Tržna inšpekcija - fizična oseba!??

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Kolikor poznam situacijo je BSA kar precej denarja vložila v izobraževanje tržnih inšpektorjev, v smislu odkrivanja nelegalne programske opreme.
 

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Sem opazil ja navigacijske cedeje, zdaj pa ti meni povej, če je to piratstvo ali ne?

Torej je vaša firma, ki prodaja naprave, neka krinka za tvoje nelegalne nav. cedeje...

Ker se spomnim, da so bili zelo poceni in jih nobena prava firma tako poceni ne bi dala.

Mogoče pa sem te zamenjal z enim, ne vem, ker se nisi prestavil.

Lp

P.S. Nasvet z odvetnikom ni slab, saj bi naredil tako.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Saj še ne veš na podlagi česa te vabijo oziroma kaj je pravna podlaga za obravnavo.

Ponavadi inšpkecija lovi "bolhače", ki na veliko prodajajo in pozabijo na državo ...

Boš moral že malo več podatkov navesti.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
ja kaj si prodal al ne? če si res utajal davek, ne vem kaj sprašuješ.

Kriv. Plačaj and move on.

pa naj bo šola za naprej
wink-1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Žal si hudimano skrivnosten glede tvoje situacije, vsaj meni ni jasno, kakšna točno je zgodba: prodajaš CDje? Navi naprave? Prodaja nekdo tretji, ki ima oglas na tvoji strani? Če prodajaš ti: koliko si že prodal? So CDji piratski? Osebna prodaja ali po pošti?....

Izjasni se, po možnosti razumljivo, da bomo dobili celotno sliko in ti bo lahko kdo celo svetoval kaj in kako.

Do takrat lahko le ugibamo. Edina jasna stvar zaenkrat je, da si vpleten kot fizična oseba. WhiteCell ti je napisal, kaj to pomeni: najmanj delo na črno in utaja davkov. Potem je odvisno ali so naprave 100% skladne z našimi predpisi (garancija, navodila, vsi certifikati...). S slednjim ni šale - kolegu je inšpektor v komisijski našel v Avstriji kupljene Playstatione, par kosov. Kazen je bila blizu 2mio bivše valute.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Kadar lovijo pirate, organi pregona običajno pri osumljencu preiščejo stanovanje, zasežejo računalnik, pregledajo disk tudi s kakšnim UNDELETE programom, gredo na pošto, kjer dobijo natančen seznam tvojih pošiljk s podatki o kupnini itd.

Vse to skupaj pošljejo s kazensko ovadbo na sodišče. Če gre za ...

... dost je blo.
smile-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Glej, firma prodaja navi naprave in originalne cedeje. Ona pa tam dela, si cedeje skopira in pač proda.
To je to, po moje
grin1.gif


Saj pravim, narod jamra, kak je hudo, pa še vsak nekaj zraven službe dela
hysterical-1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
A nič ne bereš?
grims-1.gif


Je pa to kr biznis

" .... zaslužil več kot 19 milijonov SIT "

kolk je že to v evrih?
smile-1.gif

 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Verjetno so tekdaj po telefonu klical a preverjal na kak način bi ti to prodal. Al pa dejansko kupli. ZDej te bodo pa mal zaslišal, kako je s to prodaja. Pa kako delo na črno omenili al pa zaračunal. Al pa potem dal predlog sodniku.
 

baufix

Pripravnik
5. nov 2008
155
0
16
Obala
Ali je kdo pomislil, kako na vse skupaj gleda nekdo, ki povsem legalno skrbi za zastopstvo, distribucijo, prodajo, potem pa mu nek xy na šverc prodaja isto robo po nižji ceni?