trdi foršpan

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
torej ne uni plastični, prozorni, amšpak trdi, mogoče celo koviska žica..ponavad v kolutu, v škatli.

rabim za 15 minut..če me hebe pol dneva..prevzem lj okolica.

plačilo po dogovoru.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Ne vem za kaj rabiš, a če ob cesti najdeš kakega telekomovca oziroma GVO-jevca, ga pobaraj in se z njim zmeni. Lahko tudi kakega od elektro, imajo običajno oboji tiste trde rumene.
 

bansh28

Fizikalc
24. sep 2009
2.390
2
36
ORGINAL tm
drugače pa vzemi enga mehkega in ga z viagro posuj ! bo trd ko hudič
wink-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
a se raztegne? je feder, ali zajla.

zakaj rabim
hiša, 15m recimo roštilj haus. alkaten v zemlji. če grem iz haus v hišo..se zatkne pri koncu..je očitno stisnjena..če grem hiša haus, se zatakne pri koncu, ko alkaten zavije ven iz zemlej. kabel stoji in upanje umira že pol leta.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Ja res zgleda kot feder, navita.

Koliko notranjega premera ima ta tvoja alkaten cev? Če tadroben foršpan ne zavije, bo tadebel še toliko manj. A si probal obračati konec foršpana?
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Koliko pred koncem pa se ustavi ?
Si poskusil vrtet in potiskat foršpan ?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
sem prevlekel celo bajto..25m po fi16..pa je šlo..celo eno cev, k je bila tudi stisnjena, pa mnogo ovinkov.

kle pa ne gre. vrtel, mazal, porival, j.mater..vse.

vstavi se na cca pol metra pred koncem. vobeh smereh.

plastika..se zacne lomit..kabel..se zatakne..mogoče če bi zrinu eno žilo 6mm2 trde žice...a kaj k sem vse dal anprej in moram pol kušpit spet cel kolut.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.283
125
63
Citat:
Uporabnik softi pravi:
sem prevlekel celo bajto..25m po fi16..pa je šlo..celo eno cev, k je bila tudi stisnjena, pa mnogo ovinkov.

kle pa ne gre. vrtel, mazal, porival, j.mater..vse.

vstavi se na cca pol metra pred koncem. vobeh smereh.

plastika..se zacne lomit..kabel..se zatakne..mogoče če bi zrinu eno žilo 6mm2 trde žice...a kaj k sem vse dal anprej in moram pol kušpit spet cel kolut.

Kaj pa sesalec in motvoz (kupiš v zadrugi, to je plastična vrvica za bale)? Če je cev suha.... Na eni strani vključiš sesalec, na drugi pa vstaviš nitko (niti ni potrebno delati vozlov), jo malce podajaš, potem mora pa zleteti sama od sebe
smile-1.gif
.

Jernej
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Se da odpred tam slučajno ?
smile-1.gif


Mogoče bi bilo res fajn poskusiti s kakšno večjo predvleko (foršpanom) , tistim na vozičku mislim
smile-1.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
tole s plastično vrvico, ali pa foršpan..sem mel 30m, v kolutu..sam sem ga vrnil.

Tisti na vozičku mislim da je iz fiberglasa, gor pa ga je okoli 300m+. Sem vlekel preko 200m linije s tistim. Je pa okoli 1cm debeline.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
hvala vsem. sem ga na koncu nabavil poceni. če kdo rabi, 30m dolžine, naj vpraša. meni je odsližil. en dan sem tlačil akbel not, 10 krat prosil za sposojo..potem v 5 min rešil.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.833
113
daj tisto reč (trši in debelejši 'laks') nabavi, ki je za vlečenje el. žic po ceveh...tisto imam premer par mm in bi moglo iti skozi..če negre potem ni prostora niti za kabel...pa še stvar je hudo zmuzljiva (Za ovire).

Sam imam dolžine 10 m samo dvomim da bo to pri tebi dovolj (Mislim pa da se jih da dobiti dolžine 20 m).

(tiste pol metra pred koncem....je do ovire vmes kak ovinek ali je ravna špura? Ker če je ravnina bi sam poskušal it noter s kako pol cole vodovodno cevjo... pa kar poskušal cev nabiti noter...mogoče bi toliko premaknil da bi z druge strani sprostil kabel, ki bi ga porival noter ?)