Toyota Prius Hybrid (NWH20) prvih 100000 km

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
A, ti si tisti, ki je skuril trafo tam ...
grims-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Za PiP ni problema. Da zahaklaš v avto, je tam en tak zatič, ki ga stisneš z roko. Ta zatič ima luknjo. Skozi to luknjo lahko daš žabco. Brez stiska tega zatiča ne moreš sneti dol. V zid pa imam omarico, ki se pri polnjenu zaklene, tako da se tudi tega ne da stakniti ven. Kabel pa gre ven skozi režo.

Vectrix pa ima na strani motorja kabel fiksiran pod sedežem, pri omarici pa velja isto kot zgoraj.

Edit. Eto:

CableLock_sm.jpg
 
Nazadnje urejeno:

teapot

Pripravnik
29. apr 2012
267
0
16
Pft, dokler se te elektro igračke ne bodo napolnile v max petih minutah, ali pa se polnile brezžično, ne vidijo moje denarnice. Sploh pa, je že kdo pogruntal sistem kako bi kaj takšnega polnil, če živiš v bloku?
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Ko bo liter benza po 5 EUR, boš spremenil lajno. Ti ne bo nič narobe, če ga boš na pedale filal.
wink-1.gif
 

teapot

Pripravnik
29. apr 2012
267
0
16
Saj ne rečem, z veseljem bi si lastil Teslo, ampak problem polnjenja v bloku še vedno ostaja. Naj razdrem ulično svetilko in se priključim na javno razsvetljavo?
smile-1.gif
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik teapot pravi:
Saj ne rečem, z veseljem bi si lastil Teslo, ampak problem polnjenja v bloku še vedno ostaja. Naj razdrem ulično svetilko in se priključim na javno razsvetljavo?
smile-1.gif
Ideja pravzaprav sploh ni slaba
evil.gif


A te Plug-in Toyote se pri nas že dobi?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik teapot pravi:
Saj ne rečem, z veseljem bi si lastil Teslo, ampak problem polnjenja v bloku še vedno ostaja. Naj razdrem ulično svetilko in se priključim na javno razsvetljavo?
smile-1.gif
najbrz to ne bo noben poseben projekt za javno razvestljavo. V vsak kandelaber prikljucek in avtomat za placilo. Samo plocnike bo treba prestavit ali pa svetilke.
Ko bo benz po 5, bo tudi kwh po evro in vec
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Že nekaj časa je na spletni strani Toyota.co.uk vnešena PiP (Plug In Prius). Odkar je, me je zanimalo, zakaj piše, da gre pri vožnji na elektriko samo, samo do hitrosti 81kmh (51mph), med tem, ko demo verzija, ki sem jo vozil letos in ameriška verzija, ki je v prodaji že od februarja, gre samo na elektriko do hitrosti 100km/h (62mph).
Avto je isti... v čem je fora?

http://www.toyota.co.uk/cgi-bin/toyota/bv/frame_start.jsp?id=CC2-Prius-Plug-landing

Moje mnenje je, da je Toyota naredila nižjo omejitev za EU PiP-a, oz, višjo za US le samo zaradi rezultatov na testnih ciklih EPA (USA) in NEDC (EU), ker če ne bi meje dvignila na US modelu, bi dobila sticker za avto, da na elektriko naredi samo 2-3 milje (tako jih naredi 11), ker je EPA cikel narejen tako, da 100km/h doseže že zgodaj v testu, NEDC pa šele na koncu.

Copy-Paste mojega prispevka na PriusChat:

Citat:
Exactly!

Although speculation, I think US got the 62mph EV Toyota only to satisfy the US driving cycle, so it wouldn't get the 5 miles (or even less) EV driving only. Instead they got 11 miles EV driving only.

Looking at this picture of EPA driving cycle:

figure_USFTP75Chart.jpg


With 51mph (80km/h) pure EV limit, the pure EV range for the US sticker would only be about 210 seconds into the test. 2-3 miles pure EV only?

I bet, that US version gets 62mph pure EV PiP for that reason only.

Look at the European driving cycle (NEDC):

nedc.jpg


80km/h (50mph) is reached at the end of the test cycle.

Good job Toyota. Tweaking the same car to the regions' driving cycles to get the best test results.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Mogoče veš, kdaj boste lahko testirali Plug-In-a? Samo toliko, da bi lahko tukaj vnaprej poročal, če se res bencinski motor, pri vožnji na električni način (EV mode), za evropsko verzijo prižge že pri 80km/h, za razliko od US modela in demo modela, ki je v Sloveniji, ko se bencinski motor prižge šele nad 100km/h?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Hja, v bistvu smo ga že, leta 2010 (http://www.avto-magazin.si/avtomobilski-testi/toyota-prius-plug-in-hybrid/), ampak tisti je bil seveda predporodukcijski (verjetno demo, ki ga omenjaš) in je šel do 100 km/h na štrom. Kdaj po pa produkcijski, pa ne vem, ugibam da jeseni, po predstavitvi.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Hja, v bistvu smo ga že, leta 2010 (http://www.avto-magazin.si/avtomobilski-testi/toyota-prius-plug-in-hybrid/), ampak tisti je bil seveda predporodukcijski (verjetno demo, ki ga omenjaš) in je šel do 100 km/h na štrom. Kdaj po pa produkcijski, pa ne vem, ugibam da jeseni, po predstavitvi.

Ja, to je isti, ki sem ga imel 2x po en teden in sem z njim tudi tekmoval na ekorally-ju v Ajdovščini.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113
Mislim da paše sem...

2005 Prius s 200k miljami....oil report...15w40 :)