Trata

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
kabel je isti, fino je pa da se že zdej odločiš kakega robota bi mel; tako da pol veš kake rabiš odmike in kako ma foro za kake lise... to na netu poguglaš za navodili... recimo eni ima za otok da se žice ne smejo križat, eni rabijo da se otok vedno začne z leve strani pa tko ...

lahko štukaš, samo načeloma naj bi vodilno žico napeljal do najbolj oddaljenega konca; da zna dam pridet. Tako da razmišljaj ali se ti to splača; oz da položiš kako žico viška zdej... ampak zakaj ne bi robot kosil vsega? :D
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
ampak zakaj ne bi robot kosil vsega? :D
nekaj je strmine, kaka veja, listje, krti me imajo zelo radi, veeeliko kabla.... Najbolj "pomemben" del bom dal robotu. Samo, če bi se dobro izkazal bi ga morda nagradil s še več dela :p

kabel je isti, fino je pa da se že zdej odločiš kakega robota bi mel; tako da pol veš kake rabiš odmike in kako ma foro za kake lise... to na netu poguglaš za navodili... recimo eni ima za otok da se žice ne smejo križat, eni rabijo da se otok vedno začne z leve strani pa tko ...
to sem upal, da bi lahko v zimskih mesecih naštudiral... ker ga bom kupil šele naslednjo sezono...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.144
113
Na amazonu maš včasih bisch kabl 100m za 30 eur. Nabavi to. 7 let mi že drži na enih delih brez težav. Tudi če ti izolacijo nese ga ne požre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
ko boš enkrat posejal in se zemlja utrdi, boš rabil mašino za polagat...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Eh, to je moj preblisk. Nimam robota in nisem vedel da rabiš zakopat kabel za oznako meje. Če bi to prej vedel, bi me še manj zanimalo.

Predstavljal sem si pač, da pelješ robota po meji tako kot psa na vrvici in sedaj ve kje je doma. Če tega še ni - pa še bo. Do takrat me pa zagotovo ne zanima.
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Važn da so prebliski. :bonk:Jaz pa lahko rečem, da je robot ena najboljših stvari k sem jih letos namontiral; pa tut če sem kabel mogu položit...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Najprej moraš določiti, kje se bo nahajala polnilna postaja za robota na katero se priklopijo žice, katere boš polagal po ozemlju. Žice so dejansko ograja, čez katero robot ne gre. Sredinska žica čez celo parcelo (oddaja radijski signal) in kaže robotu, kako naj pride do polnilne postaje. WIFI je samo dodatek, da krmiliš robota prek tablice, ali telefona. Gatevay za WIFI je bil zraven, vendar ga še ne koristimo. Lažje je na robotu pritisniti gumb "Go", kot iskati in tapkati po telefonu.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: ales85