Trst - turistično

tincelj

Pripravnik
1. okt 2008
430
0
16
obalca
zapelji se do Lignana. dolga peščena plaža, en kup kafičev in hotelov ob plaži. podobno kot Rimini, le da malo manjše.
jaz že nekaj let hodim dol za kakšen vikend. ful simpatično, pa dost maš za se šetat.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Sistiana/Sesljan, Grado/Gradež , Lignano Sabiaddoro, mogoče celo Lido di Jesolo (140km od meje)
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Še vedno zmaga Riklijeva pot od Sesljana do Devina. V Devinu je v pristanišču lušna restavracija, greš na capuccino in potem nazaj. Edini vzpon je nazajgrede s pristanišča, ampak gre. V eno smer je 6km, uro pa pol počasnega prehoda.

Ali pa odšteješ solde in greš na oglede gradu Miramar. Zraven je tudi botanični vrt (dobro ne prav velik).

Pravzaprav se je zgodilo, da sem oboje naredil v istem dnevu. Lahko se pa potem ustaviš med Miramarom in Trstom in gledaš še ko sonce utone v morju. Se da celo posedet, ker so klopce med cesto in morjem.
smile-1.gif
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Hvala vsem za ideje.
Včeraj sva šla do gradu Miramar in na sprehod po parku.
Ker sva šla malo pozno iz LJ, je zmanjkalo časa za sprehod po Riklijevi poti, jo pa nameravava obiskat za naslednji izlet.

Me je pa presenetilo, da je ob tisti lokalni cesti do gradu bila plaža že polna ljudi, ki so se v kopalkah pekli na soncu.
shocked-1.gif
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Notranjc, ali ti načrtno vsa slovenska imena mest in vasi poveš po lahovsko?
Ta mesta so Italianska..poglej na zemlevid,zganci in jota nimajo z temi mesti nic !