Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Naslednja generacija vw bo tudi drazja pa se bodo poglihal. Me zanima golf8 novembra 2019. Touarega novega sploh dobis pod 50k?

So pa avti vsi potstali svinjsko dragi. Kaj dobis za letno povprecno placo, recmo 15k eur? Malo drvarnico. :/
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Seveda so avti svinsko dragi. Saj so stanovanja tudi. Količina denarja na trgu in posledično prodaja naredi svoje...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Ford malo pretirava s temi kosilnicami.

Zadnje mesece je v Veliki Britaniji afera, ker gre kar nekaj teh kosilničnih Eco Boost motorjev dokaj hitro v franže, stroški popravil, pa seveda niso mali ... V nekaterih primerih so cela vozila zgorela, ne samo šel motor v franže.

Tako, da tole diši že na pretiravanje pri škrtarjenju z materiali in downsizingom ...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Ford nikdar ni bil zgled zanesljivosti.

Še vedno pa ne vem v čem je fora focusa, da je tako drag in da dobiva neke hvalospeve in nagrade. Zgleda popolnoma in brezupno brezvezen in zastarel. Corola izgleda precej bolj zanimiv avto.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Meni predvsem ni jasno to drobljenje vsakega kosa dodatne opreme. Pri Focusu najprej zbiraš med osnovnimi paketi opreme (Trend, Titanium, ST-Line...), potem imaš pa še Tehnološki paket, 5 x Design paket, Parkirni paket, Zimski Paket, Družinski paket, Paket udobje, potem pa še kup drobnarij za doplačilo, ki niso serijske niti v Titanium Business (LED žarometi, brezžično polnjenje telefona, kamera zadaj...)

Corolla bo imela "Tehnološki paket" (radarski tempomat in ostali asistenčni sistemi) serijsko v vseh paketih, pa verjetno še marsikaj v višjih paketih opreme (LED luči...).

Glede na tole se mi zdi da Focus hitro postane drag, če ga želiš dobro opremiti, Corolla bo pa morda v osnovi dražja ampak bo že v osnovni različici bolj loaded z opremo. Oskubljenega Focusa je mogoče dobiti za 17k €, Corolle za to ceno verjetno ne bo, ker ne bo tako oskubljena.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Dodatna oprema in experience pri izbiranju med stotinami postavk na seznamu dodatne opreme je nekaj, česar ljubitelji vzhodnjakov pač ne razumete :) Je svojevrstno zadovoljstvo.

Nasploh je dodatna oprema en največjih nategov oz. zmag avtomobilske industrije. Eni, kot npr. ford, so to pripeljali do skrajnosti. Dvoconska klima za doplačilo, haha.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Lahko bo tudi poraz, ker sestavljanje avtov na tak način ni optimalno, na oskubljene verzije imajo verjetno zelo malo marže, na dobro založene pa sicer več ampak tudi več stroškov s stalnim prilagajanjem individualne opreme. No v praksi verjetno štancajo veliko večino v naprej izbranih konfiguracij in na te jasno lahko dajo kaj več popusta, ampak še vedno visoka začetna cena.

Vzhodnjaki se tega problema očitno lotevajo tako, da iz seznama črtajo oskubljeno verzijo in nešteto kombinacij in lepo štancajo več dni samo enako opremljene avte. Tehnika v avtih je v resnici poceni, če to vgradiš v vsak avto in narediš teh avtov "milijon".
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Pri rabljenem se lahko pa fajn zajebeš.
Konkreten primer je sodelavec, ko je kupil 3 leta starega passata totalno naloženega, sam parkira, ni da ni.. kaj mu manjka? KLASIČEN tempomat. LOL
No, saj ročko pa lahko dokupi. Samo hej, to se ti pri japoncu ne more zgoditi, če vzameš tistega s polno naloženo opremo po oznaki.

Se pa strinjam, da je fajn izbirati kaj ja in kaj ne ko kupuješ nov avto. Samo se ti hitro zgodi, da spregledaš nekaj, kar se ti samo po sebi od opreme zdi samouvmevno. Pri prejšnjem MB E recimo potem dobiš halogenke namesto full led luči. Juhu.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pri rabljenem se lahko pa fajn zajebeš.
Samo hej, to se ti pri japoncu ne more zgoditi, če vzameš tistega s polno naloženo opremo po oznaki.

Ne morem, da ne bi: saj vsi veste, ker sem menda že dvakrat napisal - polno nalovdan Yaris hibrid pa nima avtomatskega preklopa dnevnih in "nočnih" luči - pa tudi naknadno ti tega ne morejo porihtat!
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Ne morem, da ne bi: saj vsi veste, ker sem menda že dvakrat napisal - polno nalovdan Yaris hibrid pa nima avtomatskega preklopa dnevnih in "nočnih" luči - pa tudi naknadno ti tega ne morejo porihtat!

Yaris je itak en drek od avta, ne morem drugače reči. Bolj kot ga gledam, slabši se mi zdi.
Sicer pa ni bil to point tega kar sem napisal. Če boš pri .. kaj jaz vem.. npr avensisu gledal top opremo, se ne more zgoditi, da ne bi imel tempomata. Kot se ti pri kakšnem nemškem avtu hitro zgodi, ker spregledaš.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Smart je dodaten paket, tako kot ima VW dodatno navaden tempomat - v nobenem paketu opreme po osnovnem ceniku pa tega ni not - in BiTone je najdražji Yaris - ampak kot je Generik napisal Yaris je sranje - vsi drugi japonci niso - gremo dalje.