Trdi disk 16 TB

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Bolj težka bo tale.
Prej sem imel 4 x 1080 kamere in so nafilale 1 TB disk tam v 9 dnevih. Krat 6 je 54 dni.
Imaš Max Bit Rate na deafult ali sploh še nižje ?
Ker pri 5 mp je deafult okoli 4 tavžnt....max našponano pa čez 8 tavžnt. Je razlika ogromna.
Bitrate je variabilen, encoding je H265+ od HikVisiona, kvaliteto sem celo dvignil za eno stopnjo. Scene so večinoma statične in zadeva kuri res zelo malo prostora. Pač 4 kamere okoli hiše pa ena na domofonu (ta je FullHD in "navadno" H264 kodiranje).

Če imaš nastavljen fiksen bitrate, potem je to prva točka za izboljšavo, tega nihče ne uporablja ker kuriš prostor po nepotrebnem.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
Za recorderje je priporočljivo kupiti namenske diske, torej WD Purple in podobni.

Čist kamot lahko tut tega uporabiš za ta namen. Stvar je namenjena enterprise uporabi za cloud serverje ima rejting 550TB/leto (aka 140Mbit konstatnega pisanja/branja). BP bo zdrzal tut par kamer v domači aplikaciji....
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
Reolink kamere ne podpirajo VBR, torej za 4 Megapiksle gre konstantno 8 Mbps. Koliko se ta VBR pozna pri kvaliteti slike žal ne vem, bi moral kdo priti nasproti z dejanskimi posnetki in slikami, da bi videli razliko. Drugače pa pri Reolinku ob 10 kamerah sta 2 TB tam nekje za 4 dni. Ampak to je res taka slika kolikor senzor zmore, konstantno.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Bitrate je variabilen, encoding je H265+ od HikVisiona, kvaliteto sem celo dvignil za eno stopnjo. Scene so večinoma statične in zadeva kuri res zelo malo prostora. Pač 4 kamere okoli hiše pa ena na domofonu (ta je FullHD in "navadno" H264 kodiranje).

Če imaš nastavljen fiksen bitrate, potem je to prva točka za izboljšavo, tega nihče ne uporablja ker kuriš prostor po nepotrebnem.
Bitrate affects video quality and the size of recording files. In general, the higher the bitrate is, the better the image and audio quality will be, and the bigger the file size will be, and vice versa.


Here is the formula that demonstrates the relationship between the SD Card Capacity, the Bitrate (bitrate of clear stream+bitrate of fluent stream), and the Recording Time.
Posnetek zaslona 2023-03-10 051123.png
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Bitrate affects video quality and the size of recording files. In general, the higher the bitrate is, the better the image and audio quality will be, and the bigger the file size will be, and vice versa.


Here is the formula that demonstrates the relationship between the SD Card Capacity, the Bitrate (bitrate of clear stream+bitrate of fluent stream), and the Recording Time.
Poglej priponko 64360
Poanta VBR je da sam niža bitrate ko le-ta ni potreben. Torej neke statične scene brez premikanja imajo lahko zelo nizek bitrate pa kvaliteta ne bo trpela. Ko pa se začne neko premikanje, recimo neki ljudje, veter ipd. pa bo začel kuriti več - tu pa je potem tista max. bitrate omejitev, da ne gre v neko skrajnost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in Piton

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
V čem je fora, da bi snemal stalno. Vklopiš montion detection in snema, samo ko se kaj spremeni +- 60s. Lažje najdeš posnetek, ker ne rabiš gledat statičnih posnetkov, pa še prostor prihraniš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
V čem je fora, da bi snemal stalno. Vklopiš montion detection in snema, samo ko se kaj spremeni +- 60s. Lažje najdeš posnetek, ker ne rabiš gledat statičnih posnetkov, pa še prostor prihraniš.
Enostaven odgovor: motion detection ni 100% zanesljiv. Iskanje motion eventov pa vsaj pri meni ni težava, saj se to zapiše kot metapodatek in lahko "skačem" med eventi.

Je pa ta način precej odvisen od samega softwara. Eni recimo omogočajo continuous recording in posebej recordanje clipov v primeru motiona - tukaj je seveda nekoliko večja poraba prostora.

Ampak kot sem že rekel, meni continous snema 2 meseca na 6TB disku, tako da snemanje eventov nima smisla ker verjetno diska v par letih ne bi zafilal ;)
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Poanta VBR je da sam niža bitrate ko le-ta ni potreben. Torej neke statične scene brez premikanja imajo lahko zelo nizek bitrate pa kvaliteta ne bo trpela. Ko pa se začne neko premikanje, recimo neki ljudje, veter ipd. pa bo začel kuriti več - tu pa je potem tista max. bitrate omejitev, da ne gre v neko skrajnost.
Jah...torej imaš čisti video kolikor pač kamera zmore ob premikih. Kvaliteta se spreminja in to je razlog zakaj ti več dni fila disk.
OK.
Zdj pa...pri meni ena kamera zazna premik....sosednja pa ga ne ker je ta premikajoča mala se zadeva oddaljena recimo 200 ali 300 metrov. Nimaš alarma imaš pa objekt katerega boš lahko bolje videl ob povečavi kjer pa morajo biti bitrati nabiti do konca da imaš efekt.
Moja kišta ima tud H265...ampak očitno samo za 8 in 12 mp kamere. Torej bomo to šele videli kako bo s porabo diska.
Me pa zanima koliko kamer lahko gledaš playback naenkrat ? Več kot 4 ?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Jah...torej imaš čisti video kolikor pač kamera zmore ob premikih. Kvaliteta se spreminja in to je razlog zakaj ti več dni fila disk.
OK.
Zdj pa...pri meni ena kamera zazna premik....sosednja pa ga ne ker je ta premikajoča mala se zadeva oddaljena recimo 200 ali 300 metrov. Nimaš alarma imaš pa objekt katerega boš lahko bolje videl ob povečavi kjer pa morajo biti bitrati nabiti do konca da imaš efekt.
Moja kišta ima tud H265...ampak očitno samo za 8 in 12 mp kamere. Torej bomo to šele videli kako bo s porabo diska.
Me pa zanima koliko kamer lahko gledaš playback naenkrat ? Več kot 4 ?
Gledam lahko vseh 5 hkrati, NVR je 8-kanalni.

Kar se pa tiče tvojih teorij o bitrate... to sploh nima veze. Na H265 in višjih resolucijah konstanten bitrate sploh nima smisla in mislim da ga niti ne moreš vklopiti.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Kaj pa uporabljaš zavideonadzor?

Zaprt (embeded) linux sistem al odprt linux sistem? :)
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Gledam lahko vseh 5 hkrati, NVR je 8-kanalni.
Imaš kakšno idejo zakaj NVR36 omogoča samo 4 kamere playback hkrati? Ko sem to opazil me je skoraj kap. Njihov suport pa.... da so to "željo" play back vseh kamer hkrati posredovali tehničnem oddelku v razvoj :p
A znaš ti to uštimat?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Imaš kakšno idejo zakaj NVR36 omogoča samo 4 kamere playback hkrati? Ko sem to opazil me je skoraj kap. Njihov suport pa.... da so to "željo" play back vseh kamer hkrati posredovali tehničnem oddelku v razvoj :p
A znaš ti to uštimat?
Jaz imam fizični NVR, ki pač ima nek svoj software in do njega dostopam preko mreže. Lahko bi ga preko HDMI priklopil na TV ampak ga nimam v bližini.

Konkretno gre za tale NVR: HikVision DS-7608NXI-I2/S.

Tega NVR36 pa ne poznam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri