Zunanji disk

bws615a

Pripravnik
17. sep 2014
43
0
6
Lep Pozdrav

Imam nekaj vprašanj glede zunanjega diska.

Sam sem pred nekaj dnevi kupil 1,5 TB velik zunanji disk zdaj pa me zanima recimo zakaj vi uporabljate zunanje diske? Sam sem ga kupil recimo za filme z dobro kvaliteto se pravi full hd filme in predvsem serije. Zdaj me zanima tisti ki imate zunanji disk v taki velikosti ali je recimo čudno da vlečeš recimo serijo v kompletu 250 GB (seveda je kvaliteta nora)?. Saj se uporablja zunanji disk predvsem za filme kajneda? Sam recimo vlečem filme full hd in imam tisti HD priključek ker na to gledam preko televizije v lepi resoluciji saj verjetno to vsi počnete
smile-1.gif
? Aja pa še tole ali je recimo možno oziroma ali se zgodi da zunanji disk po nekaj letih preneha delovati ali zdrži recimo tudi do 20 let? Kolikšna je doba zunanjega diska no tako?

Hvala za vse odgovor in LP
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
20 let je zelo nerealna življenska doba.

Drugače pa če imaš kišto in imaš zunanji disk kot trajno shrambo, potem si zgrešil poanto in bi bilo bolje, če bi si kupil navadni disk in ga vgradil v računalnik. Če pa imaš laptop oz. misliš disk prenašati oz. ga misliš uporabljati za backup, potem pa je nakup zunanjega diska smiseln.
 

bws615a

Pripravnik
17. sep 2014
43
0
6
Zunanji disk ni vgrajen v računalnik ampak ga prenašam. Kupil sem ga samo za to, da bom lahko gledal filme v visoki ločljivosti kjer jih bom lahko shranjeval na disk ker računalnik nima dovolj prostora za tako velike datoteke...
 

bws615a

Pripravnik
17. sep 2014
43
0
6
Dobro saj zadeva ni draga recimo 70€ za 1,5TB ni tako drago spet. Upam da zdrži vsaj 10 let, ker si ne predstavljam da bi vse kar imam gor nekega dne izgubil. Sploh ne vem kako recimo bi lahko zavaroval vse te stvari recimo za naslednjih 40 let, če bi ji hseveda doživel :D :D. Ali obstaja sploh rešitev?
 

bws615a

Pripravnik
17. sep 2014
43
0
6
Sem mislil, da je še kakšna druga rešitev
smile-1.gif
. Glede na to da sem ga šele kupil bom nekaj takšnega poskusil čez 7-8 let :D. Kaj pa odgovor na tisto drugo vprašanje?
 

bws615a

Pripravnik
17. sep 2014
43
0
6
Ja ampak če ga recimo kupim jutri bosta potem verjetno oba istočasno guznila čez par let. Aja ko smo že pri tem ali je možno da direktno iz diska preneseš podatke na drugega ali jim moraš najprej iz diska dati na računalnik in na to in računalnika na novi disk???
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
vidim, da si še zelo zelen v multimedijskih vodah.

če ga misliš imet kot glavni vir za shranejvanje pomembnih podatkov, potem nujno še enenga in 1x na teden prekopirat nove stvari na drugi disk. obostajajo tudi programi, ki znajo sami poiskat samo nove stvari;)

če pa ga imaš samo za filme, te pa vrjetno ne bo pobralo, če boš nekega dne ostal brez filmov. Itak, ne boš nobenga več kot 2x pogledal;)

Lahko bo delal 15let, lahko pa bo danes zvečer crknil. Tukaj ni Denya niti Karin, ki bi ti iz kart povedala, kdaj bo crknu!


p.s. če že vprašaš za mnenje, in dobiš konstruktivne odgovore, je potem lepo, da jih upoštevaš ali pa se vsaj zahvališ in svoje ne spametne misli zadržiš za sebe. Ker na način, da se požvigaš na predloge, ne boš več dolgo tukaj gor;)