Turčija in sim

jesenican

Pripravnik
1. dec 2017
60
3
8
Zdravo. Zanima me, če ima kdo izkušnje z nakupom in uporabo sim kartice v Turčiji. Baje se moraš registrirati v Turčiji (kartico in telefon), da potem lahko uporabljaš zadevo. Ali je zadeva sploh izvedljiva po normalni poti in ali se sploh "splača"?
 
5. avg 2011
1.041
185
63
Okolica Ormoža
Zdravo. Zanima me, če ima kdo izkušnje z nakupom in uporabo sim kartice v Turčiji. Baje se moraš registrirati v Turčiji (kartico in telefon), da potem lahko uporabljaš zadevo. Ali je zadeva sploh izvedljiva po normalni poti in ali se sploh "splača"?
Ne vem, zakaj bi moral v Turčiji kupovati sim kartico. Ko sem bil pred tremi leti na dopustu, sem telefon preklopil na turškega ponudnika in nisem imel nobenih težav. Sem pa seveda uporabljal telefon le za pogovore in ne za pošiljanje podatkov.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Ne vem, zakaj bi moral v Turčiji kupovati sim kartico. Ko sem bil pred tremi leti na dopustu, sem telefon preklopil na turškega ponudnika in nisem imel nobenih težav. Sem pa seveda uporabljal telefon le za pogovore in ne za pošiljanje podatkov.
Če tvoj operater nima ravno nekega ugodnega addona za Turčijo, mogoče zato, ker te recimo prenos 1GB z lokalno kartico stane manj kot 2€, s slovensko pa več kot 10k € (pri Telekomu recimo 12€ na MB oziroma 12k € za GB). Za večino ljudi, je to vrjetno že dovolj velika težava :)

Zdravo. Zanima me, če ima kdo izkušnje z nakupom in uporabo sim kartice v Turčiji. Baje se moraš registrirati v Turčiji (kartico in telefon), da potem lahko uporabljaš zadevo. Ali je zadeva sploh izvedljiva po normalni poti in ali se sploh "splača"?
Izkušenj s Turčijo žal nimam, morda pa najdeš kakšne uporabne informacije tukaj.

Če prav vidim, je problem, če tuj/neregistriran SIM uporabljaš pri njih več kot 120dni. Če drugega ne, ima pa Vodafone očitno tourist SIM za 40TRY (3.7€) za 20GB neta za 28dni.
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113

Svet 7 dni​

Po porabi v paketu vključenih storitev oziroma po izklopu dodatnega paketa se storitve obračunavajo po rednem Ceniku gostovanja v tujini. Seznam držav in operaterjev najdete tukaj, posebne pogoje dodatnih paketov pa tukaj. Paket se samodejno izklopi po 7 dneh.
VKLOP: Na številko 7070 pošljite SMS s ključno besedo:
"Svet 7 dni"
Preberite manj

19.90€


To je za Telemach
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Če tuj SIM laufa v TR omrežjih 180 dni / pol leta ga “Turki” blokirajo.

Glede uporabe in nabave TR SIM pa žal ne vem.
Zanimivo da zgoraj potem omenjajo tuj SIM in roaming kot workaround, ker naj bi sicer blokirali telefon (IMEI), če tuj telefon uporabljaš z lokalno SIM več kot 120dni.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V vsaki prodajalni simk v Turčiji ti bodo opravili registracijo predplačniške številke v 10 minutah. Rabiš svoj telefon (da dajo simko not) in potni list, da ga kopirajo in pošljejo operaterju. Sem delal to pred dvemi leti.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
V vsaki prodajalni simk v Turčiji ti bodo opravili registracijo predplačniške številke v 10 minutah. Rabiš svoj telefon (da dajo simko not) in potni list, da ga kopirajo in pošljejo operaterju. Sem delal to pred dvemi leti.
Kaj pa tole:

Tax for foreign mobile phones

Before an operator will register your phone, they require a special document from the local Tax Office. In 2020 the fee for "importing" a foreign device was raised to horrendous ₺2006.20 (Turkish Lira) tax (around €196 or US$237). So you have to go to the tax office first and pay ₺2006.20 to have your phone registered for another ₺50 later to finally use a local SIM card. More info about this procedure from this website in English. There are exceptions made for temporary residents.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A se pogovarjava o "uvozu" tujega telefona za uporabo v TR, ali kratkoročni turistični uporabi? ;)
Zadnji stavek preberi, ki si ga citiral.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Jaz sem razumel, da če rabiš do 120dni, ni treba nič registrirat, sicer moraš delat ta "uzov", lahko pa da se motim.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Iz prve roke - kupiš sim, v prvi trafiki, kjerkoli, ne pa v poslovalnicah operaterjev. Da ti sim not, pove, kaj je kaj (za spremljenje porabe, preostanek...) in dela...
Meni je za 10€ kartica delala teden dni... (Klici v SLO, sms v SLO, podatkov je ostalo dovolj...). Potem pa sem šel k istemu in mi je za 5€ napolnu, pa je bil mir še za teden dni...
Kako to on dela z operaterji in prijavo - njegova stvar...
 

jesenican

Pripravnik
1. dec 2017
60
3
8
Hvala za pomoč. Se pravi, obstaja možnost nakupa predplačniške kartice in potem vesela uporaba podatkov :)