Tozba/odskodnina proti zzzs

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Pred parimi leti, no zdaj bo tri leta sem imel operacijo na kolenu. Zaradi narave dela v sluzbi, kjer imam fizicno delo, so me po 4 meseci od operavinega posega poslali delati. Ker sem ze takrat vedel, da je to bilo prekmalu, in tudi po posvetovanju sem poslal pritozbo, da je to prekmalu. Seveda so mi jo zavrnili (oziroma en zdravnik zavrnil) in sem sel delati. Kaksne pol leta je bil mir in so se spet zacele tezave s kolenom, ker se je stopnjevalo sem sel na preiskave, kjer so odkrili da se nekaj dogaja. No danes sem imel manjsi poseg, kjer so odkrili, da je ponovno treba operirati vez ker je ohlapna in tudi kirurg je potrdil, da je to zaradi tega. Zdaj me zanima, kako se tega lotiti, ima kdo kaksne izkusnje? Zaradi mene se ne bojo tako poceni izvlekli, ker v sluzbi imam same probleme... no bolj doma, ker dneve prelezim od bolecin.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Nimam izkušenj. Ampak kako dokazati, da se je poslabšalo zaradi tega? Ti bo kirurg to napisal na papir in stal za tem na sodišču?
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Ker je ocitno da pri tej poskodbi nebi smel se tako zgodaj obremenjevati nogo. Sicer pa ja vprasanje kako dokazati, edino kartoteka me resi ker je napisano, da se mi je v sluzbi pojavljala bolecina, ker od takrat nisem vec sportal, ker sem kasneje cutil v kolenu, da ni tako kot bi moglo biti, dokler se niso zacele konkretne tezave.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ker je ocitno da pri tej poskodbi nebi smel se tako zgodaj obremenjevati nogo. Sicer pa ja vprasanje kako dokazati, edino kartoteka me resi ker je napisano, da se mi je v sluzbi pojavljala bolecina, ker od takrat nisem vec sportal, ker sem kasneje cutil v kolenu, da ni tako kot bi moglo biti, dokler se niso zacele konkretne tezave.

En mali problem je v tem, da se po tej operaciji koleno obremeni že naslednji dan.

Poznam tri slovenske vrhunske športnike, ki so po dobrih štirih mesecih tekmovali že na mednarodnem nivoju, ti pa nebi mogel na šiht?

Nimaš osnovnih pogojev, da kaj iztržiš.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Poznam tudi jaz, ki so po koncani sezoni ali naslednji, ponovno ma mizi. Sicer je pa eno osebno tezo obremenjevati, drugo pa je ce ne delas pisarnisko delo. Zal pri meni je tudi da morem obremenjevati koleno tudi poleg moje teze, se dodatno tezo ki je vcasih krepko cez 100kg. Sicer na sreco ne dvigujem...
 
Nazadnje urejeno:

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Nobenih šans, da bi vi, kot laik bolje vedeli, kao pa kaj, pa kdaj je ta prav čas .......

Veseli bodite, da so vam operacijo plačali, seveda, bi pa lahko v službi zaprosili, da boste vratar še ene pol leta za nižjo plačo, da se koleno pozdravi, končno nikjer ne piše, da morate doma v luft gledati, da vam koleno zatrdi.

Glede tožbe pa, pripravite se na izgubo ene 10 t eur , možnost uspeha, morda do 10% .....
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Pa če greste do odvetnikov, to so načeloma tak tak, ne bom napisal samo vsi vam bodo rekli vsaj 70 % da dobite ... samo, da pokasirajo .....

Seveda si lahko delate utvare dalje, končno upanje umre zadnje ........

Ča pa kakega dobrega poštenega odvetnika poznate, ga pa, kar vprašajte .....
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Edina varijanta je da ti nek zdravnik napise na papir da je koleno poskodovano ker si sel prezgodaj v sluzbo. Pa se to imas potem majhne moznosti za zmago ;)
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Glej izvedenca ti določi sodišče. Ti samo plačaš in si ga ne moreš izbrati.
Pol pa upaj da bo kaj pametnega napisal.

Če se ne strinjaš lahko zahtevaš novo mnenje in gre spet isto ti plačaš in upaš da ne napiše še slabše.

Če je 1 mnenje boljše ga žal več ne moreš uporabit.

Cena enega mnenja pa je med 500 in 700 eur.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Glej izvedenca ti določi sodišče. Ti samo plačaš in si ga ne moreš izbrati.
Pol pa upaj da bo kaj pametnega napisal.

Če se ne strinjaš lahko zahtevaš novo mnenje in gre spet isto ti plačaš in upaš da ne napiše še slabše.

Če je 1 mnenje boljše ga žal več ne moreš uporabit.

Cena enega mnenja pa je med 500 in 700 eur.
Tudi 4mestne cifre (suma sumarum) sem placeval. Ker so zahteval dopolnitve.... Pac aneksi kot v gradbenistvu. ;)
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Jaz sem imel podoben problem pa ne zaradi tega ker sem šel nazaj delat ampak ker koleno ni bilo dobro zaradi česar sem tudi šel večkrat nazaj ampak se je videlo da njim se ne da več oni so svoje naredili in to je to (kaj je iz tega ratalo nima veze). Ko sem šel do drugega ortopeda mi je rekel da koleno ni vredu in da očitno poseg ni bil uspešen. Ampak ko mu rečeš da naj to na napir zapiše se pa zadeva zaključi. Kot je že nekdo dodal vrana vrani ......
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ja jaz sem napisala, nisem še videla primera da ko rečeš da si narobe zdravljen da je potem drugi v luft skočil. Sama bi poskrbela da se koleno pozdravi-to je menjava službe za bolj primerno ker roko na srce noben delodajalec te nebo gledal kako njemu del trpi ker ti ne moreš.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Sama bi poskrbela da se koleno pozdravi-to je menjava službe za bolj primerno ker roko na srce noben delodajalec te nebo gledal kako njemu del trpi ker ti ne moreš.

A drugi delodajalec ga pa bo gledal. Ni zadeva enostavna danes dobiti primerno službo sploh če je dobro plačana zato ker ti je en ortoped koleno zajebal. O odgovornosti v zdravstu pa raje ne bi .....
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
A drugi delodajalec ga pa bo gledal. Ni zadeva enostavna danes dobiti primerno službo sploh če je dobro plačana zato ker ti je en ortoped koleno zajebal. O odgovornosti v zdravstu pa raje ne bi .....

Ne moreš rečti da ti je ortoped zjebal koleno. Koleno je že prej bilo zjebano, saj zdravega najverjetneje noben ne gre operirati :rolleyes:

Je pa pri vsaki operaciji neko tveganje, ki ga pač moraš vzeti v zakup. Tudi uspeh ni nikoli zagotovljen, tako da je razno tožarjenje operaterjev nesmiselno (razen kadar gre za očitno malomarnost in podobne zadeve).

Pa da ne omenjam, da vsaka nadaljnja operacija zadevo navadno le še poslabša.

Da pa ti je dobro plačana služba, ki ti uničuje koleno več vredna kot lastno zdravje, pa tudi marsikaj pove o tebi :rolleyes:
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Ne moreš rečti da ti je ortoped zjebal koleno. Koleno je že prej bilo zjebano, saj zdravega najverjetneje noben ne gre operirati :rolleyes:

Je pa pri vsaki operaciji neko tveganje, ki ga pač moraš vzeti v zakup. Tudi uspeh ni nikoli zagotovljen, tako da je razno tožarjenje operaterjev nesmiselno (razen kadar gre za očitno malomarnost in podobne zadeve).

Pa da ne omenjam, da vsaka nadaljnja operacija zadevo navadno le še poslabša.

Da pa ti je dobro plačana služba, ki ti uničuje koleno več vredna kot lastno zdravje, pa tudi marsikaj pove o tebi :rolleyes:

Da ne boš mislil da govorim na pamet, preberi si dva zapisa višje kot tistega ki si ga citiral........