pred kratkim.
 
Nazadnje urejeno:

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
V življenju sem gledal le en del te serije, na satelitski več kot 10 let nazaj. Šlo se je o enem starem upokojenem paru. Stari je zelo rad bral knjige, stara mu pa to nikoli ni pustila. No, potem je pa prišlo do neke nesreče, v glavnem celo mesto je zradiralo. Stari preživi in začne navdušen brat knjige. lol
smile-1.gif
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Ja, se spomnim. Itak.
smile-1.gif
Če kdo slučajno naleti na ta filmček, naj prosim sporoči v to debato.
 
Nazadnje urejeno:

Mr_Giany

Pripravnik
8. avg 2007
52
0
6
Citat:
Uporabnik Georgie pravi:
Ja, se spomnim. Itak.
smile-1.gif
Če kdo slučajno naleti na ta filmček, naj prosim sporoči v to debato.


Jaz sem v fazi pregledovanja 80`s TZ-jev in se tega dela na spomnim. Je pa res, da mi manjka še približno polovica tretje sezone, da jo pregledam. Ko bom pregledal vse, bom tukaj napisal naslove najbolj zanimivih epizod. Ker nekatere so tako zelo brezvezne, da strogo odsvetujem gledanje, nekateri pa so naravnost odlične!
cool-1.gif
 

Mr_Orange

Pripravnik
15. avg 2007
723
3
18
48
Murgle
Najboljše so tiste črnobele iz 60h let. Se spomnim kot osnovnošolski mulc, ko so to vsako jutro med počitnicami vrteli zjutraj na takratnem TV Zagreb.

Epizode kot so npr. gremlini na letalu (na krilih), pa ko se je tipu razbila ura in se je zato ustavil čas, še sploh pa tista epizoda, ko se je enemu vedno prikazoval en in isti štopar ob cesti... Skoraj spat nisem mogel...
cool-1.gif


Epizode iz 80ih so mi potem bile slabše, 90ta pa pretežno čist mimo...
13.gif


Take stvari morajo bit črnobele! Je še bolj scary
evil.gif
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Citat:
Uporabnik Georgie pravi:
Ja, se spomnim. Itak.
smile-1.gif
Če kdo slučajno naleti na ta filmček, naj prosim sporoči v to debato.


Tega o nosu se js spomnem. Zgodba je šla o tem kako je umrl dedek. V isti hiši so pa živeli še vnuk in njegova mama. Ampak ker je bil dedek tako trmoglav in trmast si ni hodu priznat da je umru. In je prišu kr dol iz sobo kamor so ga dali ležat, kot mrtveca. Ni priznal da je umrl. Poklicali so zdravnika pa mu je poslušal srce - nč, špegu pod nos - tut dihu ni. Pa še zmeri ni verjel da je umru. Skos je mel take sitne pripombe, so ga meli že vsi poln qurac. Je pa fantek šel k ciganki pa mu je ta dala poseben prah zanj, ki ga mora zviti v prtiček zraven kosila. Prinese domu ga mama krega kako se je pustil tako nategnt, prah je bil navaden poper. Ampak fantek to res nardi in rezultat tega je bil da je dedek ko si je obrisu s prtičkom kihnu in utrgalo mu je nos. No pol si je pa končno priznal da je mrtu. Pa je ustal, se poslovil pa se ulegu na pare.