TV 65" - 75" , je tole OK?

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Je tak TV smiselno vzeti ali je bolje kaj drugega v tem rangu?


Želje so
- velikost 65-75
- OLED ( tako večina pravi, nisem stručko ali je kaj drugega tudi primerljivo)
- Ambilight je med favoriti,tako da verjetno samo Philips pride v poštev.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
če ne misliš uporabljat aplikacije eon od telemacha (na tej platformi pač ni podprta) pol je to to. Slikovno je tv enak kot 804 serija
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.759
2.638
113
Dobra cena za 65" OLED TV. Samo to je najbolj osnoven OLED TV, ki ga lahko kupiš (osnovni operacijski sistem, nima HDMI 2.1, slabša burn in zaščita, itd) Če bi jaz dal toliko za TV, bi dodal še tistih 200-300 EUR, pa bi kupil LG CX ali Sony A8.
Sam če ti je Ambilight must have pol drugega kot Philips itak nimaš na izbero.
 
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Torej, opcija brez Amblilight okoli 2k ?

Kar se tiče OS, kaj je trenutno top? Android?
Jeba je k nemoreš v trgovino in poklikat mal...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
Sej je tud opcija z ambilight v istem rangu, je pa razlika bolj 400+ e kot “200-300” ;)
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.759
2.638
113
LG CX dobiš pod 2K. Mogoče bo v naslednjih dneh kje še boljša cena.

Priporočam tudi da malo spremljaš na slo-techu, kjer so malo bolj aktivni glede TVjev pa se dostikrat objavi povezava do kakšnega dobrega nakupa (tema OLED TV in Kateri 55" in večji LCD televizor?)
Če boš tam kaj prebiral pa ti svetujem da komentarje uporabnika andrej69 vzameš z rezervo saj je pospeševalec prodaje za Phillips.

Glede OS ti pa težko rečem. Saphi, ki je na na TVju ki ga imaš ogledanega, Phillips načeloma daje v svoje budget tvje in pomoje v televizorju za 1,6k nima kaj iskati.
Android je sigrno trenutno najbolj podprt OS z največ aplikaciji in z dobrim HWjem, bo sigurno tudi dobro delal. Meni osebno je super tudi LG WebOS z svojim magic remotom ima pa navoljo manj aplikacij kot na Androidu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
pod 2k je dober deal, če je dobavljivo seveda, jaz načeloma gledam prodajalce kjer lahko danes kupiš in pelješ. :D

ohoho je primerov kjer folk pride v trgovino kupit za par evrov več ker se naveliča čakat dobavo najcenejšega iz ceneje.si :D

drugače pa, ne vem kdo je tisto na slo-tech forumu, v ekipi philips tv slovenija, andreja nimamo nobenega ;)
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.759
2.638
113
Povezavo sem zasledil na slo-techu. Trgovine osebno ne poznam. Piše da je zaloge 27kom, kaj naj bi pa to pomenilo pa ne vem. Se mi zdi velika zaloga za eno spletno prodajo. Imajo pa vse podatke lepo objavljene in če koga zanima najbolje da jih kontaktira, kakšen je dobavni rok. Sem pa preveril in lani so naredili 1,35MIO EUR prometa, tako da verjetno iz dnevne sobe ne prodajajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
nisem šel v detajle brat sicer ampak pomoje je kak trgovec, pač fan znamke, ni to preveč resno za jemat ja :D
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.759
2.638
113
sej ne pravim za dotičnega, bolj splošno :D
Se čisto strinjam s tabo. Jaz tudi nebi šel kupovat TVja od kakšnega Romunskega sumljivega trgovca, ali pa od nekoga, ki je pred enim mesecom začel s prodajo in bo TV naročil šele ko mu ga bom jaz plačal po predračunu.
Jaz sem samo napisal kaj sem ugotovil za dotičnega prodajalca v pomoč lostu.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
LG CX dobiš pod 2K. Mogoče bo v naslednjih dneh kje še boljša cena.

Priporočam tudi da malo spremljaš na slo-techu, kjer so malo bolj aktivni glede TVjev pa se dostikrat objavi povezava do kakšnega dobrega nakupa (tema OLED TV in Kateri 55" in večji LCD televizor?)
Če boš tam kaj prebiral pa ti svetujem da komentarje uporabnika andrej69 vzameš z rezervo saj je pospeševalec prodaje za Phillips.

Glede OS ti pa težko rečem. Saphi, ki je na na TVju ki ga imaš ogledanega, Phillips načeloma daje v svoje budget tvje in pomoje v televizorju za 1,6k nima kaj iskati.
Android je sigrno trenutno najbolj podprt OS z največ aplikaciji in z dobrim HWjem, bo sigurno tudi dobro delal. Meni osebno je super tudi LG WebOS z svojim magic remotom ima pa navoljo manj aplikacij kot na Androidu.


Želja mi je po kvaliteti in funkcionalnisti, ne samo da kupimo nekaj poceni.

OLED je želja zaradi čiste slike in naj bi bil nek kvalitetni sistem.
OS-a nisem testiral nič, vsekakor pa nebi rad neke zastarele verzije "smart TV"ja, ker to imam na trenutnem Philipsu in je katastrofa, tako da definitivno iščem nekaj kar je odzivno, torej da ko odpres npr youtube, da dela. Ne da je xx težav zakaj ne dela.
Če je Philipsov model kateri smiselno vzeti, se priporočam, lahko tudi 2500€ , ampak večinoma vidim da je mennje tako da Philips ima lepe televizije, ostali pa dobre :D

Kupit ga mislim pa mimovrste, bigbang, mogoče amazon, skratka trgovine ki so preverjene, brez čuri muri s.p. :D
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
Pri Philipsu imaš potem 65oled805 za cca 2,2k ali 65oled935 za 2,7k (ta ima bowers soundbar in izhod za nizkotonec)
lg imaš za okol 2k ali malo manj, sony pa kakih 100 e več kot philips.

kar se oled segmenta tiče so si tvji dokaj podobni, panel je enak, os je pri sonyu in philipsu enak, itd.
lg ima v letošnjih edini hdmi 2.1
pri sonyu imaš namesto zvočnikov aktuatorje ki vibrirajo ekran in s tem proizvaja zvok
pri philipsu pa ambilight :D na seriji 9, štiristranskega
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Pri Philipsu imaš potem 65oled805 za cca 2,2k ali 65oled935 za 2,7k (ta ima bowers soundbar in izhod za nizkotonec)
lg imaš za okol 2k ali malo manj, sony pa kakih 100 e več kot philips.

kar se oled segmenta tiče so si tvji dokaj podobni, panel je enak, os je pri sonyu in philipsu enak, itd.
lg ima v letošnjih edini hdmi 2.1
pri sonyu imaš namesto zvočnikov aktuatorje ki vibrirajo ekran in s tem proizvaja zvok
pri philipsu pa ambilight :D na seriji 9, štiristranskega


Hja, soundbar je bil v planu vzeti tudi, ampak če da ima serija 9 že poleg, bi verjetno šlo s tem skozi.... Sicer je bil soundbar ogledan nek drug, v rangu cca 400-500€ , vprašanje pa kako se obnese ta ki je že poleg. Woofer bi dodal aktivni poleg jasno.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
Kak jbl v tem cenovnem rangu bo dal vec od sebe kar se jakosti tice, tu pac malo placas to da je bowers. Kakovost oz zvocni okus pa je tako odvisen od posameznika :D
bos pa verjetno se v kratkem lahko sel v zivo pogledat, pomoje se najkasneje drug teden trgovine odpirajo nazaj.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.759
2.638
113
Ja v samem panelu naj ne bi bilo razlik, vse namreč proizvaja LG Displays. Po mnenju strokovnjakov pa naj bi mela Sony in LG boljše procesiranje slike kot Phillpis in sta na testih pred Phillipsi. HDTVTest (video zgoraj) je letos (če izuzamemo Panasonic HZ2000, ki ga pri nas ni v prodaji in je zaradi panela z dodatnim hlajenjem pregrešno drag) bil najbolje ocenjen Sony A8, sledi pa LG CX.

Jaz bi se sigurno odločil za enega od teh dveh. Verjetno bi vzel CX zaradi nižje cene ter ker mi je magic remote velik plus.

Če pa ti je Ambilght must have pa vzemi 65oled805, ker kot je rekel tomi za 500EUR dobiš lahko dosti več od avdija. Če je pa še kakšna razlika med 805 in 935 bo pa bolj tomi vedel ki bolje pozna Phillips.

Aja pa če slušajno misliš uporabljat TV za igranje iger je pa LG CX zmagovalec brez konkurence.
 
Nazadnje urejeno: