Toyotini 1.33 motorji?

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
Punci bova počasi menjala avto z zdajšnje Yariske z leta 2003 na večjo in bi ostala na Toyoti. Gledam Yarise od letnika 2013 dalje in je edini v izbiri 1.33(99km) motor. Vem, da je veliko napisanega, da so ti motorji žejni olja, ampak so uspeli to zrihtati v novejših avtih?
Je še kaj takega pri teh avtih na kar je treba biti pozoren?
 
Punci bova počasi menjala avto z zdajšnje Yariske z leta 2003 na večjo in bi ostala na Toyoti. Gledam Yarise od letnika 2013 dalje in je edini v izbiri 1.33(99km) motor. Vem, da je veliko napisanega, da so ti motorji žejni olja, ampak so uspeli to zrihtati v novejših avtih?
Je še kaj takega pri teh avtih na kar je treba biti pozoren?
nekje sem zasledil da je bil to en najslabših toyotinih motorjev, da je bil kar precej problematičen.Mogoče se stegneš stopnico više pa posežeš po kakem aurisu 1.6 dual vvt-i (za 1,4 nism zihr da obstaja) al pa mogoče 1.6 valvematic.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gimi
Punci bova počasi menjala avto z zdajšnje Yariske z leta 2003 na večjo in bi ostala na Toyoti. Gledam Yarise od letnika 2013 dalje in je edini v izbiri 1.33(99km) motor. Vem, da je veliko napisanega, da so ti motorji žejni olja, ampak so uspeli to zrihtati v novejših avtih?
Je še kaj takega pri teh avtih na kar je treba biti pozoren?
preveri še znamko scion, je toyotin brand nižjega ranga morda se najde tu notri kaj za vaju/njo. Drugače pa kot so fantje gort napisali suza uber ales.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.347
457
83
Sej yarisa imaš tudi navadnega 1.5 bencinarja.

Drugače pa niti ni tolk velke razlike med hybridom in navadno yarisko? Moja je naredila isti preskok in je pred dobrima dvema letoma dala za 2018 letnik hybrida , z dobrimi 40 000km 12.500€. Za pimerjavo, kolk so šle cene v tem času gor.

Drugače sem ji pa tudi jaz predlagal, da naj pogleda swifta. Sam je bla neomajna, da hoče toyoto, ker je bila bila s tedanjo tolk zadovolna, da ni hotla druzga slišat.

Aja, še okol porabe, vozi se relacija logatec - ljubljana in ima povprečno porabo 4.5l/100 km.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in gimi

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.851
3.369
113
40
Lj
Te Toyote sicer preveč držijo cene. Koliko je tale Yaris stal 3-4 leta nazaj ko je bil kupljen? Najbrž po isti ceni kot se sedaj prodaja.

Evo našel sem začuda en star cenik za Toyote na zalogi, iz 2020:

1703332448382.png
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.673
829
113
Te Toyote sicer preveč držijo cene. Koliko je tale Yaris stal 3-4 leta nazaj ko je bil kupljen? Najbrž po isti ceni kot se sedaj prodaja.

Evo našel sem začuda en star cenik za Toyote na zalogi, iz 2020:

Poglej priponko 78031
No ampak se še da nekaj zdilat, pa v prmerjavi z ostalimi ima malo km....pač je dejstvo da so šli avti 30% gor in folk je očitno pripravljen več odkartat(prodaja novih je višja kot lani).
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
Moja na vsak način hoče Yarisa. Zdaj, ko je dal LeQuack star cenik gor sem se kar malo zamislil. 2017 letniki so imeli prvi 1.5 motorje, ampak so zaenkrat cene malo čez budget.
 
Moja na vsak način hoče Yarisa. Zdaj, ko je dal LeQuack star cenik gor sem se kar malo zamislil. 2017 letniki so imeli prvi 1.5 motorje, ampak so zaenkrat cene malo čez budget.
poglej tujino (ita, aut, ger) vpraši mtl on se ukvarja tudi z uvozom rabljenih vozil
sodelavka je kaki 2 leti nazaj nabavila yarisko 1,5 motor za mislim da 12 k €, stara 4 ali 5 let dvobarvna kombinacija pa kar naložena z opremo. Poglej tujino obrni se na mtl.si (je tudi tu gor pod istim nickom sam je bojlše via net)on se ukvarja z uvozom in temi rečmi, pri nas bo pas bolj stisnjen kar se tvojih želja in budgeta tiče

kakšen pa je budget če ni skrivnost?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.454
113
Moja na vsak način hoče Yarisa. Zdaj, ko je dal LeQuack star cenik gor sem se kar malo zamislil. 2017 letniki so imeli prvi 1.5 motorje, ampak so zaenkrat cene malo čez budget.
Potem pa še malo počakajta.... mogoče po FLju dobiš ugodnejšo ceno....