Trdi disk

kajvos

Pripravnik
10. sep 2009
146
1
18
Prosim za pomoč !
Ugotovil sem, da mi se trdi disk polni ne da bi za to vedel. Naprošam vas, da mi pomagate ugotoviti zakaj to.
Moj primer : v ponedeljek sem imel praznega prostora na disku 32 GB , v petek zopet pogledam , imam še samo 25 GB prostega.
Med tem časom nisem ne dodajal novih programov oziroma ne da bi vedel, da sem kaj naložil gor.
Ali se da ugotoviti kam in kaj se je to naložilo oziroma kdaj ?
confused-1.gif
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Ce restartas masino, je pa koliko prostega diska?

Kater operacijski sistem?
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Najlažje boš ugotovil, če boš šel pod specifikacije in pogledal datume datotek, ki so se spremenile od ponedeljka do petka.
Po moje je to najlažja rešitev za ugotavljanje trenutnega stanja.
 

kajvos

Pripravnik
10. sep 2009
146
1
18
Najlepša hvala za pomoč !
Poskusil bom odgvoriti :
SLVN : Po ponovnem zagonu je velikost diska ista kot pred izklopom, WIN 7
ZAKON : to ne znam naredit !
LEON 2007 : ravno to bi rad naredil, samo ne tako , da moram it v vsako mapo pogledat kdaj in kje je šlo kaj gor, Če se da to naredito za več map skupaj ali nekaj podobnega ??!!
SUTH PARK: tudi to ne znam narediti !!
Še 1krat hvala za pomoč !!
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Klikni na okence, kjer ti piše zadnja sprememba in se ti bojo posortirali z vrha navzdol od zadnje nazaj in tako delaj naprej.
 

kajvos

Pripravnik
10. sep 2009
146
1
18
Kje bi naj pisalo zadnja sprememba ? Grem na Računalknik - disk D - odpre se seznam map ( malo morje ) . Naj grem v vsako mapo posebej in še podmapo itd. ali kako ?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če prov razumem imaš 2 diska oz lahko enega razdeljenge na dve particiji C in D?

Kater se ti polni, C ali D?

No v vsakem primeru si namesti recimo CCleaner program in z njim pobriši internet zgodovino, koš... Pa vse programe tudi brskalnik moraš imete zaprte.
http://ccleaner.virtualsoft.com/download/images/ccleaner.jpg Desno spodaj klikneš na "run cleaner" Tole ti bo sigurno sprotisolo par GB prostora.


Glede velikosti map, mislim, da windowsi ne znajo sami sortirat po velikosti. Potrebuješ dodatni program, glej spodnjo povezavo. No v tem programu potem tudi s klikom na zavihek (modified) lahko sortiraš katera mapa je bila na zadnje spremenjena.
http://www.mindgems.com/products/Folder-Size/Folder-Size.html
 

jgfd

Pripravnik
7. sep 2007
348
0
16
Priporočam program WinDirStat
z njim lahko hitro najdeš kaj ti zaseda prostor na disku

imaš mogoče vplopljeno/omogočeno hibernacijo sistema?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Nalozi Total Commander , potem pa stiskaj SPACE in bos videl katere mape so velike....slej ko prej bos prisel do dna katera nekoristna mapa in preveč velike fajle notri...
 

prjatu

Pripravnik
24. jul 2007
413
9
18
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Nalozi Total Commander , potem pa stiskaj SPACE in bos videl katere mape so velike....slej ko prej bos prisel do dna katera nekoristna mapa in preveč velike fajle notri...

Shift+Alt+Enter za vse direktorije
 

kajvos

Pripravnik
10. sep 2009
146
1
18
Opravičujem se za pozen odgovor, bil na krajšem potovanju !!
Hvala vsem za trud in koristne napotke !!!!

Stvar je bila v tem, da si je sin snel 3D film. Jaz , "kot dober oče" ne kontroliram njegove mape, zato, da ne bi slučajno si okužil svoj rač.
Vsem še enkrat hvala !!!!
 
Nazadnje urejeno: