TRIGLAV KOMPLET

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Ok, sam paket razumem, me pa zanimam kako bo vplival na ostale "popuste" na policah. Recimo da mi zaradi 7mih polic sešteje 11%.

-5% pri kasku. Razlog: lastništvo dveh ali več vozil zavarovanih pri ZT. To ostaja? (vem da je drgač 11% na koncu več
grin1.gif
)

-mama je recimo imela 13% popusta pri zavoravanju bajte. Razlog: veliki premoženjski paket+veliki avto paket. To ostaja, ali recimo sedaj takih popustov ni več?

Ne vem zakaj imam občutek, da bodo določeni popusti sedaj izginili in boš na koncu na slabšem
crazy1.gif
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Jst tud ne vem zakaj, a si kej tazga pojedu?

Ni tople vode, vec razlicnih polic vec popusta.

To je odgovor ZTja na dumping tujih zavarovalnic. Tko si jst to predstavljam,

lpm
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Do sedaj so se paketi poznali v glavnem a avtomobilskem zavarovanju, sedaj pa pri vseh zavarovanjih.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Jst tud ne vem zakaj, a si kej tazga pojedu?

Ni tople vode, vec razlicnih polic vec popusta.

To je odgovor ZTja na dumping tujih zavarovalnic. Tko si jst to predstavljam,

lpm

Dej preberi preden pametuješ.

Že sedaj so dajali neke interne popuste (ki sem jih tudi napisal) če imaš več polic pri njih. In sedaj me zanima če ti popusti to zamenjujejo?

primer: če sm imel sedaj 13% popusta na zavarovanje hiše (zaradi zavarovanja bajta+avti) in po novem dobim 11% je to zame nateg z tem " Triglav paketom"
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Ne ne, to je jasno kot beli dan .
grin1.gif


V mojem primeru je bilo na "končni" znesek pri zavarovanju bajte obešenih teh 13%.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Berem prov.

Z drugimi besedami je nacin dajanja popustov spremenjen. Ce potegnes crto so spustil cene.

Ni vec internih, komercialnih ali kakorkoli ze to poimenujes popustov. Zdej je za vse stranke enako, ce poenostavim je pa tako kot sem ze prej napisal.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
točno tko, prej je agent lahko nek svoj popust dal, sedaj pa so jih začel preverjat in se ga ne sme več kr sam zmišljevat. Sam sem s tem "kompletom" prišel iz 4% na 9% popusta oz cela familija ga lahko koristi.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.823
4.320
113
Ali kupujete popuste ali vas zanima končna cena, Triglav se kar približuje Generailiju v prodaji popustov...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Ali kupujete popuste ali vas zanima končna cena, Triglav se kar približuje Generailiju v prodaji popustov...

Indid, ampak ne na lepe oči kot Generali...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Ali kupujete popuste ali vas zanima končna cena, Triglav se kar približuje Generailiju v prodaji popustov...

men ni za tistih par % popusta. Če bi mi blo, potem vrjetno ne bi bil pri tirglavu
evil.gif

Sva z agentom mal vrgla besede o konkurenci in raznih "vinjeta*" (*tudi ostali veliko oglaševani popusti) akcijah in izkušnje njegovih trank, ki so jih "vinjete*" zamikale, pa je ugotovil, da imajo na koncu vsi nekje tam tam cene. Jebiga, drobni tisk je treba brat
wink-1.gif
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
Kako se to v praksi sklene?
Povej imena in priimke?
Št. polic?
Je važno kdo je 'nosilec'?
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Oddas obrazce, ki so na spletu. Bp preko maila. Uredijo v roku 24 ur.
Preko davcnih ugotovijo katere police imas/imajo claniin ti poslejo izracun, skupaj z stevilko paketa.
Nima veze kdo je nosilec.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Razlaga meni:
v paket sodi vse, kar je sklenjeno pri tej zavarovalnici in ima stalni naslov skupen (torej moje police, ženine, tastove, od otrok...). Nisem pa nobene vloge delal, agent je samo iskal po tem kriteriju in kljukal... ko sem podaljševal prvo zavarovanje letos...
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Tako je, baje ti to uredijo ob prvem zavarovanju. Ko sm vprasal koj k. pol to oglasujete je bla tisina
hysterical-1.gif
Najbrs na to foro, do 50% off
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Ok, nisem zavarovalničar, me pa vseeno zanima, kaj naj bi ti odgovoril
confused-1.gif
. Pač reklamirajo, da lahko pri njih dobiš do 50 % popusta, če imaš več zavarovanj pri njih. Sicer pa ni nujno, da sploh to uveljaviš.

LP!
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Reklamirajo da naj si urediš ta paket, na koncu ti pa rečejo, sej ne bi bilo treba
bonk.gif
bi itak sami. WTF.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Razlaga meni:
v paket sodi vse, kar je sklenjeno pri tej zavarovalnici in ima stalni naslov skupen (torej moje police, ženine, tastove, od otrok...). Nisem pa nobene vloge delal, agent je samo iskal po tem kriteriju in kljukal... ko sem podaljševal prvo zavarovanje letos...

enako je bilo pri meni
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik miha013 pravi:
Kako se to v praksi sklene?
Povej imena in priimke?
Št. polic?
Je važno kdo je 'nosilec'?

No, jaz imam "sveže" izkušnje s tem. Zavaroval sem nov (iz tovarne) avto Škoda Superb v vrednosti 29k. Polica za moj PR (4 pri AO in 1 pri AK) je prišla cca 1350 eur za veliki plus paket (AO, AK in vse kombinacije, torej parking, stekla, luči, divjad, toča, kraja asistenca itd...). Za popoustom na ta paket (17%) in ostalimi popusti (stalnost, mlada družina, brez škode itd...) je prišla polica malo več kot 900eur.

Na polici je nato naveden ta znesek, za "komplet" pa dobiš nov papir, kjer ti obračunajo popust. Če sem prav razumel je nosilec lahko kdorkoli, pač tisti ki prvi nekaj zavaruje. Upoštevajo se vse police, ki so vezane na tvoj naslov, v našem primeru 3 avti, hiša in 2x življenjsko. Police ti najde kar referent sam v računalniku, ti samo potrdiš da je ok da se vključijo. Za ostale police potem dobiš ene take A6 listke, ki jih tisti, ki naslendnji zavarujejo, predložijo, da dobijo popust.

V mojem primeru je bil popust kar orenk (cca 190 eur, tako da je polica prišla skupaj na 740 eur), tako da je meni zadeva kul.

Vem da bi lahko bilo ceneje (g24 vrne ceno 680 eur, res pa je da ni upoštevana dodatn oprema, ki jo je tukaj kar precej), ampak vsaj take divje razlike niso več.
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Citat:
Uporabnik miha013 pravi:
Kako se to v praksi sklene?
Povej imena in priimke?
Št. polic?
Je važno kdo je 'nosilec'?

No, jaz imam "sveže" izkušnje s tem. Zavaroval sem nov (iz tovarne) avto Škoda Superb v vrednosti 29k. Polica za moj PR (4 pri AO in 1 pri AK) je prišla cca 1350 eur za veliki plus paket (AO, AK in vse kombinacije, torej parking, stekla, luči, divjad, toča, kraja asistenca itd...). Za popoustom na ta paket (17%) in ostalimi popusti (stalnost, mlada družina, brez škode itd...) je prišla polica malo več kot 900eur.

Na polici je nato naveden ta znesek, za "komplet" pa dobiš nov papir, kjer ti obračunajo popust. Če sem prav razumel je nosilec lahko kdorkoli, pač tisti ki prvi nekaj zavaruje. Upoštevajo se vse police, ki so vezane na tvoj naslov, v našem primeru 3 avti, hiša in 2x življenjsko. Police ti najde kar referent sam v računalniku, ti samo potrdiš da je ok da se vključijo. Za ostale police potem dobiš ene take A6 listke, ki jih tisti, ki naslendnji zavarujejo, predložijo, da dobijo popust.

V mojem primeru je bil popust kar orenk (cca 190 eur, tako da je polica prišla skupaj na 740 eur), tako da je meni zadeva kul.

Vem da bi lahko bilo ceneje (g24 vrne ceno 680 eur, res pa je da ni upoštevana dodatn oprema, ki jo je tukaj kar precej), ampak vsaj take divje razlike niso več.

sem te danes videl na Verovškovi ob prevzemu
cool-1.gif

lep voz! Srečno vožnjo