TV 65" - 75" , je tole OK?

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.761
2.639
113
Sem bral malo o letošnjih Philips OLEDih in kljub temu da naj bi 805 in 935 oba imela precesor slike P5 4. generacije, naj bi imel 935 občutno boljše procesiranje slike. tomi veš ti kaj več o tem? Meni je to malo nelogično, kao isti procesor slike pa različno procesiranje.

Tako da glede na prebrano so prednosti 935 pred 805 sledeče:
-boljše procesiranje slike
-dodatna zaščita proti burn inu
-boljši zvok (B&W)
-štiristranski ambilight
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.761
2.639
113
Aja samo še to v opozorilo glede burn ina, kar sem zasledil na slo-techu. Bom kar nalepil pogovr iz slo techa, škoda da sicer ni napisano za kater model Tvja gre, me pa tudi moti da v letošnjih modelih samo serija 935 ponuja napreden burn in protect (ki pa še zmeraj naj ne bi bil tako napreden kot pri konkurenci)


jijetelu :: 9. nov 2020, 18:34
a kdo ve kao prekinit forcan clear resid. image pri Philips TVju ? kr začel je sikat s sporočilom ? Sej ne da je TV vsako noč vklopljen v elektriko in na stadby


Ondre :: 9. nov 2020, 19:10
Ne da se. Izklopiš tv za 10 min, da ščisti sliko.Meni se večkrat to pokaže saj je tv čez dan vedno vklopljen. Otrok, pravi, naj dam tv spat
>:D


Včasih se pa pojavi tekst, da bo trajalo uro, vendat tudi to vzamem v zakup zaradi nevarnosti burn in-a


jijetelu :: 9. nov 2020, 19:37
no shit, TV je bil ugasnjen 2 uri, pa še kr


jijetelu :: 10. nov 2020, 09:09:47
pol po dodatnih 2 urah se je očitno zadeva končno skalibrirala, sam FFS, evo točno zarad te fore sem jst zaključil s Philipsom, od 17ih naprej zarad neke debilne fore nisem mogel uporabljat TVja, če bi mel TV cel dan prižgan, bi čovek še zastopil, ob 15ih sem prišel domov s službe, fuck off

sicer je cel kup pritožb uporabnikov na to temo na spletu, tko da daleč od tega da sem edini
 
Nazadnje urejeno:

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.095
113
39
MB
tule imaš iz najboljšega vira, ga vincent isto vpraša, kaka je razlika.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Aja samo še to v opozorilo glede burn ina, kar sem zasledil na slo-techu. Bom kar nalepil pogovr iz slo techa, škoda da sicer ni napisano za kater model Tvja gre, me pa tudi moti da v letošnjih modelih samo serija 935 ponuja napreden burn in protect (ki pa še zmeraj naj ne bi bil tako napreden kot pri konkurenci)
Kje si pa to zasledil, da samo 935 ponuja izboljšan burn-in protect?
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.761
2.639
113
Mišleno je bilo med Philipsovimi modeli da ne bo pomote.

To sem zasledil v več testi oz predstavitvah.

Primer:

The replacement for the hugely successful and popular 934 adopts the same P5 with AI picture processing as the 805/855 above. However, it also adds an all-new technology that can greatly help to reduce screen retention or burn-in issues. Called Advanced Logo Detection, it can find and asses any static images on a screen, such as a TV channel logo or videogame UI. They will then be reduced in brightness, which will in turn reduce the possibility of screen burn-in.

Drugače pa je tukaj primerjava razlik v poresorju med 805 in 935

yjPpx5e.png
yjPpx5e.png
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Aja samo še to v opozorilo glede burn ina, kar sem zasledil na slo-techu. Bom kar nalepil pogovr iz slo techa, škoda da sicer ni napisano za kater model Tvja gre, me pa tudi moti da v letošnjih modelih samo serija 935 ponuja napreden burn in protect (ki pa še zmeraj naj ne bi bil tako napreden kot pri konkurenci)


jijetelu :: 9. nov 2020, 18:34
a kdo ve kao prekinit forcan clear resid. image pri Philips TVju ? kr začel je sikat s sporočilom ? Sej ne da je TV vsako noč vklopljen v elektriko in na stadby


Ondre :: 9. nov 2020, 19:10
Ne da se. Izklopiš tv za 10 min, da ščisti sliko.Meni se večkrat to pokaže saj je tv čez dan vedno vklopljen. Otrok, pravi, naj dam tv spat
>:D


Včasih se pa pojavi tekst, da bo trajalo uro, vendat tudi to vzamem v zakup zaradi nevarnosti burn in-a


jijetelu :: 9. nov 2020, 19:37
no shit, TV je bil ugasnjen 2 uri, pa še kr


jijetelu :: 10. nov 2020, 09:09:47
pol po dodatnih 2 urah se je očitno zadeva končno skalibrirala, sam FFS, evo točno zarad te fore sem jst zaključil s Philipsom, od 17ih naprej zarad neke debilne fore nisem mogel uporabljat TVja, če bi mel TV cel dan prižgan, bi čovek še zastopil, ob 15ih sem prišel domov s službe, fuck off

sicer je cel kup pritožb uporabnikov na to temo na spletu, tko da daleč od tega da sem edini


No tole upam da mi ne bo delal stalno, namreč v roku par dni uporabe, mi je zvečer 2x napisal da bi rad osvežil zaslon, s tem da mi ponudi opcijao Snooze, kar je tudi OK. Je pa na koncu padla 65oled805 , soundbar bo raje ločen od JBLa.
Z vmesnikom sem več kot zadovoljen, odzivna zadeva, T2 app in Youtube app delata kot morata, odzivno in stabilno, VLC se tudi brez problema poveže na NAS shrambo, tako da trenutno tv dosega pričakovanja.

Samo še en dober wall mount je potrebno najti.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.761
2.639
113
Saj od TVja za 2k je za pričakovat da bo odziven :)

Naj ti dobro služi.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Samo v opozorilo, to ciscenje slike je res nadlezno, vedno bi on zvecer to delal, mogla bi obstaja funkcija kdaj je " do not disturb" , pa naj to spuca preko dneva.

Trenutno imam tv manj kot mesec dni in mi ta funkcija ze pocasi zacenja it na ....

Nisem si mislil da je tako nadlezno in konstantno to.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.761
2.639
113
Sem te svaril točno pred tem. Jaz naprimer na C9 ne vem, da se slika sploh kdaj čisti.
 
22. jul 2007
12.770
1.300
113
123
Samo v opozorilo, to ciscenje slike je res nadlezno, vedno bi on zvecer to delal, mogla bi obstaja funkcija kdaj je " do not disturb" , pa naj to spuca preko dneva.

Trenutno imam tv manj kot mesec dni in mi ta funkcija ze pocasi zacenja it na ....

Nisem si mislil da je tako nadlezno in konstantno to.
LOL, pa to je tako kot da je tv tebe kupil in ne ti njega;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Samo v opozorilo, to ciscenje slike je res nadlezno, vedno bi on zvecer to delal, mogla bi obstaja funkcija kdaj je " do not disturb" , pa naj to spuca preko dneva.

Trenutno imam tv manj kot mesec dni in mi ta funkcija ze pocasi zacenja it na ....

Nisem si mislil da je tako nadlezno in konstantno to.
Katerega OLEDa pa imaš? Domnevam Philipsa?
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.761
2.639
113
Itak, saj je napisal da je kupil Philips 65oled805.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.761
2.639
113
Ja sej to imajo samo Phillipsi tak antiburin software da ti med uporabo teži. Najbolj žalostno je pa da še prej dobiš burnin kot pa na ostalih tvjih.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ja sej to imajo samo Phillipsi tak antiburin software da ti med uporabo teži. Najbolj žalostno je pa da še prej dobiš burnin kot pa na ostalih tvjih.

Burn-in se zgodi med gledanjem in tega noben clean-up ne bo popravil. Pixli se pač permanentno poškodujejo med tem ko "gorijo".

Opcija bi sicer bila, da se slika malenkost cropa (recimo 1cm po vseh robovih) in potem se počasi vozi naokrog - podobno kot to delajo telefoni s status barom (vozijo uro in obvestila levo/desno za par pixlov).
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Burn-in se zgodi med gledanjem in tega noben clean-up ne bo popravil. Pixli se pač permanentno poškodujejo med tem ko "gorijo".
Pixli se izrabljajo in tega res ne popraviš. Lahko pa te pixel refresher funkcije v določeni meri kompenzirajo neeankomerno izrabo ter s tem odpravijo image retention. In na LGju ta funkcija deluje popolnoma neopazno in sicer vsakič ko ga ugasneš po vsaj 4ih urah uporabe od zadnjega refresha. Lahko pa poženeš tudi ročni full refresh, ki traja eno uro (sicer se izvede vsakih 2000ur uporabe ravno tako po izklopu), pa še tam lahko izbereš ali to hočeš takoj ali ko boš naslednič ugasnil TV.

Opcija bi sicer bila, da se slika malenkost cropa (recimo 1cm po vseh robovih) in potem se počasi vozi naokrog - podobno kot to delajo telefoni s status barom (vozijo uro in obvestila levo/desno za par pixlov).
To opcijo (screen shift) ima že moj OLED iz 2017, novejši pa še kaj bolj naprednega recimo detekcijo logotipov in drugih statični elementov slike, kjer po dolečenem času potem zmanjšajo svetilnost tega dela zaslona.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Burn-in se zgodi med gledanjem in tega noben clean-up ne bo popravil. Pixli se pač permanentno poškodujejo med tem ko "gorijo".

Opcija bi sicer bila, da se slika malenkost cropa (recimo 1cm po vseh robovih) in potem se počasi vozi naokrog - podobno kot to delajo telefoni s status barom (vozijo uro in obvestila levo/desno za par pixlov).
Ja, saj to delajo LGejevi OLEDi že nekaj let.
 

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
Tastarim crkuje LG na obroke. Best buy 65" od 700-1000€? Več ali manj uporaba samo za t2 tv.