Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
833
21
18
Nihče ne odgovori pa vprašam še enkrat..

Ali se da skakat po mapah na USBju prek tipk na volanu?
Jaz sem imel na Lexusu tako, da sem držal tipko za naslednji komad in je preskočilo na nasledjo mapo. Tukaj to ne deluje.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Kaj to pomeni podmapa?

Naj eden slika kako mu zgleda to na kompu in kako mu kaze potem v avtu.
(Bom se jaz poslikal popoldne kaj meni naredi...).


Takole pri meni zgleda v DOS.u...ko mi jih razvrsti od 1 dalje ...
 

Priponke

  • 15794459045565021477567198087170.jpg
    15794459045565021477567198087170.jpg
    869,9 KB · Ogledi: 159

Toporisic

Fizikalc
6. apr 2019
110
84
28
Nihče ne odgovori pa vprašam še enkrat..

Ali se da skakat po mapah na USBju prek tipk na volanu?
Jaz sem imel na Lexusu tako, da sem držal tipko za naslednji komad in je preskočilo na nasledjo mapo. Tukaj to ne deluje.

Po navodilih bi sicer moralo (poskusil nisem, lahko pa jutri, ko bom v avtu):
Corolla_USB_folder.png


Toporisic
 

Toporisic

Fizikalc
6. apr 2019
110
84
28
Kaj to pomeni podmapa?

Naj eden slika kako mu zgleda to na kompu in kako mu kaze potem v avtu.
(Bom se jaz poslikal popoldne kaj meni naredi...).

Podmapa = Subfolder
Saj bi že prej napisal tako, ampak ker sem ravno "Toporisic" ;)...

Ja, vse podmape ti bo pokazalo na osnovnem menuju in sicer po vrsti, kot jih najde na USB-ju (kar nima nobene zveze z abecednim sortiranjem, ki ga vidiš v Windowsih). MOGOČE bi to lahko dosegel tako, da bi datoteke kopiral eno po eno v željenem vrstnem redu na sveže formatiran USB ključek, pa še takrat vprašanje.

Očitno tale naša multimedija bere "raw FAT" razpored, na katerega ni ravno enostavno vplivati. Malo višje sem prilepil en link, kjer je naštetih nekaj programov, ki naj bi imeli kontrolo nad tem zapisom. Enkrat si bom vzel malo časa pa to potestiral. Dokaj enostavno bi to bilo v predpotopnem DOS-u s kakšnimi Norton Utilities ali podobnimi orodji, ampak zdaj imamo opravka s FAT32 tabelo in dolgimi imeni datotek, pa se bo treba malo znajti. Upam, da bo kakšno od razpoložljivih orodij delovalo OK.

Iskati je treba "FAT32 sort" ali kaj takega.

Recimo klik ali klik. Se da najti kar nekaj tega, je pa vprašanje, kaj bo delovalo na Win10.

Toporisic
 

Toporisic

Fizikalc
6. apr 2019
110
84
28
Sem šel zdaj probat in pri naši Corolli to ne deluje.

Tudi jaz sem poskusil in ne deluje.
Potem sem šel še enkrat gledat navodila. Kar sem prilepil gor, sem našel v osnovnih navodilih od Corolle, ampak tisto očitno velja za nek drugi multimedijski sistem. Tudi na sliki izgleda popolnoma drugače.

Obstajajo pa ločena navodila za to aktualno multimedijo, tam noter pa tega ni več. Nikjer ne piše, da bi se dalo z gumbi na volanu menjati mape.

Toporisic
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Iz navodil za uporabo:

Compatible device formats
The following device formats can be
used:
• USB communication formats: USB2.0
FS (12mbps)
• File formats: FAT16/32 (Windows)
• Correspondence class: Mass storage
class
MP3, WMA and AAC files written in any
format other than those listed above
may not play correctly, and their file
names and folder names may not be
displayed correctly.

Tisti, ki imate težave z branjem USB ključkev preverite kako imate formatirane, novi Windowsi in večji ključki sploh ne poznajo več FAT32 ampak samo exFAT, NTFS in ReFS. Tudi večje ključke se da formatirat v FAT32, ampak se ne da z Windowsi, potrebuješ nek tool kot je Guiformat

Naj nekdo testira in poroča, če je to vir problemov, ki jih nekateri imate drugi pa ne.
 

Toporisic

Fizikalc
6. apr 2019
110
84
28
Iz navodil za uporabo:

Compatible device formats
The following device formats can be
used:
• USB communication formats: USB2.0
FS (12mbps)
• File formats: FAT16/32 (Windows)
• Correspondence class: Mass storage
class
MP3, WMA and AAC files written in any
format other than those listed above
may not play correctly, and their file
names and folder names may not be
displayed correctly.

Tisti, ki imate težave z branjem USB ključkev preverite kako imate formatirane, novi Windowsi in večji ključki sploh ne poznajo več FAT32 ampak samo exFAT, NTFS in ReFS. Tudi večje ključke se da formatirat v FAT32, ampak se ne da z Windowsi, potrebuješ nek tool kot je Guiformat

Naj nekdo testira in poroča, če je to vir problemov, ki jih nekateri imate drugi pa ne.

Jaz lahko potrdim, da so mi vsi FAT32 formatirani ključki delali, poskusil pa sem tudi NTFS (sicer sem pričakoval, da ne bo OK, ampak tako iz radovednosti) in ni delal.
Tako da ja, paziti je potrebno na format.

Uporabljam pa 32 GB ključek, ki se še da formatirati na FAT32 tudi z Windowsi. Več od tega pa zahteva posebna orodja.

Toporisic
 

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Pozdravljeni, imam vprašanje glede prostoročnega telefoniranja. Pri moji Corolli se namreč ob telefonskem pogovoru sliši kot da bi imel odprta okna - precej šumeče ozadje, čeprav je v avtu čista tišina. Ima kdo tukaj podobne izkušnje? Imam kaj napačno nastavljeno?
 
Nazadnje urejeno:

samojan

Pripravnik
25. mar 2019
52
8
8
Zdravo.

Ali mi lahko prosim poveste ali ima nova Corolla TMPS preko ABS ali ima senzorje? In če ima senzorje ali na displeju prikazuje vrednosti napolnjenih pnevmatik?
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Tlaka ne prikazuje, ker senzorji niso na fiksnih mestih in avto v resnici ne ve na kateri gumi je kateri senzor. Zato je prikaz samo za alarm - napako in nič drugega. :)

Z OBD Bluetooth vmesnikom in Tire Assistant Android aplikacijo pa se da odčitat vrednosti za vsak senzor posebaj.
Slednja aplikacija tudi podpira, da si ročno v aplikaciji nastaviš kje je kateri senzor nameščen in imaš posledično deluxe pogled. Seveda moraš to nekako "ročno" pogruntat.

 
  • Všeč mi je
Reactions: samojan

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
no vidiš---boljši avti, to pogruntajo, kje je kakšno kolo. ne rabiš nič vnašat.