Tozba/odskodnina proti zzzs

I

Izbrisan uporabnik #488

Pred parimi leti, no zdaj bo tri leta sem imel operacijo na kolenu. Zaradi narave dela v sluzbi, kjer imam fizicno delo, so me po 4 meseci od operavinega posega poslali delati. Ker sem ze takrat vedel, da je to bilo prekmalu, in tudi po posvetovanju sem poslal pritozbo, da je to prekmalu. Seveda so mi jo zavrnili (oziroma en zdravnik zavrnil) in sem sel delati. Kaksne pol leta je bil mir in so se spet zacele tezave s kolenom, ker se je stopnjevalo sem sel na preiskave, kjer so odkrili da se nekaj dogaja. No danes sem imel manjsi poseg, kjer so odkrili, da je ponovno treba operirati vez ker je ohlapna in tudi kirurg je potrdil, da je to zaradi tega. Zdaj me zanima, kako se tega lotiti, ima kdo kaksne izkusnje? Zaradi mene se ne bojo tako poceni izvlekli, ker v sluzbi imam same probleme... no bolj doma, ker dneve prelezim od bolecin.

Odškodninska odgovornost = zdravnik, ki je malomarno ocenil, da že lahko obremeniš nogo oziroma ZZZS

Skratka zdravniška napaka = protipravno ravnanje

Seveda se lahko že pri tej predpostavki "zaplete" in ugotovi, da je ravnal v skladu z doktrino in da je šlo za kasnejšo "komplikacijo", da se je pri tebi zadeva tako pač obrnila.

------------
Da se v ostalo niti ne spuščam.

Če nisi pripravljen sam izvensodno angažirat izvedenca, da odgovori na ta vprašanja in se tako v primeru negativnega mnenja izogneš še nadaljnjim stroškom, boš pač čakal na izvedenca v sodnem postopku, enega, dva, par obravnav, zahtevek boš itak nabil v nebo pri kakem majstru, na koncu pa boš glede na (ne)uspeh plačal tako svoje stroške, kot stroške nasprotnika.

Ne bo ti všeč.

-------------
Skratka ti v prvi fazi potrebuješ nek jasen odgovor, da je zdravnik ravnal malomarno, da bi na vse pokazatelje, izvide, slike itd. po pravilih stroke moral uvideti, da gre za daljšo rehabilitacijo itd...

Če bo to kot na dlani, bo uspeh, vendar ne po ameriških merilih.

--------------
V takšnih primerih je fajn imeti zavarovanje Ar... , ki pokriva tudi stroške poraza itd...