TV Philips 42PFL5405H vezava 5.1

some1

Zelenc'
13. jan 2009
4
0
1
Torej imam sledeč problem. Kupili smo zgoraj omenjeni tv ( http://www.navigatorcenter.ro/images/products_images/genius/sw-5000.jpg ). Preden mi začnete tukaj pisati vse mogoče lahko povem, da se zavedam da nebo souround zvoka in te zadeve. Gre se mi predvsem zaradi bassa in malo bolj čistega zvoka, kot pride iz tvja.

Torej uspelo mi je vezati preko kabla - TV -izhod slušalke v woofer L+R kanal. To je kabel, ki sem ga dobil zraven zvočnikov ravno za te namene.

Jaz bi pa sedaj rad namesto izhoda za slušalke dal v izhoda L+R na tvju. V wooferju ostane enako. Vendar, ko sem tole priključil nisem dobil ven zvoka. Gledal sem malo po nastavitvah vendar tam lahko dodam samo naprave, kot so Home teater in podobno. Posledično ni slike
smile-1.gif


Zanima me, če se je kdo že igral s tem in kako bi to usposobil. Bo zvok kaj drugačen preko teh dveh izhodov ali enak, kot preko izhoda za slušalke?

Hvala za pomoč.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Kak si ti to zvezal? Glede na spodnjo sliko mi ni ravno jasno, kam si ti priklopil činče

Analogni stereo (L+R), kar bi ti rad, ti tvoj tv omogoča samo preko slušalk.
Ali pa digitalni izhod preko enega čična, kar pa ti ne podpirajo tvoji zvočniki

130077-philips-42pfl5405h-9221.jpg
 
22. jul 2007
12.815
1.317
113
123
nekje sem prebral, da se da pri določenih tv-jih na scart in izhodih z adapter priklopnikom KLIK dobiti ven tudi zvok, namesto standardnega 3.5 izhoda za slušalkeLPWWY
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
to je tut res ja.

Sam bi vrjetno oznaka pod scartom mogla izlgedat nekak takole?
42pf5331_10_cow_.jpg
 

Guzaj

Zelenc'
26. dec 2010
3
0
1
Tudi jaz imam enak TV. Kupil sem računalniške zvočnike in preko izhoda slušalk sicer delujejo, vendar ne morem regulirati glasnosti z daljincem. Na drugem, štiri leta starem Philipsovem LCD pa zadeva deluje brez težav. Ima kdo rešitev, kako na 42PFL 5405 priključiti računalniške zvočnike, da bo možna regulacija zvoka z daljincem?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
preko scarta mogoče?

na svojem tv-ju sem opazil, da lahko glasnost slušalk nekaj posebej nastavim v meniju. Poglej če ima tudi tvoj morda kaj takega.
 

Guzaj

Zelenc'
26. dec 2010
3
0
1
Ima, v meniju lahko nastavim glasnost slušalk in posledično se tudi zvok regulira. Je pa to zelo zoprno, saj je treba vsakič iti v menu in je ta zadeva praktično neuporabna. Edina opcija je, da iz SCART-a potegnem audio out in ta izhod priklopim na zvočnike. Je mogoče kdo že to poskusil? Če tudi to ne gre, potem bo treba poskusit zvočnike zamenjat v trgovini s hišnim kinom...
 

Guzaj

Zelenc'
26. dec 2010
3
0
1
Še to, na drugem, štiri leta starem LCD, Philipsu pa deluje čudovito. Takoj ko vtaknem 3,5mm v vhod, se TV zvočniki zablokirajo, z daljincem pa prav fino lahko reguliram zvok.